Citroen SURVOLT

Začel/a garac, Marec 02, 2010, 12:15:26 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

garac

Evo ga, predstavljen v Ženevi 2010

Survolt je nadaljevanje Citroenovega raziskovanja različnih in izvirnih električnih vozilih, ki so jih sprožili z konceptnim avtomobilom  Revolte predstavljenim na lanskem salonu v Frankfurtu. Gre za stik mode in ekstravagantnega športnika.

Želja po preseganju svojih omejitev, po napredku, drznoski in ustvarjanju, je zapisana v DNK Citroenov. Razbijanje pravil, premikanje meja, nenahno strastno iskanje je glavno vodilo blagovne znamke, ki je svoji 90-letni zgodovini razvijala modele pred svojim časom. Survolt je ena od teh.
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

garac

[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

garac

pa še nekaj fotk c-presse
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

andraž

Ja, ideje imajo super. Mogoče veš kaj se dogaja z Metissom? Bo to kdaj v proizvodnji?

Zeko124

Zanimivo, samo vseeno sem mnenja, da se Andre v grobu obrača :P
"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën :BigThumbs:!!

www.keramika-genorio.si

Mike666

ideje in koncepti so zelo lepi. Kaj pa pride v proizvodnjo pa je katastrofa.

garac

Mali dirkalnikDruga velika Citroenova novost v Ženevi je mali GT, ki sliši na ime Survolt.
Besedilo: Artur Švarc  Foto: Citroen, Peter Pirkovič
Kaj pretirano zgovorni pri Citroenu niso bili, ve se samo da se pod bleščečo neonsko podobo skriva električni pogon. V dolžino meri 3,85 metra, širok je 1,87 metra in 1,2 metra visok in je vsekakor zelo zanimiva mini športna igrača, ki pa verjetno serijske proizvodnje "videla ne bo nikoli".

vir:avtoManija
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

Xandrej

Citat od: Mike666;68862ideje in koncepti so zelo lepi. Kaj pa pride v proizvodnjo pa je katastrofa.


100000% STRINJANJE S TEBOJ!

zlikovski

#8
Enako se strinjam tudi jaz, citroen bi moral tudi imet eno sserijo prestižnih športnikov!
S temi koncepti kot spremljam zanje čase bi zadeli v polno, če bi prišli v proizvodno linijo.

Zeko124

"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën :BigThumbs:!!

www.keramika-genorio.si

grozny

Na svetu si, da greš za soncem
                  , da gledaš sonce
                  , da si sonce
                  , da odganjaš sence

hadei

[SIGPIC][/SIGPIC]

zlikovski

Madona! imena pa imajo res fenomenalna (metropolis, survolt,...) samo kaj če nebojo ti avti zagledali dnevne svetlobe.

garac

Survolt je te dni zapeljal na dirkalno stezo v Le Mansu. Za volanom je sedela hči Jackia Ickx-a Vanina, ki je tudi sicer letos vrtela volan enega od dirkalnikov na dirki 24h.

Citroën Survolt 100% električni avto z kompaktnimi merami  (dolžina 3,85 m, širina 1,87 m in 1,20 višina) in cevasto šasijo ter karoserijo iz ogljikovih vlaken se je izjemno izkazal. Dva elektromotorja z močjo 300KS (do 5000 vrtljajev v minuti) sta to vozilo pognala do 260km/h. Ob teži 1150kg lahko do stotice pospeši v manj, kot petih sekundah, kilometer z mesta pa prevozi v 22 sekundah.
 


.
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

garac

Sicer brez veze, da nas dražijo, naj jih raje izdelajo kakšno omejeno število. Privoščit si ga itak ne bom mogel, ampak gleda pa lahko.

Še par slik s testiranj
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/