Žvižganje ventilacije

Začel/a logan, Februar 04, 2010, 01:06:06 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

logan

Zdravo

Zadnja dva meseca me mantra žvižganje ventilacije tam nekje pod armaturo.
Vic je v tem, da zadeva ni stalnica. Včasih žvižga le pri določeni hitriosti, včasih non-stop, drugič ne žvižga nič,......v glavnem zadeva mi počasi nažira živce...:emot156:

Zanima me, kako sploh pridem do razvodnih cevi, oziroma kje dobim zastonj download repair manual za Xsara Picasso 1,8.

Hvala

alesz

CitatVčasih žvižga le pri določeni hitriosti, včasih non-stop, drugič ne žvižga
hitrosti........ventilatorja ali avtomobila,da ni elektronski piskajoč zvok,ki se spreminja z hitrostjo ventilatorja...............?

franci

Tudi meni v C5 žvižga na podoben način... Samo sem se privadil:Hammer3: K sreči radio vse skupaj z lahkoto preglasi.:Red-Sleepy:

altair123

če je odvisno od hitrosti je lahko žvižganje odzunaj. Meni je žvižgal en model semperit zimskih gum pri hitrosti 120km/h.
Lahko je žvižganje tudi piskanje turbine.
Èe pa je odvisno od hitrosti ventilatorja, potem pa je jasno da je ventilator.

logan

No, moram reči, da se je z višjimi temperaturami žvižganje umirilo.... kar pa ne pomeni, da je prenehalo.
Mogoče mu manjka še kakšna stopinja več in podrobnejši pregled:emot56:

Drugače pa žvižga ventilacija (ali nekaj v njej...). Ni povezano z obrati niti z vožnjo - enako žvižga če stojim ali se peljem.

Gox

#5
Jaz bi reku da žvižga ventilator kabine.

Na mojem AX-u pozimi zjutraj tudi nekaj cvili, ko prižgem ventilator. Vedno pozimi, ko je zunaj minus ... sedaj ko je topleje je OK. Cvili pa prvih nekaj minut, dokler se avto ne ogreje, potem pa preneha.

Ali pa da ti ni mogoče kaj padlo v kak zračnik? Oče je imel na Zx-u en suh drevesni list v zračniku, pa je nekaj časa blo slišat prasketanje ... potem pa se je list čudežno izgubil.

Lp
Goran

alan30

Tole famozno cviljenje se je pojavilo tudi meni na berlingu na servisu so si sicer zabeležili mojo pripombo a ker ne cvili vedno se niso odločili zadeve menjati, načeloma pa piska elektronika ventilatorja kabine in sicer v prvi in drugi brzini ostale brzine so vredu.

lp
Alan
[SIGPIC][/SIGPIC]

vsx

Ne razumem kaj naj bi piskalo v elektroniki ventilatorja ?
To je klasični regulator, na pa kakšen oscilator. Res ne razumem.

LP

alan30

Glej tak odgovor sem dobu na servisu nisem pa se poglabljal v zadevo.

lp
Alan
[SIGPIC][/SIGPIC]

alesz

#9
picasso piska,jumpy piska,c8 manjkrat.........piska hladilnik na modulu in motorček,ko ga modul napaja z "piskajočo "frekvenco..........če vidiš potem verjameš.....Je pa čisto moje privatno mnenje,da je vzrok za to nepravilna napajalna napetost.Se zgodi, da ko pomaješ konektor to zgine ali se  včasih mankrat ponavlja.Samo konektor se lahko preveri in v večini primerov ni videti poškodovan.Problem je slab spoj na tiskanem vezju na mestu kjer sta spajkana debelejša napajalna pina,težja stran tega pa je,da je ta spoj pod 1 cm debelo plastiko,pa še spajkano na spodnji strani. Èe škoplješ utor mimo pinov do plošče in potem pogreješ s spajkalnikom oba pina dodaš nekaj lota in upaš,da ga bo na nasprotni strani tudi raztopilo,pa mogoče še nekaj tega lota s te strani steklo na drugo stran.....pa si zmagovalec.Pa včasih celo dela......:take_picture:

vsx

#10
Ne vem, no, ampak po moje piska ventilator, ne elektronika.
Razen, če je PWM regulacija, potem res lahko piska vezje.
Tukaj bi lahko bil krivec ležaj, morda tudi ščetke.
Ima morda kdo načrt regulacije pri roki, ali pa macro slike vezja z obeh strani.

LP

alesz

v rokah ga držim(ventilator),uh lahko gor prislonim......pa mi nekdo razlaga o ščetkah in ležajih

vsx

#12
Zadeva je PWM, torej lahko zaoscilira v slišnem spektru.
Verjetno bi morala zadostovati že menjava kondenzatorja in upora, namesto zadnjega najlaže kar uporaba trimerja, vendar bi bilo treba ob spremembah kontrolirati frekvenco. V bistvu je treba frekvenco osciliranja spraviti nad mejo slišnega, pri tem pa ne porušiti parametrov za regulacijo. Žal bi za to rabil shemo oz. modul. To, kar si prilepil je blok shema, tukaj kaj veliko podrobnosti ne moreš razbrati. Pa upam, da ni vse skupaj zalito v smolo, potem ni pomoči.

LP

Off :
Pa še to: kateri Kekec da prevajat navodila nekomu, ki še ni nikoli videl tehnične stvari od blizu. Prevod je obupen, oz. na daleč se vidi, da ga je prevajal laik v tehniški stroki. Kaj res nimajo toliko pameti, da bi prevode opravili strokovno. Saj bi večino lahko uporabili pri navodilih za več modelov.

alesz

Te papirje nihče ne bere,to se najde v smeteh za servisi..... ko se je citroen odločil šolati teh kader,so s tem nadgrajevali mehanike........

alan30

Zanimivo je da pri  meni ne piska vedno oziroma piska občasno.

lp
Alan
[SIGPIC][/SIGPIC]