Prtljažnik

Začel/a pecjoe, Februar 11, 2008, 01:26:01 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

sl1

Kaj pa če obrneš kako kolo vmes tako da je "v rikverc"? Potem se balance ne motijo toliko in so lahko kolesa bolj skupaj. Tale Mont-blanc se pa strehi ne prilega najbolje, saj bi gumice na spodnjem robu nosilcev morale sesti na streho, so pa kar v zraku. Očitno je to nek univerzalc, ki ni narejen točno za Picasso-ja. No, ampak funkcionira pa.

sl1

Oziroma saj vidim da sta stranska 2 obrnjena, samo jaz bi obrnil vsakega drugega, ker tako bi sredinska dva lahko dal bolj skupaj.

NANI

Danes sem dobil podatke o ceni za Thule prtljažnik za C4Picasso:

Cena strešnega prtljažnika je 133,14 s črnimi prečnimi palicami ali 172,86 z ALU prečnimi palicami.
 
Cena za Thule ProRide 591 ( ALU) nosilec za kolo je 94,98.

klemen65

Citat od: NANI;60125Danes sem dobil podatke o ceni za Thule prtljažnik za C4Picasso:

Cena strešnega prtljažnika je 133,14 s črnimi prečnimi palicami ali 172,86 z ALU prečnimi palicami.
 
Cena za Thule ProRide 591 ( ALU) nosilec za kolo je 94,98.

Evo na mojem C4GP imam ravno tak prtljažnik kot ga omenjaš.

abc

#19
Citat od: sl1;60112Oziroma saj vidim da sta stranska 2 obrnjena, samo jaz bi obrnil vsakega drugega, ker tako bi sredinska dva lahko dal bolj skupaj.

Stranska dva sta obrnjena nazaj zato, ker le zadaj gleda palica dovolj čez nosilec, da ga sploh lahko pritrdiš čisto na rob. Èe pa vzameš palice po katalogu (mislim da 118 cm - moje so 128) sploh ni šans da jih toliko razmakneš.  Drugače sem na streho spravil tudi 5 koles brez "šraufanja". Takrat je pa vsak drug obrnjen. Pokrovi so res ne prilegajo - so čisto horizontalni, drugače je pa vse skupaj konkretno pritrjeno. Thule je pa recimo pozval pred meseci kupce nazaj, ker s pritrditvijo nekaj ni štimalo. Mislim da so menjavali nek vijak - sedaj naj bi bilo OK?
(Za SOP) Zadaj lahko daš kolesa le na nosilec za kljuko. Na vrata se jih ne da, ker je zgoraj plastični spojler in spodaj tudi plastični "odbijač" in nima nosilec kam zagrabit. Poglej v katalogu Thuleja ali katerega drugega - C4P ni nikjer.

frantoluci

A obstaja kakšen model prtljažnika za kolesa, ki se ga da montirat na vrata prtljažnika C4 Picasso-ja? Menda zelo moti spojler s stop lučko...

gujo1


masun01

za malega picasoja sigurno ne na vrata ker ga moti  štop luč za granda pa ne vem a ma plastični ali kovinski del pokrov prtljage .če so vrata vsa kovinska bi najberš pasal gor  tisti z linka moraš pa biti pazljiv da ne zakrivaš zadnjih luči

smartboy82

Citat od: gujo1;127014tukaj poglej. Sem pri njih kupil prtljažnik za streho, cena pod 100 €.
http://www.doop.si/index.php?page=shop.browse&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=4

Kako si zadovoljen z opremo iz trgovine, ki jo omenjaš? Ali je dosti glasnejša vožnja s kovčkom na strehi?

Kristijan

Živijo!
Pred kratkim smo kupili citroen c4 picasso. Kmalu gremo na morje in kljub temu, da je avto zelo prostoren bomo potrebovali več prostora. Imamo tudi strešni kovček. Iščemo, pa prtljažnik za c4? A kdo ve kakšni tipi strešnih prtljažnikov pridejo v poštev za ta avto? Kakšna je kaj cena,...?

Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Kristijan

frantoluci

Kristijan
Èe misliš nabaviti prečke, potem imaš kar nekaj proizvajalcev (original, Thule, tudi privat izdelave,...). Je pa razlika v dolžini prečke med prvo in zadnjo.
Cena rabljenega prtljažnika-prečk je od 50€ naprej, privat izdelave je cca 60€, novi original in Thule so pa malce dražji :(

ribicija

Pri mojem Thule je sprednja in zadnja prečka isto dolga.

19072002

#27
Lepo prosim za pomoč!

Sem tik pred nabavo Thule strešnih lokov (ta vikend imjo pri Mimovrste dodaten popust na te stvari, pa se kar splača, zato norim :emot7:)

Ima kdo na Citroenu C4 Picasso (pet vrat) Thule strešne prtljažnike s črno kvadratno palico (ne ALU palice). Ker sem zasledil, da sta glavi spredaj bolj narazen (posledično gleda manj palice preko roba), me zanima kolik je dejanski previs spredaj - od zunanjega roba glave do roba kape oz. zaključka palice?!?

Ker moram dati štiri kolesa na streho, moram stranska dva Proride nosilca za kolo vpenjati preko glave, zdaj pa ne vem, če bo dovolj prostora spredaj za kavelj.

Predlagana dolžina je 120cm, toda enako je bilo predlagano pri Xsari Picasso, in sem raje nabavil 127cm dolge in so potem palice močno gledale preko roba.

Lepo prosim če mi kdo vsaj izmeri (še bolj pa bom vesel, če pade še kakšna fotografija dejanskega:emot89:).

lp

Gregor

garac

e-leclerc ima tudi dobre popuste za bicikl nosilce thule te dni
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

frantoluci

Citat od: ribicija;135399Pri mojem Thule je sprednja in zadnja prečka isto dolga.

No ja, mogoče sem se narobe izrazil, ko sem napisal prečke. Naj bodo pa glave ali nosilci prečk ali ...
Tako kot je Gregor napisal je prednji nosilec širši od zadnjega.