1.6 VTi (2012) predelava na plin

Začel/a mvrazi, Julij 31, 2015, 08:56:51 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

mvrazi

Konec avgusta imam rezerviran datum za predelavo avtomobila na plin.

Vgradili bodo sistem proizvajalca Versusgas.
Dodatno sem se dogovoril za elektronsko vodenje mazanja ventilov.

V kolikor ima kdo kakršnekoli informacije glede predelave tega tipa motorja na ta sistem bi prosil, da jih deli z mano.
Za sedaj še nisem uspel pridobiti informacije glede ventilov in njihovih sedišč.
Ima kdo kakšno informacijo ali so le-ti enaki pri navadni in LPG verziji 1,6VTi motorja, ali so pri LPG verziji drugačni, bolj kvalitetni?

Zahvaljujem se za vaše predloge/mnenja.

xpuser

Je nekje na forumu opisan problem s takšnim motorjem 1.6 120km v c4 in se ni obneslo.

ModelJT

Teli Vti motorji in plin ne grejo skupaj sploh. Jaz osebno ga ne bi dajal, sem na lastne oči videl kaj naredi. Je na forumu tudi opisano s strani lastnika tistega avta (C4 1.6 Vti). Ventile in obročke skurilo, še ena ojnica je bila malo zvita, porabil več kot liter olja na 1000 km, avto pa imel okol 100k km in imel mazanje ventilov. Pa tudi ni edini primer s problemi s plinom. Sistem pa naj bi bil Prinsov.
[SIGPIC][/SIGPIC]

alan30

#3
Kar se tiče Prinsa oziroma plina na splošno imam jaz zelo slabe izkušnje ni sicer ni Citroen je pa ene par Škod Rumster in nekaj Oktavij, vsi TSI 1.2 rezultat trije zaribani motorji ( hude poškodbe batov ) nenehno cukanje vsaj dvakrat ali celo trikrat v približno 150000km so se menjale šobe skoraj na vseh vozilih, občasno niso hoteli delati na plin  ali obratno, pri dveh Rumsterjih smo imeli tudi puščanje plia :funny34d: iz rezervoarja in vsaj polovica je že imela zamenjane tudi turbine.

ps
Vse skupaj je to cirka 15 vozil, res da so službena a jih vozi po večini samo en uporabnik. Toliko o mojih izkušnjah s plinom.

lp
Alan
[SIGPIC][/SIGPIC]

tomaz555

Plin je super, vendar se pridružujem zgornjim mnenjem. Prijatelj je imel predelanega Peugeota, pa se ga je hitro znebil, zaradi prevelike porabe olja.

Zeko124

Zato sem pa jaz raje kupil stara zgarbana jajca pa sedaj tankam za razliko v ceni. :Hammer3:
"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën :BigThumbs:!!

www.keramika-genorio.si

DejanO

Stari motorji se preverjeno obnesejo ala 1.6i 16V 80kW (Xsara, X Picasso, C4 I), tu plin dela brez problemov, pa porabe malo nad 7.5l plina na 100 km.
Joie de vivre. Citroën! 2CV 6 Charleston, C5 III Tourer 2.0 HDi 163 aut. exclusive, Xsara II 1.6i 16V exclusive

xpuser

Tukaj imaš primer, kupil nov xp 1.6 16v 110 konjev, predelali pri prinsu.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/493138.html

mvrazi

Zahvaljujem se vsem za podane odgovore. Predelava je uspešno zaključena pri skrbno izbranem predelovalcu. Za sedaj zelo zadovoljen. Vgrajen poljski sistem STAG + vLube. :)

sl1

Veliko poceni kilometrov in čim manj problemov!
Jaz ima Xsaro Picasso 1.8 na plin in sem naredil do sedaj 10.000km in sem tudi zadovoljen - sistem Versusgas z mazanjem ventilov. Zaenkrat dela kot ura.

xpuser

Samo naj dela, sem sam gledal v to smer ampak se ne splača.Moraš res delati kilometre.

sl1

Cene predelave in sistemov so precej padle v zadnjih letih, tako da se investicija hitreje povrne. Jaz sem dal za vse skupaj s homologacijo vred 850€ in pri porabi bencina 9 ter plina 10 sem izracunal, da pridem na nulo po 20.000 km, kar je precej hitro.

CitroX

In kako ste predelovalci zadovoljni sedaj?
Me mika bencin + plin, če tudi ne delam ravno veliko kilometrov zaenkrat.
- Ni težko biti svetovni prvak, èe živiš v svojem svetu. -

Veloce

Citat od: sl1;209337Cene predelave in sistemov so precej padle v zadnjih letih, tako da se investicija hitreje povrne. Jaz sem dal za vse skupaj s homologacijo vred 850€ in pri porabi bencina 9 ter plina 10 sem izracunal, da pridem na nulo po 20.000 km, kar je precej hitro.

Kje pa je ta predelovalec in kako je z garancijo? Nekam poceni je zadeva.
ARHITEKT......................

Citroen Space Tourer
Citroen XM 2.0 TCT

sl1

#14
Ne vem če smem delati reklamo (bo Garač hud), ampak gre za avto-plin.eu (pri Celju). Sedaj imajo tudi opcijo predelave na obroke z raznimi karticami in razmišljam če bi še drugi avto dal predelati, samo drugi ima novejši mašino in sem še malo skeptičen.
Ravno trenutno mi plin na Xsari ne dela (sedaj 2 tedna vozim na benz) - strgal se je signalni kabel polnilnega ventila in zato računalnik zapre tank in čao. 1 teden je trajalo, da so dobili novo pošiljko teh kablov in v soboto grem gor, da mi vgradijo novi kabel.
Drugače je možak zelo prijazen in tudi po telefonu ti skuša pomagati. Sicer ima precej dela, ampak če imaš problem boš v nekaj dneh prišel na vrsto da pripelješ avto.
Razen tega, da mi je malo od roke (dobro uro vožnje stran), nimam nekih pripomb. Komunikacija in "support" sta dobra in dobil sem občutek da fant ve kaj dela.
Drugače pa na plin vleče malce slabše predvsem če je avto polno naložen ali če vlečeš kamp prikolico. Èe si sam notri ne boš opazil druge razlike kot to, da motor tišje in mirneje teče.
Pa velika razlika je v denarnici na črpalki - za 400km dam cca 20-25€ (bolj 20). Èe bi vozil na bencin, bi porabil 35l bencina za 400km (pač ne vozim v peti pod standgasom), kar znese 45€.
Je pa res, da sem se upal vgraditi plin, ker gre za star motor, ki naj bi bil na to neobčutljiv. Malo ga pa pije že tako in tako (olja namreč). ;)