Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen DS (žaba)

Citroen DS (žaba) Citroenova BOGINJA DS žaba

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 16-08-15, 19:47   #1
TISO
Poučen Citroenar
 
TISO's Avatar
 
Pridružen: Jul 2015
Lokacija: Slovenske Konjice
Prispevki: 207
Default Tiso-tova Žabica

Malo predstavitve mene in moje Boginje
Jaz:
Tiso: Marko Tisovic
iz: Slovenskih Konjic
kaj dela: aviomehanik pr ta plavih
leto izdelave: 1973
razlog nabave: kriza srednjih let - itak

Boginja:
avto: DSuper (DS serie FD)
motor: DY3 1985ccm
gorivo: bencin in plin
menjalnik: 4 stopenjski ročni (BVM)
leto izdelave: 1973
barva: AC640 Delta Bleu oz. metalik modra (prebarvana - prej je bila bela)


Kot rečeno sem lani od Četkota kupil njegovo žabo. Avto je relativno dober. Malo rje na podnu (enkrat smo jo imeli dvignjeno - ko sem dal menjat bremzakumulator) ni videt velika kriza, sam si pa res nisem upal še s šraufencigrom pikat po njej.

Do sedaj sem delal v glavnem na šminki in malenkostih:
- na voznikovih vratih zamenjal zunanjo dihtugo šajbe ker je bila stara precej scufana in pomenjal vse okrogle in ovalne gumi štople po vratih (večina je itak manjkala ostali so bili pa od starosti že čisto spokani).
- zamenjal sem cev vstopnika zraka, ki gre po desnem sprednjem blatniku (od usisnika do kabine), ker je bila stara aluminijasta fuč (čisto zmečkana in zluknjana). Nova ima na notranji strani penečo gumo in je iz dveh kosov (na drugi strani pride na vrsto kdaj drugič).
- renoviral sem amortizer luči (nove membrane in šelne), ker so se stare membrane razpadle (to imam celo pofotkano). Če ima kdo viška fiksirno vzmet za palico amortizerja se priporočam.
- poštimal sem sistem za špricanje vode na vetrobran oz. zaflikal rezervoar (mislim, da ni čisto original, ker je večji), ki je bil počen (araldit dela čuda), zamenjal spodnje navadne dele diz z nepovratnimi in zamenjal dihtuge pod zgornjimi dizami, zamenjal cevko med dizama in dal nove dihtunge kjer ta pride v in iz haube, spucal original pumpico (tista, ki pride v sam rezervoarček) in odstranil rotacijsko (ki je bila pritrjena z drot vezico na nosilec amortizerja luči), sedaj dela kot mora
- dal v avtonovi zamenjat bremzakumulator (pod regulatorjem tlaka) z novim (pumpa se je vkljapljala na 5 sekund)
- zamenjal trake za fiksiranje rezervne gume z novimi ker se je ta stari držal samo še na parih nitkah
- zamenjal sprednje žmigavce z novimi, ki imajo inox oblogo (stari so imeli precej zlajhano plastično oblogo)
- zamenjal fertajler z novim elektronskim (kabli, svečke, podaljški in izolatorske cevke so še dobre)

V planu kratkoročno:
- porihtat hidro pumpo, ki malo toči pri ležaju (ni krize sam je tečno ker puščam fleke če avto malo dlje stoji)
- porihtat korektorja višine (malo prehitro se zadaj spusti ko ugasnem pa grem po vrsti- če ni to bom predihtal amortizerje)
- zamenjat manšeto na bremz ventilu (predvčerajšnjim odkril kaplico hidro olja na bremz pedalu)
- porihtat bencin tank ker motorju zmanjka bencina, ko nivo pade malo pod polovico

Dolgoročno:
1. porihtat podn in kletko (borba proti rji)
2. porihtat mašino (predihtat) in malo nastavit
3. pobarvat na novo (ker so jo v franciji na modro precej na hitro pobarvali in je polno felerjev)
4. še malo šminke oz. počistit in obnovit krom na delih kjer je pikast.

Mimogrede če kdo rabi podaljške za svečke in izolatorske cevke zanje imam po 3 komplete viška - nemščina mi nekak ne gre pa sem jih naročil preveč. Pa še par delov sem v avto-moto verziji dumpsterdivinga (šnjofanje po avtoodpadih) našel pa se lahko zmenimo.

Zadnji popravek od TISO : 11-09-15 at 19:14 Razlog: pozabljivost
TISO ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen DS (žaba)

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 01:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum