Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 25-05-23, 20:07   #21
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Citroenovc Poglej Sporočilo
782 skupaj z upoštevanjem MyCitroen skonta na original dele al ...
Čeprav ja, sej je nekaj takega, če sem si prav zapomnil informativno zadnjič ... cc 1kEur pa - 35% je set sklopke + 2M vztrajnik .. pa še za tistih cc 100Eur "drobnarij".

par let nazaj je bila zadeva bistveno cenejša

Ukrajina je res super izgovor za vse dvige cen :S
Nič ni bilo govora o MyCitroen skontu ... pač 780+450 na pooblaščencu, ki mi je poslal predračun. 1250 za sklopko ... sm mislu, da dandanes tehnologija izboljša izdelavo in zmanjša ceno ... kaže, da ne :D Ne razumem, zakaj je na pooblaščencu dvojna cena, če pa gre za isti šit?!
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 25-05-23, 22:58   #22
Romzi
Odvisni Citroenar
 
Romzi's Avatar
 
Pridružen: Jan 2009
Lokacija: Brezje pri Dobrovi
Prispevki: 1,453
Default

Citat:
Poslano od Lorencing Poglej Sporočilo
Ne morem vrjeti kaj vse smo pripravljeni požret s strani proizvajalcev ali serviserjev in to pri tako visoki ceni delov ... sprašujem se ali je kaj odvisno tudi od izbire ležajev, cilindrov, hidravlične tekočine, podmazovanja ipd ... ker vem, da ko sem bil še alfist, je bilo veliko odvisno od mehanika in ne samo od delov.

Torej ti si imel MKII, ampak predpostavljam, da ima moja 2008 MKIII enak motor ali? Lahko pa, da so drugačni menjalnik, diferencial, prenosi, ... in to mogoče tudi vpliva na delo sklopke?

Torej ti si takrat kupil Luk komplet sklopke, jo zamenjal, in zatem še Sachs performace košaro/disk/ležaj in še to naknadno zamenjal? Si obdržal Luk vztrajnik iz vgrajene sklopke?
Si pa zmetal denarja na sklopko! Ali si sam menjal ali plačal polno ceno servisnih ur? Ker takorekoč dvakrat sklopka in dvakra delo ... matr vola.



In zdej mi ob osvežitvi strani štacune še ceno zniža na 345 eur za Luk komplet ... tole para živce ... kaj pol, je Luk ok al moram drugje iskat?
Lej, ne mislim cele zgodbe pisat še 1x. Maš linkano temo s tega foruma, tam je napisano na dolgo in široko, so bile tudi druge teme in približno enake težave.
Citat:
Sem bral, da za vleko prikolic in podobno priporočajo ojačane sklopke, verjamem, da se navadna zna mučit.
Sklopka se nima kaj "mučit". Sklopka je tam zato, da lahko normalno spelješ in menjaš brzine - kot tega ne delaš, je tam zato, da prenese vsaj maksimalen deklariran navor motorja in nima kaj za drset (v paketu je še vztrajnik, ki skrbi za to, da ti iz zob ne izpadejo vse plombe).
Nič ne bi rekel, če bi crkovali vztrajniki, pa vsaj v mojem primeru niti približno temu ni bilo tako - težava je izključno v navezi lamela-košara.
Imamo seveda zvezo potrošnikov in urade za gubljenje vremena, s takimi zadevami pa se noben ne ukvarja.
__________________

Zadnji popravek od Romzi : 25-05-23 at 23:00
Romzi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 25-05-23, 23:59   #23
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Romzi Poglej Sporočilo
Lej, ne mislim cele zgodbe pisat še 1x. Maš linkano temo s tega foruma, tam je napisano na dolgo in široko, so bile tudi druge teme in približno enake težave.

Sklopka se nima kaj "mučit". Sklopka je tam zato, da lahko normalno spelješ in menjaš brzine - kot tega ne delaš, je tam zato, da prenese vsaj maksimalen deklariran navor motorja in nima kaj za drset (v paketu je še vztrajnik, ki skrbi za to, da ti iz zob ne izpadejo vse plombe).
Nič ne bi rekel, če bi crkovali vztrajniki, pa vsaj v mojem primeru niti približno temu ni bilo tako - težava je izključno v navezi lamela-košara.
Imamo seveda zvezo potrošnikov in urade za gubljenje vremena, s takimi zadevami pa se noben ne ukvarja.
Ne, seveda nisem mislil, da boš še enkrat pisal, sem šel vse prebrat dokler je tekla tema o sklopki, ampak ne vem, če sem prišel do novih zaključkov ... mi lahko samo poveš, če si uporabil Lukov vztrajnik od prejšnje sklopke?
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-05-23, 06:57   #24
Romzi
Odvisni Citroenar
 
Romzi's Avatar
 
Pridružen: Jan 2009
Lokacija: Brezje pri Dobrovi
Prispevki: 1,453
Default

ne, novega sem kupil (kar je glede na obseg dela pri menjavi tudi edina logična odločitev).
sem ti že v eni drugi temi napisal, da je prišel komplet Sachs P. + vztrajnik okroglih 700€
__________________
Romzi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-05-23, 07:38   #25
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,982
Default

A si izvedel kaj priporoča glavni nepooblaščeni Citroen servis in za koliko denarja naredi vse skupaj z garancijo?

Me prav zanima epilog te klobasijade,....
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-05-23, 13:35   #26
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

No jaz sem se kar odločil in kupil komplet Luk 600 0136 00 za 345eur ... upam, da se nisem zaj..al. Čas bo pokazal ... javim.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 16-06-23, 14:06   #27
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Apdejt glede sklopke ... ko mačja guza. Vse bp, mehanik tudi glavnega in stranskega ventila ni zamenjal, jih vrnem ali prodam naprej po nabavni ceni pri Autodocu - če kdo rabi, 55 in 27 eur.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Ami 100% electric garac Alternativna goriva in pogoni 83 03-02-24 21:34
2008 C5 2.0HDi NAGIB GUME NA ZADNJI OSI Lorencing C5 MK III 15 04-10-22 17:31
C5 MK3 2008 trda sklopka in šalthebl mcmare C5 MK III 7 06-11-19 12:51
vztrajnik ali sklopka? sulicar C5 MK I 33 07-01-13 12:02
Kako ravnati v prometni nezgodi hadei Citroen v prometu 2 29-01-08 18:34


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum