Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 31-07-20, 13:32   #1
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default Končno so me banali.

No, pa so končno tudi mene banali iz srbskega foruma.
Kaj bom pa zdaj bral na sekretu-še ne vem.
Tam je bil gule, ki ni bil zaželjen, ker je bosanski hrvat, to pa, pravijo tako, baje ne gre s srbi.
Tam je kežmah ki opisuje svojo tragikomično življensko zgodbo s spački, problematičnimi slovenci in staro hišo, katero je kupil in ima plan iz nje naredit delavnico in stanovanje.
Tam je Lovro ki še bolj doživeto in obširno opisuje svoje izlete po sloveniji .
Kaj bomo pa zdaj brali? Nazadnje sem se tako počutil l.1984 ko so nehali fičkota delat in ni bilo več nobenega delavskega avta za kupit. Sami neki snobovski so ostali.
Je pa zanimiv tist forum, ker se lepo vidi standard oz.razlika med srbijo in slo. Za njih smo mi hohštaplerji in bogati avstrijski kočijaši,tak ko so za nas npr.švicarji. Glih piše povprečna plača v švici je čez 5000 eur-življenje pa baje nikakvo..
Tak so tudi naši dragi prijatelji srbi dokaz, da se da z malo denarja mogoče lepo živet. Ni pa denarja za nov avto, hišo ali stanovanje, ampak se vsak nekako znajde. In tu pridejo prav naši stari neuničljivi citroeni, ki so pri nas v muzejih ali po garažah, tam so pa vsakodnevne mule.
No, realnost je seveda čisto drugačna. Pri nas, če dva v družini nimata vsaj povprečne plače ki je krepko čez jurja, težko zvozita, sploh če imata otroke in normalne avte in stanovanje, kar je danes normalno za normalno življenje.
Lahko pa imaš star avto ki ga sam popravljaš, živiš pri starših in take ali pač nimaš otrok. Potem ti je še 500 eur preveč.
Realno pa to ni življenje, ampak životarjenje.
Tako kot švicarji rabijo 5 jurjev po osebi na mesec, rabimo mi dobrega jurja, v srbiji pa se znajdejo z 300 euri..Vsaka jim čast, ampak ko pa nastopi kaka kriza, registracija, hin avto, šolanje otrok..so pa v buli. To ni nikakršno življenje, imajo pa svoj ponos in predvsem samozavest, kot vsi balkanski narodi, razen nas. Mi bi se v taki situaciji že vsi poobesili ali kaj podobnega.
V Yugi smo se norce delali iz nemških turistov, ko so bili tako prekleto varčni, ampak zdaj spoznavamo, da niso bili tako butasti, kot smo mislili. Ko pride kriza, ti ne pomaga noben ponos ali samozavest, če ni denarja. Ne živimo več na kmetih, da bi imeli zastonj hrano in šolo in stanovanja in
..
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB

Zadnji popravek od antasi : 31-07-20 at 14:49
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Končno DS - Žaba Lovro Citroen DS (žaba) 996 19-03-24 14:25
DAK ... končno... janez Citroen Diane 468 03-08-13 07:45
Končno sem našel citroena za mene antasi Sam svoj mojster ... 9 06-06-13 17:36
V SLO imamo končno uvoznika za Norev Citroenovc Miniature 53 04-05-11 22:43


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum