Xsara pri hiši

Začel/a Jogador, Januar 21, 2012, 05:23:16 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jogador

Ce bodo finance bom vse skp ze zdj, drugac pa ploscice zdj, pol pa komplet oz diske. Dva avta v dveh mesecih je kr strosk. Bomo vidl kako se izide.
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

Da ne odpiram nove teme brez potrebe...

Moram razdret sovoznikovo ogledalo na xsari, ker steklo samo ni stabilno v navpični smeri, oz ima precej "lufta" na zg/sp zajlah (če me zastopte:Hammer3:)

Oz to je simptom, me pa zanima, kako odstranim okrasni pokrov ogledala?
Je samo nataknjen noter na robovih (kje so sponke, da ne polomim kakšne?), ali je pritrjen še kako drugače?

Sicer nastavitev ogledala (el.) dela, samo je moteče, ker začne steklo nad 50km/h precej opletat, in v njem vidiš ama neč:argue1:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

gigo

Pokrov ima 6 štiftov kolkrvidim iz shematike. Da ne boš celega dol šraufal poskusi najprej snet steklo/ogledalo ter mehanizem oz. nosilec stekla. Tuki imaš shematiko.
http://shrani.si/files/mojvbtc.jpg[/img]]
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.   Christopher Hitchens

Jogador

Super, hvala!:BigThumbs:

Bom snel pokrov najprej, da vidim kako naprej, upajmo, da kaj ne polomim, šraufncigar not pa prekrižane prste.

Èe ne bo šlo, bom pa cel špegu snel, je lažje delat na mizi, na toplem!:Hammer3:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

Urejeno! :BigThumbs:
Se je steklo samo snelo iz svoje lege po polovici obsega, je že nazaj na svojem mestu.

Slaba novica: nekdo je oæitno že šaril tam pred mano, in je efektivno polomil vse zatiče na pokrovu, razen enega.
Rezultat: pokrov je bil "prilepljen" na osnovo z neko plastiko ali silikonom, šalabajzerji eni.:argue1:

Torej iščem pokrov sovoznikovega ogledala, začnimo na bolhi pa gremo dalje.:breaking_pc:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

Vikend je, ergo pedenamo nače citrončke.

Pokrov ogledala je zopet fiksen, dokler ga ne bo (če sploh kdaj) potrebno razdreti, takrat kupim novega (nov že v primerju je 15€).
Naročeni so prednji diski in ploščice Ate (cca 130€ komplet:BigThumbs:), ob menjavi bom menjal še olje/filter/zračni filter, pa še ročno bom naštelal, pol pa pičiii...:funny34d:

Od danes se tudi ve, kdo je lastnik avta:e2786:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

No, spet je bil čas, da se posvetimo xsarci.

Danes je lahko vesela, dobila je nov zračni filter, oljni filter, notr je od danes total 9000, sem hotu še svečke preverit, ma očitno rabim specialen ključ, navaden je preširok, bom kar mehaniku pelu verjetno.:BigThumbs:

Kot že omenjeno, zmontiral sem komplet nove sprednje bremze Ate,
diski so bli že  slabi, šele, ko sem nove odprl sem videl kok so že bogi, pa zakurjene ploščice zravn:argue1:

Skratka, avtek ima servis narejen, celotni stroški: 180€:BigThumbs:

No pa še dva pirčka zravn:AngelPray:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

No xsari smo nafilal klimo, zdaj zopet hladi kot je treba.
Se je pa pojavil en problematičen zvok kompresorja, na momente zveni kot da ga bo kar ven zabrisalo...:breaking_pc:

Hitra diagnoza majstra za klime: kompresor bo šel rakom žvižgat (mislmi da je rekel, da bo zaribal), menjat čimprej, jaz pa v jok pa na drevo, ko sem videl cene novih...:Paint-Angry:

Tako da bom poiskal kakšno v delih na internetu, upam pa da mi jutri uspe priti do Parklja v Lj, da še on oceni zadevo, mogoče se da kaj urediti brez menjave kompresorja...upajmo:BigThumbs:

Drugače je pa bila pri mehaniku, most je ok, dejansko je potrebno zamenjati samo silent bloke spredaj, en stabilizator in objemko na izpuhu (pa zadnje diske, to sem pa itak že vedel, pa niso še fuč), pa bo avto brezhiben.

Zdaj pa v lov:BigThumbs:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

frodo1

Škoda, da se ti ta zvok, oz. okvara ni pijavila preden si napolnil klimo, sedaj bo potrebno polnjenje še enkrat ali ne?
"Ni se sramota uèiti, ampak ne znati."

Jogador

Citat od: frodo1;131538Škoda, da se ti ta zvok, oz. okvara ni pijavila preden si napolnil klimo, sedaj bo potrebno polnjenje še enkrat ali ne?

Jap, najverjetneje. Ampak 40€ za polnjenje (s pregledom vakuma in preverjanjem lukenj) res ni strošek v primerjavi z menjavo (obnovo, obnovo!) kompresorja:Hammer3:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

Jogador

Urejeno!:BigThumbs:

Ni bil kompresor nič kriv, klima je bila napolnjena preden je bil avto kupljen in je verjetno nek šalabajzer delal, ker je nekaj zašuštral.:argue1:

Po razlagi majstra (Parkelj) je bilo nekaj narobe z nastavitvami klime, pojma nimam kaj, se ne spoznam.
30€ in 15 minut dela, pa zopet klima super hladi, pa tudi nobenih nevarnih zvokov ne proizvaja.:emot112:

Jutri še zamenjam amortizer havbe, ker je fuč, nato gre pa avto od hiše-oz jaz grem od hiše, kjer avto ostaja:Hammer3:, tako da lahko temo zaklenemo.
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

alesz

kilo plina so dali not........zdaj so pa pol ven vzeli................

Jogador

Citat od: alesz;131836kilo plina so dali not........zdaj so pa pol ven vzeli................

Verjetno je kaj takega ja, zato se je tudi kompresor izklapljal (sem nekje prebral, da se to zgodi, če je preveč/premalo plina), sem pa vesel, da je zrihtano. Ne splača se prišparat 10€ pri popoldancu, da pol voziš h drugemu majstru, ki mora popravljat, in te še dražje pride, zato tega ne delam.:argue1:

Zanimivo, moji bjondi so klimo filali na new-age mašinci (tako moderne še nisem videl), ki je sama vedla točno koliko gre plina noter, ko smo ji povedal za kateri avto gre in kateri kompresor ima vgrajen:BigThumbs:
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3:

alesz

CitatZanimivo, moji bjondi so klimo filali na new-age mašinci (tako moderne še nisem videl),
vsi kopirajo baze podatkov...popravkov pa potem ne objavljajo.Bil sem prijavljen na neko bazo neodvisne revije,prav preseneti te včasih koliko spremenijo količino polnitve po recimo pol leta.......

Jogador

Citat od: alesz;131839vsi kopirajo baze podatkov...popravkov pa potem ne objavljajo.Bil sem prijavljen na neko bazo neodvisne revije,prav preseneti te včasih koliko spremenijo količino polnitve po recimo pol leta.......

To pa verjamem, da je čudno.

A se pri avtih prostornina klima inštalacije spreminja odvisno od vremena, nadmorske višine, vrste bencina in znamke gum, ki jih voziš, da je potrebno na pol leta osvežit podatke?:Hammer3:

Sarcasm off
Every big accident starts with a bloke saying:
"Watch this..."
:Hammer3: