Poštenost zavarovalnic

Začel/a andraž, Julij 05, 2010, 10:20:16 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

hadei

[SIGPIC][/SIGPIC]

grozny

Citat od: vsx;76891Z vsem spoštovanjem, ampak 'lupanje' sem dobil predočeno s strani grozny-ja. Njemu sem v tem stilu tudi odgovoril.

to sem napisal zato, ker si v prejšnjem postu napisal kot da si je @andraž vse izmislu, pa sm ti zraven napisal še primer. in sigurno je dosti takih v SLO. logično. sej zavarovalnice delajo sebi v dobro. vsakemu je težko dat dnar iz žepa.

sicer sm verjetno res napadalno napisal, vendar te nisem hotel žalit.

če je bilo tako se ti takoj javno opravičujem.
Na svetu si, da greš za soncem
                  , da gledaš sonce
                  , da si sonce
                  , da odganjaš sence

sl1

Pa da še jaz prosim za nasvet, namreč zgodilo se mi je sledeče:
Pred nekaj dnevi sem zelo zgodaj zjutraj naletel na AC na pnevmatiko od tovornjaka in jo zadel s prednjim desnim delom vozila, ker se ji nisem uspel v celoti izogniti.
Na kraj je prišla policija in popisala zadeve ter mi rekla naj poklicem svojega zav. agenta, ker da za to je odgovoren DARS.
Peljal sem na zav. Triglav kjer sem zavarovan (s kaskom vred) na cenitev in cenilec je rekel da naj shranim racune popravila, da me bodo cez cca 1 mesec pozvali da jih prinesem da mi bo zav. povrnila skodo.
Potem sem se sel zmeniti na servis za termin in naslednji teden peljem avto popraviti.
Nakar me klice gospod s servisa, da zavarovalnica dela probleme glede placljivosti v mojem primeru in naj poklicem na njihov oddelek za civilno odgovornost.
Poklicem tja in dobim gospo, ki je zadolzena za moj primer in gospa vehementno trdi, da to ni odgovornost Darsa, da Dars ne more biti odgovoren za vse kar pade s kakega tovornjaka, da bi jaz moral najti tovornjak s katerega je to padlo, da če bi bil krivec znan, da potem bi dobil pokrito škodo, tako pa ne... in da bodo sedaj kontaktirali Dars da bo Dars povedal kako in kaj se je zgodilo in da naj jo pokličem čez nekaj dni.
Skratka - halo?!
Govoril sem še z enim zavarovalniškim zastopnikom, ki je rekel da sem definitivno upravičen do povrnitve stanja pred škodnim dogodkom in da naj samo zahtevam od zavarovalnice, da mi podajo pisni odgovor na moj primer, kar so dolžni storiti po zakonu. Pa da bomo potem naprej ukrepali.
Ker zna biti na avtu za kakih 1000-2000€ škode in se bo zavarovalnica očitno izmotavala, jaz bi pa rad imel avto čim prej popravljen (ne morem čakati pol leta) me zanima sledeče:
Ali naj uveljavim kasko takoj še preden ga popravijo in potem zahtevam povrnitev 1% odbitne fransize in kasko bonusa,
ali naj plačam popravilo iz lastnega žepa in potem zahtevam povračilo?
Glede na izkušnje družine z začetka te teme se zelooooo nagibam k prvi možnosti. Edino ne vem, če ne bodo gledali tega da sem uveljavil kasko kot da sem priznal da sem kriv?
Èe ima kdo kake podobne izkušnje ali pa zanesljive informacije, prosim naj pove. Hvala in lp.

garac

Obstaja služba za nadzor ac.
Na koncu se tak primer najbrž konča s tožbo.
Poznam primer, ki je dobil povrnjeno za 2 gumina P807 in drugega, ki je imel enak problem, kot ti. Dars je trdil, da ni odgovoren, obstajal je policijski zapisnik, odvetnik je zatrdil, da se tožba 100% reši v oškovančevo korist, a je oškodovanec zaradi nizkih stroškov popravila odstopil od vsega skupaj.
Torej malce ganjaj DARS na koncu ti še vedno ostane tožba.
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

andraž

Jaz bi uveljavljal kasko, ker bi se znala zadeva zelo zakomplicirati in verjetno bo na koncu pristala na sodišču, kako se pa hitro tam konča, sem pa natančno opisal...

mato

Smo že imeli veliko takšnih primerov. Triglav in dars se zgleda izmotavata,ker se očitno ne marata. Saj če plačaš cestnino kupiš vinjeto maš tam že avtomatsko zavarovan ac. Saj zdi se mi da je še tako. Ti daj porihtat avto ampak spravi vse račune,ker če ne bojo plačali bo verjetno tožba. Ampak boš dobil 90% če ne celo 100%. Mednarodna škoda se ponavadi iztoži do 90%. Se pa še malo pozanimaj.

sl1

Jaz mislim, da je štos v tem, da je Dars zavarovan pri Triglavu. Zato imajo referenti pri Triglavu verjetno interna navodila, da zavrnejo vse odškodninske zahtevke zoper DARS, saj se za tožbo odloči zelo majhen odstotek ljudi, kljub temu da bi jo skoraj 100% dobili.

mato