Menjava zobatega jermena

Začel/a MVC, September 16, 2009, 02:55:44 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

MVC

Prebral sem različna mnenja o menjavi olja (na koliko km), zanima pa me, na koliko bi menjali zobati jermen? Za moj GP 1,6 HDI je v servisni knjižici predvidena menjava pri 240.000 km.

Gox

Pozdravljen,

a piše v knjigici tudi mogoče časovna omejitev? Recimo na 240.000km ali 5 let ali kaj podobnega? Da ni to že druga menjava jermena? (vseeno se mi zdi to veliko kilometrov za prvo menjavo)

Predvidevam da bi moglo biti tudi časovno omejeno, saj če je res menjava na 240.000km ... potem vozniki, ki letno malo prevozijo, ne bi menjali jermena nikoli :-)

Lp
Goran

Citroenovc

Gox - menjava jermena je že pri Xantii bila na x k km ALI 10 let.

Pri tem malem HDI je pa res na 240k km (ali 10 let).
Mislim, da v moji knjižici za 2.0 HDi piše tudi tam okrog 200-240k km, v ostrejših pogojih vožnje pa priporočajo na cca 180-200k km.

Skratka - interval se podaljšuje.
OK

LP
Primož

Gox

Kar lepi kilometri ... 240.000km

Sem predvideval, da je tudi časovna omejitev, saj vozniki ki malo prevozijo teh kilometrov ne dosežejo zelo dolgo. (recimo v mojem primeru bi to bilo v 10letih komaj 150.000km)

Tako, da bi jaz menjal jermen kot je predpisano, po določenih letih.

Lp
Goran

sušo

Za 2.0 Hdi Evasion '00 piše da zobati jermen menjamo pri 160.000 in potem vsakih 100.000. Ne vem pa kakšna je časovna omejitev. Zna bit 5 let.

MVC

Piše: 240.000 km ali 10 let, poostreni pogoji 180.000 km ali 10 let.
Vprašanje je še vedno: počakati do takrat ali menjati že prej.

grozny

ma prej nikoli ne škodi-raje jermen kot glavo pa še kaj zraven in par 1000 eurčkov
Na svetu si, da greš za soncem
                  , da gledaš sonce
                  , da si sonce
                  , da odganjaš sence