C5 Aircross servis intervali in izkušnje lastnikov

Začel/a smetilka, Marec 21, 2023, 10:37:39 DOPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

smetilka

Zdravo,

zanimam se za nakup C5 Aircrossa, cene so sicer kar ubitačne, ampak tako danes je, ko je avto postal naložba.

Vozil sem C5 2010, mi je bil zelo všeč, ampak sem se ga moral na koncu znebiti tam na 250k km, ko sem od 130k prišel na okoli z menjavo vseh oljnih amortizerjev in je ponovno začel spuščat tisti, ki sem ga že menjal. To je bila kaplja čez rob. No pun intended :)

Trenutno vozim Berlingota, je v zelo hvaležen stroj za prevoz gradbenega materiala, bi pa sedaj, ko sem večinoma končal z gradbenimi deli, kupil nekaj bolj "udobnega". Vmes sem imel Passata, travmatska izkušnja, hodim na terapije. Ne bi o tem.

C5X sem sprobal pa mi nekako ne leži, utesnjeno se počutim v njem. Mogoče, ker sem se navadil na Berlingota.

Ima mogoče kdo slike servisne knjige za dizla 1.5 135? 1.5 bo najbrž moral biti, čeprav bi raje imel 2.0 177, ampak je ponudba zelo borna.
Hibrida nikakor! Ne bi rad servisiral bencinarja+električarja hkrati samo zato, da bo pil toliko kot dizel, da o ceni samega avta sploh ne začnem.

Zanima me kakšni so servisni intervali, kdaj se dela veliki servis itd.. Na netu sem našel navodila za uporabo, servisne knjige pa ne. V navodilih seveda nič pametnega o servisiranju.
Zanima me npr. na koliko kilometrih/letih lahko prodajalca vprašam, če je že bil narejen veliki servis.

Imate kakšne izkušnje lastniki C5 Aircrossa s stroški popravil, hibami itd. ? Kaj ste do sedaj popravljali, kaj bi spremenili, kaj vas moti, kaj je dobro ?

Hvala!

visar

Citat od: smetilka;283801Zdravo,

Hibrida nikakor! Ne bi rad servisiral bencinarja+električarja hkrati samo zato, da bo pil toliko kot dizel, da o ceni samega avta sploh ne začnem.

Hvala!

Pametno, hibrid res ni ne tič ne miš, dvojni stroški pa še cena je višja.
______/\\______
______/\\______

bingo

smetilka: lansko leto sem bil v popolnoma enakem položaju kot ti. Vozil 7 (sedem!) berlingov in ker so z novimi berlingi (30kE) zašli iz pametne smeri, smo se spogledovali z nakupom C5 Aircross (38kE). Odločil je (medrugim) prostor na zadnjih sedežih, zato smo kupili Kodiaqa :) Za približno enak denar dobiš neprimerno "boljši" avto, ki ima dodatno opremo o kateri smo citroenarji lahko samo sanjali...

BTW:Èez en mesec je še tastar, ki je 20let vozil berlinga, kupil Karoqa...

antasi

#3
no ja, kodiak ni ravno v rangu Berlinga, še najmanj pa s ceno.
Začne se pri 35 jurjih, ampak tak gol in z bencinskim 1.5 motorjem, dizel je pa že blizu 40 ali še več, če ima opremo. Èe ste kupili kakšnega v akciji in z opremo potem ste verjetno dobili bolj ugodno, ampak saj tudi Citroen ima lahko vso to opremo in akcije, če jo plačaš.
In ta škoda je v bistvu preoblečen audi Q7 ali Q5, ampak meni je zadaj grozno grd proti audiju.
In ko greš brat na VW forumih, imajo tudi ti češko nemški avti velike probleme z motorji, pdf filti itd, seveda pa se to pokaže ponavadi naslednji dan, ko ravno poteče tovarniška garancija. Ti češko nemški avti že dolgo niso več tako kvalitetni, kot so bili npr.stari golfi ali drugi traktorji.
Srečno vožnjo.
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB

peter skala

4 mesece si lastimo aircrossa 1,5diselza sedaj sva oba z sopotnico zelo zadovoljna.peljal se je do Korčule in nazaj.udobno ,avtomatika se prileže ker smo že mal leni za šaltat.Edina pripomba.avti so vse večji prostora pa ni prav veliko več.saj na sedežih zadaj je dosti prostora tudi v višino,sam na tleh pri nogah ga je bilo še v cari picasso več.zadaj se namreč prevaža pesa ,pa se komaj stlači noter.tudi za 5 potniko ni obilja za noge.
Je bila pa ena od pomembih stvari pri odločanju za novo vozilo ,zadovoljstvo z Jerovškom in mi je to prevesilo vago.
Èe trebuh potegnem noter,imam120 kg,
Èe ga pa ne ,pa ne vidim na vago.

garac

Bravo skala vidis, nekaj dobrih servisev nas drzi da še vozimo te avte
[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

tomaz555

Tudi zame je edina stvar, da pogledam in kupim novega Citroena zanesljiv servis. Izbira modelov je vedno slabša. Èe Jenko zapre, bo naše dvorišče bolj pestro.