Hdi 136

Začel/a xh4ntos, Januar 18, 2015, 04:19:00 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

xh4ntos

Živjo soforumaši :)

Pojavila se je težava (oziroma obstaja že nekaj mesecev, ampak sem se sedaj lotil njenega reševanja). Imam torej 2.0 Hdi 136 in pri pospeševanju slišim šum (kot da prihaja iz levega ventilacijskega zračnika – gledano iz voznikovega položaja). Šum se povečuje sorazmerno z dodajanjem plina (torej višji obrati – več šuma, najbolj je slišno okrog 2.300 obratov..višje ne toliko, ker je že motor toliko glasen, da to preglasi..sliši pa se kot, hmm..kako bi rekel .. šelestenje, šumenje in če ravno ne poslušaš radia je moteče .. kar se mi zdi, da ne spada v avto, kot je C5. Še izraziteje je poleti, ko je vklopljena klima – ne vem, ali zato, ker je motor bolj obremenjen, ali zato, ker ima to kaj opraviti s cevmi od klime.

Skratka .. zdelo se mi je, da bo najkrajša pot .. pot preko pooblaščenega serviserja. Ugotovili so, da tak zvok ni normalen, da pušča turbo cev, preko katere se pretaka olje, jo zamenjali in rekli, da nobena cev več ne pušča in da to mora biti to. A ni bilo, šumenje še vedno obstaja .. nespremenjeno, kot prej. Zdaj pa me zanima še vaše mnenje in izkušnje, glede na to, da je na forumu verjetno kar nekaj C5 lastnikov. Ali se vam je že zgodilo kaj podobnega in kaj bi to lahko bilo?

Pooblaščenec (ki je sicer bil zelo korekten) nima ideje v čem bi lahko bila še težava..poznate morda kakšnega dobrega diagnostika v okolici Maribora?

No, malo sem se razpisal. Hvaležen bom za vsak nasvet. :BigThumbs:

Lep pozdrav!

zlikovski

Poglej kako je z motorčkom ventilacije, ali pa njegova elektronika ki nadzira vrtljaje motorčka, kahko se nahaja tu problem.

north

Možno da se zrak nekje v ventilaciji vrtinči tako da ko hitrejš se pelješ bol šelesta?
Citroën - Creative Technology

Romzi

Opis OP se mi bere kot piskanje/šumenje turbine.

Xhantos

Tako je..hitreje se peljem..bolj sumi..s tem da ce spustim nogo iz plina, se sumenje neha..ne glede na hitrost.

Xhantos

Ko plin pohodim in se turbina mocno aktivira..ne sumi bolj kot ce pospesujem zmerno. Pri visjih obratih..nad 3 tisoc pa se slisi ze tisti znacilni zvok piskanja turbine.

xpuser

Mogoče kje pušča, na kakšni cevi interkuleru.

tomaz555

Kakšna plastika na podvozju?

Xhantos

#8
Hvala za mnenja! Sicer so pregledali cevi in rekli, da nikjer ne pušča. Hmm..Jutri bom jih še enkrat poklical in jim rekel naj izrecno pogledajo tesnost povezav na celotnem tlačnem vodu (od turbine - intercoolerja - sesalnega kolektorja) in ostale stvari, ki ste jih omenili. Plastika sicer mislim da ni, ker ni trd zvok, ampak bolj mehek, kot da res uhaja zrak ali podobno. Javim kaj ugotovim!

north

mogoče pušča pregibna cev na izpuhu ?
Citroën - Creative Technology

CEPETKO

#10
Mogoče lopatice že opletajo na turbini, ker ima ležaj že zračnost. Ta problem povzroča šumenje, in tuljenje kot da bi poslušal letalski motor.
Citroen - kreative tehnoloži.

xpuser

Menjaj serviserja če jim ti moraš govort kje gledat in kaj bil lahko bilo.

Xhantos

Verjetno res. Pravijo, da bi naj bi Golja iz Selnnice ob Dravi (sicer nepooblascen) v redu. Bom se opremil s seznamom idej, ki ste mi jih napisali in da vidimo kaj bo rekel.