C 5 II Depoluttion system fault

Začel/a xdavid, Februar 16, 2009, 08:08:53 POPOLDNE

Prejšnja tema - Naslednja tema

xdavid

Lep pozdrav vsem citroenarjem. Moj C5 1.6 hdi letnik 2005 me je danes pozdravil z napisom depoluttion system fault in prižgala se je lučka za diagnostiko motorja. Avto kljub tem opozorilu gre normalno naprej in vleče normalno. Ko sem ugasnil motor in ponovno prižgal je lučka ostala prižgana in javi za napako. Lepo prosim za vsak nasvet.

 Lep Pozdrav David

Xandrej

Šoba, cinšpula, vsegaboga je lahko. Idi na servis druga ti ne preostane!


Kolko pa bi naj imel prevoženih? Je slovenski ali uvožen?

xdavid

Avto je uvožen ampak na servisu so mi potrdili 120000 km

leina

lahko je marsikaj
lahko je le trenutna napaka in se je ze odpravla
pocakaj malo preden zacnes paniko zgat
ce se je napaka sama odpravla se ti bo po 3-5 prizigih avta napis sam zbrisal

garac

[SIGPIC][/SIGPIC]  
http://www.izposodiorodje.si/

Xandrej

Ja vsepovsod je... Lahko jo tudi spipa!

Tma

Napaka v bistvu pomeni, da je preveč onesnažen izpuh (v bistvu najbolj splošna napaka) - malo morje vzrokov - prvo računalnik in dober mojster.
LP
Picasso 2.0 Hdi 2002 in Nemo 1.4 Hdi

xdavid

Danes sem zjutraj zaštartal motor in hvalabogu lučka in napis sta izginila.
 Jutri še tako grem v lj da še ga malo skurim pol pa upam da bo vse ok.
 Hvala vsem za nasvete če pa bo še kaj se priporočam. Lp vsem
 Lepo je v družbi vseh vas in seveda mojga C 5 ki je zakon .

leina

disel nima cinspule da je nebi kdo zares iskal ker je ne bo najdel!!!!
mogoce je xandrej kaj drugega mislil??

Xandrej


leina

pa ne preko cinspule
diesel sveca ali po domace Žarilna svecka potrebuje napetost 12v za delovanje!!!! to pomeni da pride od akumolatorja preko ralicnih skatlic(nevem zdaj imen teh stvari) do svecule!!!
cinspula(vzigalna tuljava) je tuljava z dvema navitjema! primarno navitje ima nekaj manj ovojev in med obratovanjem tuljave prekinitev navitja povzroci skupno inducirano elektromotorno silo v sekundarnem in lastno iducirano v primarnem navitju z isto polarnostjo kot pred prekinitvijo navitja!!! lastna indukcija upočasni naraščanje in padec magnetnega polja, kar je razlog za odpoved običajne vzoigalne tuljave pri narastojoci hitrosti! tezava se je vecja, kadar je potrebnih vec ele. isker na sekundo!!!!
po domace povedano 12v na primarnem navitju pretvori(nevem natance cifre) mislim pa da 33000v na sekundarnem navitju!!
in kje zdaj pri dizlu rabis taksen tok?????????? edino ce ti nimas na svojem avtu alarma pa imas okoli njega napeljanega elekricnega pastirja!!!!!
to visoko napetos potrebujejo svecke pri bencinarju da ti svecke mecejo iskre v odvistnosti od polozaja bata in takta!!!!!
pri dizlu ne mecejo svecke isker ampak samo zazarijo in za to potrebujejo 12v!!
upam da sem dovolj jasen glede cinspule(vzigalne tuljave po slovensko)

Xandrej

Ja hvala za pojasnilo. Lepo si napisal in spet nekaj novega vem! :emot112:

Ibanez RG

Meni je to isto napisalo pred mesecem, se mi zdi. Motor je vrtel, ampak v prazno. Potem sem poklical Novaka in mu povedal kaj je in je rekel da je premalo elektrike v akumulatorju in naj dam se enaga zraven za zagon. In je potem vzgal. Fora je v tem, da je elektrike zadosti za vrtenje motorja, zmanjka jo pa za rele (ventil), ki spusti prehod nafte cez - ni mi pa povedal kje je lociran (med rezervoarjem in vtt tlacilko ali kje...), pa saj ni vazno. Je rekel, da je 2.2 HDi precej obcutljiv glede el. napetosti, ker potem zna tisti ventil se kako nagajati.
:BigThumbs:  Citroen C5 - najbolj (h)udoben Citroen do sedaj!  :BigThumbs:

leina

tocno tako
za delovanje rabi tocno 12v
ko akumo oslabi pade napetost na priblizno 11.3v in to je premalo za delovanje dolocenih sklopov!