Zanima me, če kdo ve kako homologirati gume druge dimenzije za moj avto, imam namreč po številki šasije možnost samo dimenzijo 205 65 15 - H in T hitrostni razred. Tako na Citroenu Slovenija kot tudi en gospod v LJ, ki je odgovoren za homologacijske predpise, mi ne moreta izdat potrdila za druge dimenzije. Èe pa npr. kupim nove feltne za točno moj avto, pa imajo TUV za 3 različne dimenzije in s tem je baje možno na LPP, vpisati še te dimenzije gum. Ker pa imam že dva kompleta felten, ne mislim kupovat še tretjih, je morda kdo na forumu, ki bi mi lahko svetoval kako je s tem, kje morad pridoboti TUV za feltne ki jih imam ( ALu original citroen Magny Cours 15" 6.5J x 15).
Hvala
@Markolin:
Ti jih samo na avto nasraufaj, pa je. Evasionov, ki jih vozi druzinski oce s kopico otrok, pa tudi policaji ne gledajo po feltnah in gumah kot smrkavce s tunanimi avtomobili in temnimi sipami. =)
Na Citroen Slovenija so mi rekli, da pričakujejo TUV za vse feltne, ki jih dobiš orginal na Citroenu, pa da še zadeva ni prišla iz Nemčije, da pa bom obveščen ko bo. Bomo videli če res. Sicer pa sem danes pogledal, kaj piše na feltnah - bore malo, sem neke čudne številke
Y1150
MR A
01 00
UK X
France 0
P C B J F M
Rennes A B N
61/2/15
TTh CH5-31
To je vse kar se da videt, na notranji strani, na zunanji pa je majhen citroenov znakec pa še en hieroglif, ki pa mislim da je TTh, samo v pisani izvedbi. Na netu ne nejdem nič uporabnega.
Gor pa bi dal gume 195 /65 /15, ker so čisto dovolj, pa še lepše teče avto in seveda poraba je zdej zadnji mesec, ko se je otoplilo in po zamenjavi alternatorja 5,3l na 100km, sem že v prvi četrtini rezervarja napravil vsaj 100km več kot običajno. morda pa se tudi motim, amapk tako je.
LP
Citat od: dvorjan;97751@Markolin:
Ti jih samo na avto nasraufaj, pa je. Evasionov, ki jih vozi druzinski oce s kopico otrok, pa tudi policaji ne gledajo po feltnah in gumah kot smrkavce s tunanimi avtomobili in temnimi sipami. =)
Niso otroci vsak dan v avtu, pa vsak dan naredim z njim vsaj 100km - sam
Moj 2.0i in od kolega TCT ima pa ravno 195/65/15 homologirane... Pomojem nebi noben težil... Jaz ima homologirane 205/70/15 na XMu gor pa 205/65/15, pa se ni ne na tehničnemu ne noben policaj spotaknil ob dimenzijo...
Ja, edini problem zna biti pri prometni nesreči, če se kdo vtakne v to (zavarovalnica itd). Drugače seveda ni problem. Po moje se tudi noben nikjer drugje ne bo vtaknil v to. Razlika je minimalna, čeprav moraš upoštevat, da je obseg željenih gum za 2 odstotka manjši od predpisanih.
Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/km Difference
205/65-15 133mm 324mm 648mm 2034mm 492 0.0%
195/65-15 127mm 317mm 634mm 1993mm 502 -2.0%
Da ne odpiram nove teme.
Ostalo so mi od Evasiona 4 jeklene feltne z zimskimi mišelinkami.
Bom posliku in prpopu ob priliki ker so "skladiščene" na drugi lokaciji.
So 195/65 R15 alpin 4 al neki tacga. Rabiš pet šraufov pa se mi zdi da je razmik 108, torej 6J 5x108.
Razmak je je 5x98. Cena? Lahko na ZS...
Jaz bi jih tud vzel cena je:
Uh nism meru ampak sm napisu po filingu. Kukrkol pašejo na Evasiona...
Jah cena. Matr to je zmer najteži za znance.
Èe rečem 160. Kako se sliši?
Feltnezgumam so šle.