Citroenar

Starejši Citroeni => Citroeni - X - => Citroen AX => Temo je začel/a: peter1 dne Januar 28, 2011, 10:34:13 POPOLDNE

Naslov: Zavorni cilinder
Prispevek od: peter1 dne Januar 28, 2011, 10:34:13 POPOLDNE
Živijo ,za mojega AXa 1000 spot letnik 98 bi rabil prednji levi zavorni cilinder,če ga kdo mogoče ima naj sporoči oziroma če se kdo okvarja s tem da bi mi tega zrihtal,problem je v tem da batka ne moreš spraviti nazaj noter ,da bi dal nove ploščice , desno stran pa sem zrihtal.
lep dan vsem in hvala :BigThumbs:
Naslov: Zavorni cilinder
Prispevek od: Pyr0Beast dne Junij 14, 2011, 08:28:22 DOPOLDNE
Namaži tesnilo lepo s silikonsko mastjo ali pa zavornim oljem, pa potem lepo vodoravno noter.
Naslov: Zavorni cilinder
Prispevek od: gregor dne Junij 14, 2011, 09:20:52 DOPOLDNE
Jaz razstavim, poberem gumice ven, sčistim, če je treba čisto narahlo potegnem batek in cilinder z zelo finim šmirglpapirjem namočenim v bremzolje, probam če gre brez gumic batek lepo noter, gumice nazaj noter, namažem z ATF mastjo za bremze(taka svetlomodra tuba) , pa je mir.


Èe že iščeš cilinder, pa moraš še povedat kakšnega rabiš, ker imaš dva sistema. Na enih imaš nek 5kotni vijak , eni so pa normalni.
Naslov: Zavorni cilinder
Prispevek od: Pyr0Beast dne Junij 14, 2011, 09:33:39 DOPOLDNE
Na tistih ki imajo 5-kotni vijak gre batek stran tudi brez šravfanja.

Èe se pa slučajno zatakne in ga ne moreš ven dobit, pa snameš zadevo dol in usmeriš curek od kerharja v luknjo, kjer pride drugače zavorno cev.