lp.
No mene pa zdej zanima kakšne so kej vaše povprečne hitrosti na AC.
me še zanima za kateri avto gre in kakšen motor. =)
pa bom kr jz prvi.
Xsara 1.6i se vozm tm okol 150 kmh
ob enem me pa se zanima (da ne bom nove teme odperu) a te ta moja hitrost preveč za moj motor, ker se vrti pri 150 na 4000 ubratov. Al bi blo bolje za motor če bi vozu počasnej? Sej to je čist tko usput.
Najbol me zanimajo vaše hitrosti
Moja hitrost na AC ... AX 1.1 (54konjev) ... če imam čas in se mi ne mudi, potem vozim 110km/h po števcu ... če se mudi vozim 130km/h.
S Xsaro 1.6i (89HP) vozim pa nekje okrog 130-140km/h (po števcu) ... kakšen odsek mogoče 150 ...
Lp
Goran
150 po naših avtocestah je preveč. Kje ima smisel bit napet ko struna med 90km vožnjo? Tega morm prehitet, zdej morm se umaknt ker je olimpijec prletu 200,... brez veze. Jaz vozm v večini 120-140 po naših avtocestah. Edino na Bolonjskemu odseku do Firenz kjer je čista ravnica ga kdaj pa kdaj pritisnem.
Med 130 in 150km/h - pred stacionarnimi radarji obvezno 130 km/h, drugače do 150km/h. Vozi me pa C4 Picasso, 1,6 diesel. Dve leti, 3 mesece in imava 161.000 km.
Mene bolj "mučijo" naselja, ker tam "kr eni" iz živih mej skačejo in hočejo "dinarčke". :((
Po naših AC je treba voziti dokaj dinamično - med 60 in 130 km/h. :Hammer3:
Èe je možno, vozim okrog 130.
Citat od: D_M_B;76132Xsara 1.6i se vozm tm okol 150 kmh
ob enem me pa se zanima (da ne bom nove teme odperu) a te ta moja hitrost preveč za moj motor, ker se vrti pri 150 na 4000 ubratov. Al bi blo bolje za motor če bi vozu počasnej?
Na
dolgih relacijah bo motorju najmanj škodovalo, če voziš s hitrostjo do ca. 80% od maksimalne, ki jo zmore avto.
LP
Avtoceste so še kar, ga tud pritisnem kolko mu je dala firma, po navadnih cestah pa kot po jajcih okrog 70 ker imamo tako dobre ceste, mi je škoda končnikov, zglobov, ležajev...
Po avtocesti med 120 in 150kmh, včasih pa tudi kolikor mu da duša.
Po lokanih pa kar po omejitvah, razen po cestah ki jih dobro poznam in so bolj prazne si pa tudi včasih malo privoščim.
130 do 160 tam kjer ni kakih drugih omejitev.
No, z V6 pa kakih 20kmh hitreje.
v okviru omejitev; najbolj zoprno pa je vozit kjer je omejitev 30 km na uro:AngelPray:
Tuki v moji okolici je tut ena cest, ki ima omejitev 30 km/h. Ma nisem niti enkrat vidu koga pelat tok počas. 50 km/h minimum cesta pa ozka glih da dva tovornjaka mem prideta pa še to komi ( na konc ceste je merkatorjevo skladišče pa jih je pol k velik ). Enkrat je bil tam postevlen tist k ti kaže kok hitr vozš, pa sm mal tm stal pa gledu pa kr naenkrat pokaže 55 km/h js pa čist začuden pa pogledam kaj prhaja je pa šlepar prletu model kr seku ovink pa čist nepregledn. Nasprot mu je pa avtobus pršu je čist mal mankal pa bi se skup počla. Pa še prou fajn je zapihal. Največ kar sm vidu se mi pa zdi da je blo ene 80 - 100 ker ni blo takrt več tistga "radarja". Ma da bi ležeče policaje postavl tm bi si usi fedre uničl hehe.
So se že zaletel na te cesti. Sam eni se še zmer ne naveličajo. Ah pač tko je.
Aja da bom on topic: K se js vozm z mami okol povprečje je 110 - 140 km/h na avtocesti. Največ kar sm jo pa vidu pelat s Xantio je blo pa 165 km/h.
LP Janko
Xantia 1.816v ponavadi 120-130km/h, občasno jo stisnem tam do 170-180km/h če je kaka prilika.
XM V624v ponavadi 120-130km/h, občasno ga pritisnem tam do 190/200km/h, tudi na naših avtocestah.
MAN TGX 440 ponavadi 70-90km/h, včasih ga tudi na 95km/h pri kakem prehitevanju našibam!
lp:)
lp
BX 1.9 8V - najlepš se pelje tam med 110 - 140, probal sem ga tam do 180 - nima smisla, k se to že na 6000 vrti..
Tud xantii 132KM manka šesta, tam do 150 je še nekak, ponavadi do 140.
Js sicer še ne vozm, foter pelje Amija (kadar ga pelje, oz. ko ga pelje, še to po navadnih cestah gre vedno mal čez omejitev hehe).
Za vsak dan pa nimamo Citroena, gre ponavadi med 100-120 km/h max (je treba gorivo šparat), če je sila pa tudi do 240 ;)
Zadnja leta med 130 in 160 km/h, po Nemciji tudi cez 200 ...
Vcasih je bilo drugace, je imela AC samo rezime 130, 160, 200 ali pa 220 pa nic drugega.
avtomobila pa: Xsara 1.8i 16v in C5 Break 2.0 HDI
130-140
Spaček redko na AC, taktat max. 100
DS med 110 in 120
Novodobniki pa med 140 in 160
Odkar sem zadnjič vzel vinjeto za en mesec smo precej na AC z Amijem. Najlepše gre 100, pri 110 je malo glasnejši, pri prehitevanju pa kratek čas (kolk so šleparji dolgi...) 120-125 ,pa nazaj na 110-100.
To mi je precej dobra potovalna hitrost, udoben je zelo, požira neravnine, pregreva se ne, poraba pa mu je 6,5 - 7 litrov na 100km.
Včeraj od Krasa do Konjic z dvema postankoma po pet minut... Neverjetno ni bilo nikakršnih problemov na AC in skoraj brez norcev.
Citat od: janez;77060Včeraj od Krasa do Konjic z dvema postankoma po pet minut... Neverjetno ni bilo nikakršnih problemov na AC in skoraj brez norcev.
Keža vidim, da se resno zgražaš nad hitrostmi na avtocesti. Tudi v eni drugi temi si pisal ene bučke o avstrijskih avtocestah, ki so mogoče bile tisti dan, ko si ti šel po kose, če bi se pa malo več vozil po avstriji bi videl da se tudi tam vozi dosti avtov nad omejitvami. Sploh ponoči, ko so sicer še nižje omejitve.
Èe imaš ti avto, ki ne more niti doseči potovalne hitrosti, ki je predpisana, kaj šele jo preseči še ne pomeni, da smo vsi ostali norci. Jaz se vozim redno zadnjih 360000km oz pet let vedno 160-180km/h, ker to pač avto dopušča. Èe ti ni všeč pojdi na staro cesto, kjer si pač v "konkurenci" ne pa da skozi sereš po tistih, ki si ne moremo privoščit vsakodnevnega cincanja in vožnje v eksotičnih vozilih za vsak dan.
Dokler je bila še cestnina na Razdrtem je bilo z dijano od tam do Brezovice po stari le 10min več. Z novejšimi avti je ta razlika bistveno večja in zato pač koristimo avtoceste.
Problem slovencelnov na avto cesti pa je, da se vozijo tudi pod omejitvami vztrajno po prehitevalnem pasu (pa ne mislim nate), ne poznajo ne ogledal, ne žmigavcev, da o kulturi, ki jo imajo zahodni vozniki sploh ne govorimo.
še nekej me zanima a je dost slabo za motor da se vsak dan 100km vrti na AC na 4000? Jz mislm da nebi smel bit sj je mn k 80%
deuce: se popolnoma strinjam s tabo. Kaj se men večkrat dogaja.
Frajar se voz 90 po prehitevalnem, vozni pas pa popolnoma frej. Mu ze na kilometr blendan da se mi umakne pa nč. Se mu zalimam za rt, še kr nč, in pol mi tip še prbremza. Kmet naumn. In na konc ga morm prehitet po desn stran.
Nwem take b kr stouku.
Lej duche, sej ni problem če se pelješ kolkr ti tvoj avto dovoli. Problem je ,ker se ljudje ne znajo varno vozit s temi avti. In to so tisti norci o katerih govorim. Drugo je pa kar se tiče same tekoče vožnje. Èe se jaz peljem z našim amijem 100, kamijon 90. Bom šel mimo njega 120 -125. Ja ampak kaj bom jaz naredil, počakal bom da je za menoj prostor in bom šel varno mimo. Kaj pa vi delate? Gas ven neglede na to ali je kdo za vami ali ne. No in to so zame norci.
AC bi naj bila bolj varna kot navadna cesta. Predvsem,ker gre vse v isto smer in ne moreš v škarje zapeljat, ker ne moreš z ovinka zletet,.... Zakaj hudiča pa potem tolk nesreč na AC ? A zaradi ljudi k se peljejo 100 - 125 ? Èe še nisi opazil, pri nas obstajajo odstavni pasi po klancih navzgor. Kje boš mene tam videl ? Ja na odstavnem. Zdaj ,če Ami ni primeren za AC s svojo hitrostjo, potem tudi tovornjaki ne bi smeli tja, a ne? Ker se vozijo 90-100
na uro.
Vseeno mislim ,če bi ljudje vozili po omejitvah (sej je še 130 na AC al se motim) bi promet tekel bolj tekoče in bi bilo manj nesreč. Pa tudi mislim ,da se svet ne bo podrl in da ni življenskega pomena ,če boš prišel kakšno minuto kasneje na cilj . A ne?
In iz lastnih iskušenj ti povem da časovne razlike med vožnjo po AC in vožnjo po regionalkah , niso v urah temveč zgolj v nekaj minutah, mogoče največ pol ure. včasih mi gre kar na smeh ko me kakšen na vsak način hoče prehitet v okolici Celja... potem ga pa dohitim na obali. A ma to smisu...
Pa še to , a se kdo od vas hitrih kdaj odmakne motoristu ,ki pripelje za vami ? Ali pa na normalni cesti , a se kdo odmakne na skrajno desno stran vozišča ,da lahko varno gre mimo ?
CitatKmet naumn. In na konc ga morm prehitet po desn stran.
Èe nekdo bluzi po levem pasu,desen je pa prazen....? jaz sem na desnem in normalno peljem s svojo hitrostjo........to ni prehitevanje,to je "vožnja mimo",prehizevanje je če dvakrat zamenjaš vozni pas...
Točno tako. He, včeraj je pa bil en smešen primer (no vsaj meni...) Se peljem 110 proti tunelom iz Celjske smeri. Tam nekje od Dramelj naprej se začne odstavni pas za počasna vozila (mene) . Gledam naprej se lepo kamijoni razvrščajo na desno. Pred menoj (se mu približujem s svojimi 110) Audi kupe TT... Bolj k sem bil blizu, bolj se mi čudn zdi. Ja potem sem ugotovil, da se tip pelje vsaj pol manj kot jaz. Kaj naj zdaj, če grem mimo po levi spadem ... . Zakaj? Ker poznam svoj avto in ne bi daleč zdržal s to brzino v hrib. Ja nič, začne se odstavni pas na desni, jaz desni smerokaz in kolk sem še imel zaleta mimo TT-ja. Pa tip je čist popenu ko je zagledo zadek mojga amija. Pa gas, pa na prehitevalni skrajni levi pas ne da bi karkoli pogledal nazaj.
No mal naprej po hribu jaz normalno lepo zgubim brzino in svojih 80 za kamijoni. Pa gledam naprej TT-ja. Tip je upočasnil na brzino kamijonov in se peljal dalje po skrajnem levem pasu s kompletno kolono žalujočih ostalih naprej. Ko so ga normalno začeli prehitevat po njegovi desni (po srednjem pasu) je še nekak šlo. Pred tuneli pa panika in ni več vedu kaj bi .Z desne in leve v njega kamijoni in ostali avti.
No in to so za mene ... za volanom.
Kaj je zdaj bolje? Da se negdo pelje z amijem konstantno tisto svojo brzino ali da skače z "dobrim" avtom sem pa tja ko žogica marogica... heheh
Citat od: deuche;77062Problem slovencelnov na avto cesti pa je, da se vozijo tudi pod omejitvami vztrajno po prehitevalnem pasu (pa ne mislim nate), ne poznajo ne ogledal, ne žmigavcev, da o kulturi, ki jo imajo zahodni vozniki sploh ne govorimo.
Keža večino, ali pa vse stvari, ki si jih ti na dolgo napisal v zadnjih dveh postih sem že napisal v mojem zadnjem odstavku. Vse skupaj pa sem napisal zato, ker sem imel do sedaj občutek, da ti gre preveč v nos hitrost, ki jo pač A-modeli ne zmorejo.
Kar se pa vožnje po lokalnih cestah tiče pa mislim, da si malo oz. dosti mimo vsekal. Ja z A-modeli res ni neke razlike, kot sem že omenil, vendar jaz, ko imam posel v Sloveniji, prevozim v eno stran 137km. Za to porabim 50min do 1h 30min odvisno kako je stanje od logatca do šentvida oz. tunela. Sedaj pa vzemi povprečje in boš ugotovil, da bi potreboval po lokalnih cestah približno dvakrat toliko. In, ker delam največkrat po 12 ali pa še kako uro več, mi je pač v interesu čim prej iz točke A v točko B. Zato pa hvala za Avtoceste.
Èe jih pa slovenclni ne znajo uporabljat pa ni moj problem, saj rondojev in še česa tudi ne.
No v bistvu sva menda napisala iste stvari,ki nas motijo. Samo vsak iz svojega zornega kota. Ti iz hitrega, jaz pa iz počasnega. Idioti pa so vmes isti ,a ne?
Citat od: deuche;77083Keža večino, ali pa vse stvari, ki si jih ti na dolgo napisal v zadnjih dveh postih sem že napisal v mojem zadnjem odstavku. Vse skupaj pa sem napisal zato, ker sem imel do sedaj občutek, da ti gre preveč v nos hitrost, ki jo pač A-modeli ne zmorejo.
...
Kar se pa tega občutka tiče,... te pa občutek vara. Vse hitrosti in norosti nad dvesto sem izživel konec osemdesetih (na dveh kolesih) kot mulc sam ali kot sovoznik in jih imam do konc življenja dost. Mladost, ludost...
Mene moja hitrost mojih avtov A serije zadnjih dvajset let sploh ne moti. Èe bi me ,bi si predelal avto v kaj močnejšega ali pa kupil kaj večjega, novejšega, hitrejšega,... Ja to dejansko ne predstavlja problem.
Ja sem tudi zato postavil tisto vprašanje :
"...a se kdo od vas hitrih kdaj odmakne motoristu ,ki pripelje za vami ? Ali pa na normalni cesti , a se kdo odmakne na skrajno desno stran vozišča ,da lahko varno gre mimo ? "
No jaz se odmaknem, to je meni zakon še iz časov ,ko sem jaz bil tisti na dveh kolesih in mi je to prav prišlo takrat, pa prav njim pride sedaj. Ampak, že dolgo nisem naletu na koga ,ki bi se tudi tako odmaknil. To velik pove o današnjih voznikih, pa oni s TT-jem, pa še velik takšnih primerov. In ko to skupaj združiš na kak čuden dan imaš morijo na cesti.
Še en pregovor za vse prehitre... Vzemite si čas, ne življenje !
Aja, heheh... še to . Pa ami v določenem trenutku po kakšnem hribu dol na AC preseže dovoljeno končno hitrost na AC. Sam to je tak občutek v A seriji da ti adrenalin pri ušesih ven špricne. Občutek je približno tak kot da bi ti gumo pri 200 na uro sezulo... Mota te, cota te, premetava sem pa tja, v avtu pa glasno kot v lovskem letalu... na števcu pa 140...
Ja ko govorimo o potovalni hitrosti... z amijem 100 - 110. Pa je čist kul.
Motoriste? Ja jih. Vendar, ker sem prej omenil tudi kulturo slovenskih voznikov v primerjavi z zahodom, v Franciji vsak motorist, ki ga spustiš mimo tudi stegne nogo, ko je enkrat pred tabo. Pri naših nisem videl, da bi kdo na bilo kak način rekel hvala.
Ostalih držav ne bom komentiral, ker uporabljam samo avtoceste, motoristov pa skoraj ne srečujem na avtocesti ne pri nas ne v tujini.
Kar se pa A-modelov tiče verjetno vsi vemo kako izgleda, ko gre igla čez številčnico.:funny34d:
Citat od: deuche;77088Kar se pa A-modelov tiče verjetno vsi vemo kako izgleda, ko gre igla čez številčnico.:funny34d:
Ja moraš met jajca... heheh
Ja motoristi, cajti so se spremenili. Še kakih pet let nazaj so vsi pokazali na nek način da so opazili tvojo gesto. Zdajle pa samo še tu in tam kdo na kakšnem potovalnem. Pa tujci obvezno skužijo .
konckoncev mi je to že navada pa se ne sekiram več. Pa še boljši občutek imam pri tem.
Kolikor se jaz spomnim je omejitev na avtocestah pri nas in v bližnjih državah z izjemo Nemčije (pa še to le na nekaterih odsekih) 130 km/h ali manj. Torej, če se pripelje nekdo za mano ko prehitevam tovornjak s 130 km/h in mi začne besno blendat, lepo spustim hitrost na 93,5, tako da se lahko model gladko j...e..
Duche, mogoče si bil ti kdaj med tistimi.
Sicer je pa tako, lahko se je (pre)hitro peljat dokler se kaj ne zgodi. Ko pa se, pa si odgovoren za poškodbe sopotnikov in drugih udeležencev. Pa zračunajte koliko časa boste garali da poplačate vse terjatve.
Sicer pa tako: z osebnim nikoli več kot 135 (se enostavno ne splača), z bivšim GS-om nikoli več kot 120 po števcu, z Jeep-om nikoli več kot 120 po števcu, z motorjem se pa po avtocesti načeloma res ne vozim.
Kar se pa tiče tistih, ki ne vejo kateri pas bi morali uporabljati: Nemčija ma fajn kazni kar se tega tiče. No, tudi pri nas so v zakonu, samo ne vem če je bil že kdaj kdo kaznovan zaradi tega.
Je pa tako: Slovenija je balkan..čist enostavno povedano. Narediš 600 km po Italiji pa ne srečaš 10% tolk idiotov kot v 80 km od Fernetičev do LJ.
@dani77si:
Samo po tej logiki si tudi ti idiot, ane. Pac bi ignoriral blendanje, s svojimi 130 km/h prehitel tovornjak in se umaknil na vozni pas. Ampak, ne, dajmo zbiti hitrost za 36,5 km/h in potencialno ogroziti 10+ prihajajocih vozil na prehitevalnem pasu, ki se s toliko visjo hitrostjo priblizujejo "cepu", ki si ga ti ustvaril. Brihtno, ni kaj.
Dani, se podpišem pod to... Se pravi je še vedno 130 omejitev. Jaz sem že mislil, da so zvišali mejo.
Počasna vožnja, oz. vožnja po omejitvah ni vedno VARNA vožnja.
Lahko se voziš počasi, lahko se voziš hitro, GLAVNO JE DA VOZIŠ VARNO!
Èe pri počasni ali hitri vožnji upoštevaš sposobnosti svojega vozila in seveda sebe, spoštuješ ostala pravila (po kateri strani se prehiteva, kaj je vozni in kaj je prehitevalni pas...), potem do težav nebi smelo prihajati. Seveda tukaj odpadejo namerna zadrževanja med prehitevanjem, prehitevanja po desni in s tem cikcakanja, pa trobljenja, limanja na "rit" , pospremljena z iztegnjenim sredincem in podobne variante dokazovanja močnega ega in nižjega IQ-ja.
Kot sopotnik sem se vozil po velikem delu Italije, voznik je vozil 150+, pa ni prišlo do niti ene kritične situacije in počutil sem se varno, saj je upošteval počasnejša vozila pred seboj, varnostno razdaljo, pravila prehitevanja... Pravtako sem bil sopotnik v Diani po avtocesti v Avstriji, obzirno smo prehitevali tam kjer je bilo to možno (prazna cesta za nami), ostali so dokaj upoštevali počasnejši Diano, pa je bilo spet varno in brez težav.
Ne s hitrostjo, temveč z načinom vožnje človek pokaže svoj pravi jaz in razvojno stopnjo in močno pripomore k varnosti ali pa nevarnosti v prometu. Nekateri, tako počasni ali pa hitri so žal na stopnji neandertalca in bi sodili kam drugam, nikakor pa ne na cesto..
Se globoko opravičujem, če sem koga užalil...
Fantje, imate pač vsak svoj prav. Vsi, ki ste bili žaljivi, do drugih članov foruma, prosim, da svoje poste odstranite ali usterzno popravite.
Prosim, (po)ostanite strpni, tako na cesti, kot tudi na forumu
Hvala!
Citat od: garac;77139Fantje, imate pač vsak svoj prav. Vsi, ki ste bili žaljivi, do drugih članov foruma, prosim, da svoje poste odstranite ali usterzno popravite.
Prosim, (po)ostanite strpni, tako na cesti, kot tudi na forumu
Hvala!
BTW. Sem sam na Janezovo pobudo to zjutraj naredil, pa se je najdu nekdo, ki je kar malo počes brisal, tudi kar ni bilo spornega.
Pa še najboljša izjava, ki je lahko zudi zaključek teme:
Citat od: janez;77085No v bistvu sva menda napisala iste stvari,ki nas motijo. Samo vsak iz svojega zornega kota. Ti iz hitrega, jaz pa iz počasnega. Idioti pa so vmes isti ,a ne?
Samo še nekaj bi dodal: dejstvo da zelo pijani vozniki NISO za na cesto, se pomoje pri nas premalo upošteva... Lahko ti voziš 160 km/h ali več po AC, pa če si popolnoma trezen, še vseeno veliko hitreje odreaigreš na spremembe v okolici vozila, kot pa pijan voznik, ki se pelje 120 ali 130 km/h...
Lp
...evo danes sem imel pot mal po AC. Èist po omejitvah, ne prehiter, ne prepočasen. (slika...)
Sam sej ne vem kako bi se vozu da bi bili ostali zadovoljni. Spet na istem mestu kod zadnjič, mimo Dramelj proti tunelom, Dohitim Pikasota. Kaj čem, tak vem da več kot 90 gor proti tunelom ne gre. Pa krenem na odstavni pas, dohitevam Pikasota, grem mimo po desni , mimo... ne ne gre mimo . Jaz padem na 80 in vidim pikaso se pelje 80 . Men je to smešno. Pa sva se peljala vštric. Na koncu sem pred tunelom spet pridobil na brzini in kliznu pred njega pa dalje. Èe pa tam ne bi mogel pospešit , bi pa moral zavirat pod 80 ,ker zmanjka odstavnega pasu pred tunelom in se potem v tretji peljat 70 skozi tunel. Ali pa če bi bila kolona za pikasom, bi se moral dobesedno ustavit, ker ne bi mogel zapeljat na levo pa v tunel. Pa men je res to čudno. A ni videl ,da je napoti in bi lahko pospešil da se lahko nazaj vključim na vozni pas ?
No potem dalje sem še enega BMWja prehitu ,ki je tudi cincal . S tem ,da je ta bil užaljen in se je zagnal v trenutku za menoj da mi pokaže kdo je glavni.
Hja tak je to pri nas...Je kar pestro če se pelješ po omejitvah...:BigThumbs:
...
"Vaša hitrost na avtocestah?"
130 km/h.
Morda še nekaj argumentov, zakaj mi taka hitrost povsem zadošča.
1) Pred leti (1996 - 2002) sem imel veliko službenih poti po vsej Evropi. Po nekajkrat na leto na Nizozemsko, v Belgijo, Poljsko, Nemčijo itd.
Večino sem jih opravil z Diano. Povprečna hitrost cca 100 km/h.
Tako da mi je dandanes z nekoliko hitrejšimi vozili 130 km/h čisto dovolj hitro.
2) S stališča ekonomije in ekologije so višje hitrosti povsem brez veze. Zračni upor narašča s kvadratom hitrosti, zato poraba goriva (in količina izpustov) pri višjih hitrostih zelo naraste. Že pri 130 km/h je vožnja dokaj neekonomična, še višje hitrosti so pa s tega stališča kot lulanje proti vetru.
V mojem primeru je finančna razlika med 130km/h in 150km/h cca 1500 - 2000 EUR na leto. V desetih letih to nanese za en soliden nov avto.
3) Na slovenskih avtocestah se najde vse sorte: popolnoma nepredvidljivi vozniki, ki ne dojamejo osnovnih pojmov, kot npr. "vozni pas", "prehitevalni pas", "pospeševalni pas", "zaviralni pas" in ki ne pogruntajo, zakaj imajo njihovi avti ogledala in smernike. V takih razmerah se mi zdi umestno biti pripravljen na vse in voziti z dovolj rezerve, da lahko ustrezno odreagiram ob raznih bizarnih dogodkih.
4) Dežele z najbolj civiliziranimi vozniki in najugodnejšo statistiko žrtev prometnih nesreč so Nizozemska in pa skandinavske države. Na Nizozemskem imajo na avtocestah omejitev 120 km/h, ki jo skoraj vsi (vsaj 95%) vozniki tudi upoštevajo. V Skandinaviji je na večini hitrih cest in avtocest omejitev 100 ali 110; in tudi tam se velika večina tega drži.
Èe je to zadosti hitro za Nizozemce in Skandinavce, je 130 km/h več kot dovolj zame.
Se pa zavedam, da je naša deželica del balkansko-mediteranskega sveta in kot taka ni primerljiva s Skandinavijo, tako da predvidevam, da so našteti argumenti za marsikoga nekoliko čudni in nerazumljivi.
@JureA,
spadam med tisto manjšino, ki se z napisanim strinja do zadnje pike.:emot112:
LP
POzdravljeni!
Še najboljš je vključit tempomat, če ga imaš. Sicer pa Hrvaška A1 od Rijeke do Šestanovca in od Rače do Rijeke 110 Kmh na tempomat, poraba cca 5.8 dizla na 100km
Prehiteval sem samo avtobuse. Drugače pa tudi tako vozim. Še zmeraj sem prišel tja kamor sem se namenil, samo da cca 10min kasneje.
LP
Hm...zanimiva debata. Vsem tistim, ki ne dosežejo hitrosti 130km/h, bi jim prepovedal uporabe avtoceste, ker delajo same zdrahe. Še posebej, ko junaško prehitevajo s tako bedno hitrostjo, da samo bullbar reši problem.
Na staro cesto....pa tam glumite varne šoferje!
FANTJE!? Kaj vam je? A vam je vročina vsem udarila v glavo? Dajte se brzdat no!
Včasih smo bili, vsaj mislim, da smo bili vozniki Citroënov strpnejši od ostalih, zdaj pa tako na cesti kot na forumu nekaj napenjate vsak svoje mišice in dokazujete vsak svoj prav, dajte se umirit!
Citat od: hadei;77249Hm...zanimiva debata. Vsem tistim, ki ne dosežejo hitrosti 130km/h, bi jim prepovedal uporabe avtoceste, ker delajo same zdrahe. Še posebej, ko junaško prehitevajo s tako bedno hitrostjo, da samo bullbar reši problem.
Na staro cesto....pa tam glumite varne šoferje!
še posebej vsem tovornjakom in avtobusom ne?
Ti še posebej najedajo!
Èe so lahko v Ljubljani naredili pas za avtobuse, ne vidim problema, da ne bi moglo bit tako tudi na avtocesti za počasnejša vozila. Podobno kot je narejeno pred klanci za počasnejša vozila.
Verjetno se vas je že kar nekaj peljalo zadnja leta na relaciji MB-LJ. Pa to je tovornjakov, da popiz*iš. Potem se pa še prehitevajo s hitrostjo 91km/h. Oni drugi pa vozi 90 km/h. Pa, da popiz... Nič ni drugače z počasnimi vozniki. Najdeš modele, ki vozijo 100. Prehitevajo pa kolono treh tovornjakov. Traja, pa traja, ko Airwaves.
Ali pa kar taki vozijo na prehitevalnem pasu, medtem, ko so vozila na počasnejšem pasu hitrejša. Eh...mi je že pokrovko dvignilo...
Bravo HADEI!
:emot112::emot112::emot112:
jebat ga, žal nimamo pravih avtocest, ampak glede na to, koliko smo odšteli zanje, bodo najbrž na vsaki strani še 2 pasova dogradili
Citat od: garac;77265jebat ga, žal nimamo pravih avtocest, ampak glede na to, koliko smo odšteli zanje, bodo najbrž na vsaki strani še 2 pasova dogradili
tako..in tvoji pravnuki jih bodo še enkrat preplačali.
sicer pa, tranzit na železnico in je..
sam kaj ko mamo preplačano železnico čist v k...
sicer pa je tako zaenkrat:
VSI imamo pravico peljati 90, 100 ali 130 po avtocesti..
NIHÈE nima pravice peljat več kot 130..
vsi ki vam to dviguje pokrovke pa transparente in TROJÈKU mahat z njimi
Res je, da imamo vsi pravico vozit 90-130. Vendar pa je nemoralno, da s tem ovirajo promet samo zato, ker pač imajo pravico. Naj se umaknejo na počasnejši pas ali celo na stransko cesto. Tudi tam lahko vozijo 90 km/h, saj je izven naselja...več ali manj.
Ali pa, da vsaj ne prehitevajo takrat, ko sem jim približa kolona vozil, ki vozi 130 km/h. Ker to, da takšen model zapelje pred takško kolono tik pre zdajci....PA ŠE ZDALEÈ NI VEÈ VRNA VOŽNJA, AMPAK ZELO NEVARNA VOŽNJA.
Glede železnic pa bi bila tako ali tako najboljša rešitev. Res pa je, da je infrastruktura v razsulu. Glede na to, da jo bodo morali prej ali slej obnovit, mi pa smo tranzitna država z tisoči in tisoči tovornjaki, bi se začelo prej ali slej obrestovat. Za vse tiste dovolilnice, ki jih morajo sedaj plačat tovornjakarji, bi se lahko denar vložil v želežniško infrastrukturo. In ves denar, ki ga želijo dat neki bedni Grčiji, kjer imajo vsi večje plače kot v Sloveniji, bi raje zapravili za obnovo železnice.
Tisto mahanje TROJÈKU pa bo bolj potrebno za kaj drugega, kot je za videt kaj se v naše prelepi deželici zadnje čase dogaja. Plače bomo vsi imeli take, da še za transparente ne bomo imeli.
To da se pa bremza, na cestišču namesto pred izvozom oz na pasu na izvozu, kaj pa so smerokazi pa itak nihče ne ve...:BigThumbs:
hadei: se podpišem pod tvoja prva 2 komentarja na tej strani
Dani77: mislm da si ti napisu da NIHÈE nima pravice vozt več kot 130. aja no pol k si tok paetn, mi lahko razložiš zakaj? A mi boš mogoče ti plaču tistih 30€ kazni če me dobijo pri vožnji 150kmh? No se pravi se imam VSO PRAVICO vozt tud 500kmh če mi avto to dopušča.
No pa bom objavu še en dogodeg od dones. In to je za vse tiste k delate zastoje na AC ali celo bremzate takrat ko ni treba.
Dons sem se pelju po AC mimo Brda v Ljubljani. S svojo hitrostjo 150kmh sem se približeval Mercedezu z Nemško registracijo, ki je voziu točno 130. Vozni pas je biu pouhn. Še predn sm se mu prbližu sm uklopu levi smernik. Kaj se je zgodil. Nisem mu rabu niti poblendat niti nič. Le levi smernik sem imeu prižgan in se mu počasi bližal. Nato je on pospešu na mojo hitrost, ker se mi takoj ni mogu umaknt, do prve luknje ki je bila na voznem pasu, se umaknu, jz sm šou lepo mem brez da bi nogo z gasa spustu, kaj šele da bi bremzu, ker je pač lepo pospešu a ne. In ko sdm ga prehitu je on lepo nadaljeval pot s svojo hitrostjo naprej.
Res spoštovanja vredna gesta, ki je na avtomobilih s Slo registracijo teško vidiš, če sploh.
Jz mislm če bi usi vozniki ravnal tot je tale Nemc dons grem stavt da bi bila pretočnost po AC bistveno večja, predusem pa varnejša.
Pa se lah zarad mene ustali mečkači voste 50 po AC, če se boste znal umikat nebo nubena problema.
Boš čez par let prebral svoje poste pa pol še enkrat komentiral.
Sicer pa je povsod ista pesem. Na motorističnem forumu so dogajajo še hujši izpadi. Potem pa nek priden dečko, skos pripravljen pomagat, nikoli nič pil in podobno umre in vsi R.I.P.-ajo pa jokajo. Zakaj? Ker mu je neka (baba, babica, ata, kdorkoli) zaprl pot ko se je on peljal skromnih 200+ na omejitev 90.
Citat od: D_M_B;77295No pa bom objavu še en dogodeg od dones. In to je za vse tiste k delate zastoje na AC ali celo bremzate takrat ko ni treba.
Dons sem se pelju po AC mimo Brda v Ljubljani. S svojo hitrostjo 150kmh sem se približeval Mercedezu z Nemško registracijo, ki je voziu točno 130. Vozni pas je biu pouhn. Še predn sm se mu prbližu sm uklopu levi smernik. Kaj se je zgodil. Nisem mu rabu niti poblendat niti nič. Le levi smernik sem imeu prižgan in se mu počasi bližal. Nato je on pospešu na mojo hitrost, ker se mi takoj ni mogu umaknt, do prve luknje ki je bila na voznem pasu, se umaknu, jz sm šou lepo mem brez da bi nogo z gasa spustu, kaj šele da bi bremzu, ker je pač lepo pospešu a ne. In ko sdm ga prehitu je on lepo nadaljeval pot s svojo hitrostjo naprej.
LOL.
Po mojem so pa tega Nemca ta dan že ene petkrat razni primitivosi nablendali, ko je le nedolžno hotel kak tovornjak prehiteti, ne da bi pri tem prekoračil dovoljeno hitrost.
In si je najbrž mislil, ko te je videl v ogledalu: "Ojej, že spet eden."
Ter nekoliko na gas stopil, da je imel mir.
Revež je najbrž komaj čakal, da pride čez mejo v Avstrijo.
Ko že Nemce omenjaš - na avtocestah v Nemčiji lahko tudi tam, kjer ni omejitev, povsem normalno prehitevaš s 130 km/h.
Jasno, da je treba paziti, da pri tem naenkrat ne skočiš pred dosti hitrejše vozilo. Prepričati se je treba, da imaš dovolj prostora.
Tudi če med prehitevanjem kdo prišiba za tabo s precej višjo hitrostjo, bo praviloma znižal hitrost in na ustrezni varnostni razdalji počakal, da opraviš svoj manever in se vrneš na vozni pas.
Brez blendanja, limanja na odbijač, razburjanja itd.
Mimogrede, zgolj v vednost inu ravnanje. V nekoliko bolj civiliziranih okoljih od našega velja blendanje za znak izjemnega primitivizma in zarukanosti. Pa še kaznivo je.
Tako da, če se boš morebiti kdaj podal z avtom v beli svet, raje ta običaj pusti doma.
Nerodna reč je tudi, ko ljudje nekako ne ločijo med svojimi pravicami in dolžnostmi. Oziroma mislijo, da jim pritičejo pravice, ki jim ne (na dolžnosti pa itak pozabijo).
Prebivalci raznoraznih držav (tudi Republike Slovenije seveda) imajo dolžnost, da ravnajo v skladu z zakoni teh držav. Med te zakone spada tudi zakon o varnosti v cestnem prometu.
Èe se kak prebivalec te dolžnosti ne drži in ravna v nasprotju z zakonom ter ga pri tem ulovi organ državne represije, bo sankcioniran.
Èe misliš, da imaš pravico kršiti zakone, potem to kaže na precejšnje nerazumevanje sveta, v katerem živiš.
DMB, ti si mi pa en *acient, šparaš pri servisu, pri izkazovanju svojega *rimitivizma, pa ti ni škoda dat 30€.
Vozi 500kmh če hočeš, upam, da tista s koso pobere samo tebe, da ne pospraviš še koga nedolžnega zraven.
Dotični nemec si je itak misli, se bom raje umaknil spet en ********* ********* za menoj!
Tole temo bom najbrž pobrisal, ker vas imam vrh glave!
Garac, pomojem najbolj pametno, kaj si napisal v zadnji vrstici.
Tema obnovljena na željo uporabnika-Dvrojan.
Prosim preberite si ponovno:
http://www.citroenar.eu/faq.php?faq=pravilaforuma#faq_pravila
Ja, brez žaljivk. Naj ostane konstruktivna debata, kjer pač vsak lahko izraža svoje mnenje o nečem...kot je hitrost na avtocesti.
Fantje moji to je brez veze. Ni pogoja da bomo vsi skupaj tulili eno in isto. Vsak ima svoj način življenja in svoje razmišljanje kar je hvalabogu tudi prav.Eni ste za hitro vožnjo eni za počasno. Kaj je prav in kaj ni je stvar presoje uradnih organov katere vsi mi plačujemo.
Žaljivke in zmerjanja ter ostale neprimerne izjave lahko zadržite zase ker čene bo kdo takoj v Banovcih končal.