Danes sem šel na izlet na primorsko in že malo pred Kranjem je avto izgubil moč, vendar ni prižgal nobene lučke. Ustavim na pumpi in odstranim filter zraka iz katerega je teklo !!!Sem ga malo stresel in prepihal ter do Merlaka po novega.Tam mi pove da je to poznana napaka c5 in da je treba menjat ohišje filtra in neko cev potem pa naj bi bilo ok.Seveda tega ni na zalogi, tudi Koper nima.Zmontiram novi filter in grem naprej. Do Kopra skoraj brez težav. Tam grem na C. servis po nov filter ker se je malo pred servisom prižgala "antipolution fault".Montiram nov filter (mehaniki nimajo pojma kaj naredit da vode nebi spet potegnilo v filter). Na poti domov brez težav, vendar je bil filter spet moker ko sem ga doma pogledal.Je pa skozi padal dež.Vse cevi so lepo nataknjene in tudi med odbijačem, kolotečno plastiko in blatnikom je že "zasilikonano".Zgleda je že prejšnji lastnik reševal ta problem.
Ali je imel kdo tako težavo in kako jo je rešil?
Ali naj gledam za drugim avtom ki ga bom imel za vožnjo v dežju :Hammer3:
pri C5 mk1 nič novega, potegnil ti je vodo, ponavadi ti še napiše antipolution pa take pa to. Nekaj so potem spreminjali dovod, saj si že sam vse napisal.
mene zanima kako to rešiti.Me ne mika dat 100+ evrov za neko original plastiko če je rešitev lahko "elegantnejša".Sigurno je to že kako drugače rešil kot z originalnimi deli.
Kolikor jaz vem, so nekaj reševali z vrtanjem luknje v najnižjem delu ohišja filtra, ampak predvidevam da to luknjo že imaš.
LP
Bojan
Ne luknje nimam še nobene v ohišju. Ampak mislim da bi bolj malo pomagala.
Problem ni voda v ohišju, ampak voda ki jo potegne skupaj z zrakom v filter.V ohišju je stalo cca. 2 cm vode, filter pa je nad to vodo cca. 25 cm.
Kaj pa vložek zračnega filtra, predvidevam da imaš na njemu tudi peno kot jo ima original?
Mislim da je ta tam ravno zaradi vode.
Drugače pa ima moj luknjo zvrtano naknadno v spodnji del ohišja.
LP
Bojan
ja sem kupil original filter z peno, ampak je še zmeraj vlažen na zgornjem koncu.
Baje ima c5 II zajem zraka nekje nad hladilnikom vode. Sem mislil da bi začetek cevi ki zajema zrak speljal namesto v kolotek nekam okoli hladilnika.
A pri tebi tista luknja reši zadevo?Kakšno luknjo pa imaš?
Citat od: lugr78;72982Baje ima c5 II zajem zraka nekje nad hladilnikom vode. Sem mislil da bi začetek cevi ki zajema zrak speljal namesto v kolotek nekam okoli hladilnika.
Bo držalo. Res je nad hladilnikom. Èeprav meni zgleda tako, da v dežju zagotovo lahko zajame vodo ... Razen če jo potem nekje na poti do filtra zadrži ...
Tista luknja je na najnižjem delu ohišja ki je malo poglobljen.
Je pa velika okoli 8-10 mm.
Grem pa v četrtek do Tonija na redni servis, pa ga lahko malo povprašam glede tega.
Lp
Bojan
Super, te prosim če ga malo povprašaš kaj je za naredit.
Hvala
....
Hvala za info
Na mojem je bilo vse to že narejeno (razen luknjice in kepice tesnilne mase), pa je še kar isto.
Danes nisem uspel uloviti Tonija in ga tudi ni do konca tedna.
LP
Bojan
Ok, hvala vseeno
no včeraj sem imel čas pa sem se lotil "predelave". Cev za zajem zraka, ki je bila original speljana pod blatnik, sem sedaj obrnil in speljal tako, da je zajem zraka za hladilnikoma blizu filtra olja.Pa še luknjico v ohišje sem naredil.
Bom videl kako se bo to obneslo.
Citat od: lugr78;73203no včeraj sem imel čas pa sem se lotil "predelave". Cev za zajem zraka, ki je bila original speljana pod blatnik, sem sedaj obrnil in speljal tako, da je zajem zraka za hladilnikoma blizu filtra olja.Pa še luknjico v ohišje sem naredil.
Bom videl kako se bo to obneslo.
Mislim da imam podobno težavo. Si jo s tem rešil ?
Od predelave naprej je bil filter popolnoma suh.Sem šel parkrat preverjat v/po dežju.:BigThumbs:
Citat od: lugr78;80570Od predelave naprej je bil filter popolnoma suh.Sem šel parkrat preverjat v/po dežju.:BigThumbs:
Super hvala. Zanima me še, kako oziroma na kaj si vpel sesalno cev zraka za hladilnikom?
To pomeni da si rešil le s prevrtanjem luknjice na ohišju in preusmeritvijo cevi?
Še enkrat super info!
cev sem pripel s plastično vezico na cev hladilne vode.Malo "češko" ampak mi je bilo vseeno, samo da je filter suh.
Sem imel namen izdelat nosilček pa sem avto prej prodal.