predvčerajšnjim sem dal dol zimske in na avto dal namontirat letne gume potenzo er 300. Pr vulkanizerju so vse scentriral, saj v kolikor jest vem;sem bil zraven, sedaj pa pri zaviranju začne fajn tresti, pred tem ko so bile gor zimske pa ni. Je katermu jasno kaj bi bilo narobe?
naj scentrirajo še enkrat, ali pa katero od platišč ni lepo namontirano, naležna povržina ni lepo očiščena
Èe trese samo pri zaviranju je možno tudi da so zavorni diski zviti. Ali pa kakšno platišče ni dovolj zategnjeno.
Lp
Lahko tudi da je utež padla dol ali pa še preglej če so vsi vijaki zategnjeni.
Kaj pa je za avto?
dvomim da bi bil zvit zavorni disk, ker tik predn sm menjal je bilo vse vredu. Bom vse dobro zategnil, č ebo še vedno, pa še enkrat scentriral, vmes pa poročal v čem je point! Hvala
Tudi jaz sem sedaj na mojenu picassoju zamenjal zimske gume z letnimi. In očitno zimske niso bile dobro scentrirane, ker mi na letnih pri 130 km/h ne trese več volana. Se pa je potem ko sem dal gor letne gume pri zadnjem desnem kolesu začel pojavljati nekakšen zvok in sicer se sliši tk tk tk, kot tisto ko smo kot mulci dajali dele jogurtovega lončka med špice na biciklu. Predvsem se to slišati pri počašnji vožnji in pri ustavljanju. Mogoče se to dogaja tudi pri hitri vožnji, a tega ne slišim. Sem sam nekaj gledal pa nisem nič videl, da bi se kaj drgnilo, tako da bom šel na servis pa naj zadevo pogledajo. Èudno se pa mi zdi, za se je to pojavilo po menjavi gum.
Sicer je malo verjetno a se splača pogledat če slučajno tistega tk tk tk ne povzroča kak tujek , ki se je zaril v profil zelo nadležno za poslušat.
lp
Alan
Jaz bi bolj senzor ABS gledal.
Mojmu bratu ja pr xsari drgnla utež ob čeljust.
senzor abs je integriran v ležaju za zadnje kolo (magnetni)
Citat od: NANI;70492Tudi jaz sem sedaj na mojenu picassoju zamenjal zimske gume z letnimi. In očitno zimske niso bile dobro scentrirane, ker mi na letnih pri 130 km/h ne trese več volana. Se pa je potem ko sem dal gor letne gume pri zadnjem desnem kolesu začel pojavljati nekakšen zvok in sicer se sliši tk tk tk, kot tisto ko smo kot mulci dajali dele jogurtovega lončka med špice na biciklu. Predvsem se to slišati pri počašnji vožnji in pri ustavljanju. Mogoče se to dogaja tudi pri hitri vožnji, a tega ne slišim. Sem sam nekaj gledal pa nisem nič videl, da bi se kaj drgnilo, tako da bom šel na servis pa naj zadevo pogledajo. Èudno se pa mi zdi, za se je to pojavilo po menjavi gum.
Danes sem bilo na srevisu. So dali gumo dol. Je bil med diskom in platiščem neki delec in kamenček. Potem sva šla z mehanikom še skupaj nekaj kilometrov se vozil in sedaj ne ropora več.
:emot112:
Sem bil zelo blizu z ugotovitvijo, drugače pa sem tudi sam imel že podobne težave s kaenčkom med zaščito za disk in diskom ruži ko sam hudič.
lp
Alan
Citat od: NANI;71072Danes sem bilo na srevisu. So dali gumo dol. Je bil med diskom in platiščem neki delec in kamenček. Potem sva šla z mehanikom še skupaj nekaj kilometrov se vozil in sedaj ne ropora več.
:emot112:
pa se je spet pojavilo. :Red-Irate: V petek in soboto je bilo vse ok, danes pa gremo za velikonočni zajtrk in se zaplejemo čez ležeče policaje, Ko ga prevozimo začne močno ropotat pri zadnjem levem in desnem kolesu. Pa to bolj močno kot prejšnjič. Se ustavimo pogledam pod avto, pa pri kolesih in ni nič za videt. Speljemo naprej in pol ure kolikor je trajala vožnja nič. Nazaj smo šli zopet po iszih ležečih policajih pa nič. Kaj bi to lahko bilo? Mogoče ležaji? mehankar je zadnjič samo desno gumo dola dal, pa je neki kamenček in neki delec ven padel. Avto pa je C4P (5 sedežev), star 1/2 leta.