Citroenar

Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika => Citroen in mediji => Temo je začel/a: garac dne Avgust 31, 2009, 08:03:41 POPOLDNE

Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:03:41 POPOLDNE
http://www.siol.net/Avtomoto/Zanimivosti/2009/08/90_let_Citroena.aspx

90 let znamke Citroën

Devetdesetletna zgodovina na ogled v Kranju
Brdo pri Kranju - Devetdeset let mineva odkar je Andre Citroën leta 1919 izdelal svoj prvi avtomobil z oznako 10 HP Tip A. Od takrat je znamka mnogokrat razburila z inovativnimi novostmi ter rešitvami ...


Del bogate zgodovine si je bilo mogoče ogledati na Brdu pri Kranju, kjer je bilo razstavljenih mnogo lepotcev, ki so krojili zgodovino znamke Citroën. Med njimi je denimo slavni CV, pri katerem je bil leta 1959 pogojev za izdelavo skorajda več kot pri novodobnih avtomobilih. Moral je biti namreč sposoben prepeljati štiri osebe s klobuki na glavi, pri čemer se slednji z njimi ob vstopu niso smeli zadeti ob strop. Poleg njih je moralo ostati dovolj prostora še za košaro jajc, ki se med vožnjo seveda niso smela razbiti, poraba goriva pri 50 km/h pa ni smela biti višja od petih litrov. To je seveda le ena od mnogih zgodb v zgodovini Citroëna ...


Vir: siol

oglejte si slike na linku, super:emot112:
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:14:22 POPOLDNE
Nekaj slik sem naredil tudi sam in pa predsednik CKS Franci Hlebec-Fric. Ta je iz rok g. Klausa Oberhammerja prejel skulpturo za doprinos kluba k ohranjanju Citroen dediščine
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:30:26 POPOLDNE
Še nekaj "mojih" fotografij. Nekoliko daljši tekst vam napišem v naslednjih dneh.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:34:38 POPOLDNE
še ....
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:41:14 POPOLDNE
Tudi prva moža Slovenija avta oz, zdaj Avtomerkurja sta prejela skulpturo za dolgoletno sodelovanje.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:48:28 POPOLDNE
Citroen Slovenija je ob častitljivi obletnici kupcem v Sloveniji in Bosni ponudil posebno serijo vozil po izjemnih akcijskih cenah. Vsa vozila so v beli barvi in imajo panoramsko streho, razen Berlinga, ki ima Modutop
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 08:53:13 POPOLDNE
in ....
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 09:56:31 POPOLDNE
precej vozil je prispelo na avtovlekah, tako recimo: SM, CX, TA...
hostese tudi niso manjkale
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne Avgust 31, 2009, 11:09:31 POPOLDNE
prispevek na strani Avtomanija

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=5169

vsa čast, zelo ažurno
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: grozny dne Avgust 31, 2009, 11:59:07 POPOLDNE
Citat od: garac;57714...hostese tudi niso manjkale

eto vidiš te spadajo k Citro in lepotice
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Citroenovc dne September 01, 2009, 01:01:10 DOPOLDNE
Èedno.

BX je pa lep. Da se ni točno tale par mesecev nazaj na ********* prodajal ... lep lep.

No, kar vsi so videti zelo lepi. Škoda, da se ni vedelo za ta dogodek. To je nekaj, kar je vredno videti!
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: andraž dne September 01, 2009, 01:05:48 DOPOLDNE
Èigav je pa GS, a je Danijev?
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 05:30:36 DOPOLDNE
@citroenovc, bx je res bil naprodaj na internetu ne dolgo nazaj, lep primerek s klimo, prodan v Kranj
@andraž, gs je Mikijev

Sicer novinarska konferenca še nikoli ni bila odprtega tipa. Verjamem, da bi vas veliko prišlo si zadevo pogledat, del praznovanja, ki bo namenjen širši javnosti bo v Lj BTC pred halo "A" v šotoru, nasproti tržnice.

Èe vam je Ljubljana predaleč so vam na voljo dnevi odprtih vrat v salonih Citroën, torej obiščite salon, ki vam je najbližje.  V vsakem od salonov bo na ogled vsaj en starodobni Citroenov model
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 05:50:25 DOPOLDNE
http://www.90.citroen.com/sl/

Mini spletna stran CS. Menda poteka tudi nagradna igra, ki vas lahko popelje v Pariz
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lamy dne September 01, 2009, 07:33:57 DOPOLDNE
To pa je bla prava paša za oči, to bi blo pa res super videt v živo!

Škoda da ni blo odprtega tipa, da bi si lahko to ogledali
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: JureA dne September 01, 2009, 07:57:06 DOPOLDNE
Citat od: garac;57736@andraž, gs je Mikijev

GS je pravzaprav moj, ampak ga zaradi službenih obveznosti nisem utegnil sam pripeljati. Zato sem prosil Mikija, naj gre on z njim na Brdo.
Tule imam še nekaj slik.

GS Pallas (http://picasaweb.google.com/jurekvakva/GSPallas)
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lovro dne September 01, 2009, 08:16:09 DOPOLDNE
Ali ni ta TA baje celo najstarejši vozen TA na svetu? Verjetno je starejši le tisti primerek v konzervatoriju, ki ima stalno odmontirano sprednjo premo z motorjem?

Oho, pa obe visi MP, pa pujsa... lepo, pa B model iz 1921, pa kako lepo notranjost ima tisti CX, pa tisti simpatični furgonček in ostalo - lep izbor so (ste) naredili.

Uf, pa resnici na ljubo, tisti BX prvi model mi še vedno deluje zelo rajcig. Èe bi bil prostor v garaži, bi kar imel še enega takega. Še sedaj me občasno daje nostalgija po mojem prvem BX-u (točno tak kot ta na sliki, le da je bil bele barve).


Še to: tista mini spletna stran CS ne deluje.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 08:36:36 DOPOLDNE
@lovro, za spletno stran ne morem pomagat, če ne deluje, hoče neki player ne vem kaj. TA je ostal brez akumulatojra, ki ga trgoavto žal ni pravočasno izdobavil. Piklova Visa MP je huda, ampak ona je druga je še hujša, plastična vrata, spuščena, navita, dirkalne gume... obe skupaj pa skoraj za zjokat

@jureA sva govorila z Mikijem, prijazen, kot vedno. Tudi tebe sva opravljala haha
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lovro dne September 01, 2009, 09:11:02 DOPOLDNE
Ja, mislim, da je Piklova (to bo bolj Pero vedel) cestna različica, ona druga, mislim da je s primorske, pa je čista dirkalna verzija, ful olajšana odvečne teže.

Se je pa zanimivo peljati v MP. Enkrat sem imel se možnost peljati s Perotom - sploh nimaš občutka, da je to visa.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: JureA dne September 01, 2009, 09:13:35 DOPOLDNE
Citat od: garac;57749@jureA sva govorila z Mikijem, prijazen, kot vedno. Tudi tebe sva opravljala haha

He he.
Jaz sem imel namen Pallasa brez kakih velikih priprav pripeljati na Brdo in ga postaviti v vrsto.
Miki je pa rekel: "Ne moreš to tako" in ga je vso nedeljo poliral v garaži, tačas ko sem jaz z družino lezel na Raduho.
Glede na vse delo, ki ga je v zadnjih par letih opravil na tem avtu, je kar prav, da se je on pripeljal z njim.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 10:15:49 DOPOLDNE
http://www.zurnal24.si/php/fotogalerija/?gid=126231

Tale ga je tudi malo v "kamen", ker ni šlo za srečanje, ampak zgodbo o Citroenu skozi 90let kreativne tehnologije
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 12:01:57 POPOLDNE
Tale članek na avtomobilizmu je dober!

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=2644
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 12:05:11 POPOLDNE
ta tudi

http://www.arhivo.com/?mod=aktualno&action=viewOne&ID=894
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lovro dne September 01, 2009, 12:13:17 POPOLDNE
Tile v "Avtomobilizmu" so se pa res lepo potrudili in predstavili glavne mejnike - res dober in zanimiv članek, ki lepo predstavi znamko v njeni glavni značilnosti - zanimivimi in naprednimi inovacijami ter trženjem.

Prav prijetno ga je bilo prebrati. Malo so ga pokakali le pri mešanju prvega TUB-a in kasnejšega pujsa, pa žaba je dobila dvojne žaromete že jeseni 1967 in ne 1968.

Pa nič hudega, še vedno je odličen članek, sploh za nekoga, ki verjetno ni nek citro fan.
Itak pa bi moral biti že res hud citro specialist, da bi vse poznal v nulo, po mojem tak specialist niti ne obstaja, sploh tak, ki bi do podrobnosti poznal VSE povojne citro modele, kaj šele tiste predvojne.
Mogoče le kak zagret stric v konzervatoriju...?
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lovro dne September 01, 2009, 12:27:32 POPOLDNE
Tudi tale v "arhivo.com" si je res vzel čas. Take članke je čisto nekaj drugega brati, kot pa nekaj predhodnjih, kjer je novinarje verjetno bolj zanimal prigrizek, kot pa avtomobili.

@Garač -  hvala ti za povezave do člankov.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: mirchi dne September 01, 2009, 03:40:51 POPOLDNE
No ,da vam povem da je blo na Brdu zanimivo in poučno.Veliko paše za oči tako na avomobilih,kot tudi na okolici in hostesami.Bila pa je tudi tiskovka pripravljena skrbno in poučno.Se bom potrudil in pripel nekaj slik.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: andraž dne September 01, 2009, 03:46:08 POPOLDNE
JureA, Dani77 ima identičnega GS-a, in je ravotako dobro ohranjen.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Citroenovc dne September 01, 2009, 04:52:17 POPOLDNE
Citat od: garac;57736@citroenovc, bx je res bil naprodaj na internetu ne dolgo nazaj, lep primerek s klimo, prodan v Kranj

Hmmm, a si ti zihr. Tole je model 14(R)E. In da bi imel klimo - pomeni, da se je nekdo FAJN naknadno potrudil ...
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 01, 2009, 07:10:21 POPOLDNE
tudi na facebook

http://www.facebook.com/pages/Citroen/117555732935
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: GSclub dne September 01, 2009, 08:29:56 POPOLDNE
mirchi, si ti prispeval srebrnega XM?
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: mirchi dne September 01, 2009, 09:18:54 POPOLDNE
Ja moj je.So me našli in povabli.Mi je bilo v čast.da sem se lahko malo pohvalil.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 02, 2009, 08:34:41 POPOLDNE
Takole je Franci Hlebec-Fric prejel skulpturo v zahvalo za dobro sodelovanje in pomoč kluba pri ohranjanju citroenove tehnične dediščine.

In še enkrat vsi skupaj in Cx ter Sm
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 03, 2009, 05:47:55 DOPOLDNE
Zapis na portalu Finance


http://www.finance.si/256611/Citro%EBn_tudi_pri_nas_praznuje_90_letnico?src=pj030909
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: JureA dne September 03, 2009, 04:27:36 POPOLDNE
Citat od: andraž;57767JureA, Dani77 ima identičnega GS-a, in je ravotako dobro ohranjen.

Vem, sem občudoval slike na tem forumu.
Vidim pa, da je že naprodaj.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Gox dne September 05, 2009, 12:14:50 POPOLDNE
Delo, sobota 5.9.09 ...
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 08, 2009, 06:02:03 POPOLDNE
90 let napredne tehnologije v gorenjskem glasu
avtor teksta: Matjaž Gregorič
foto: Gorazd Kavčič (lastnik TA na sliki)
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne September 08, 2009, 09:45:35 POPOLDNE
Tole je prijatelj s foruma pomagal in naložil posnetek na U tube

http://www.youtube.com/watch?v=nvIAncKbS80
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Lovro dne September 09, 2009, 07:46:43 DOPOLDNE
V bistvu se vidita obe ta strupeni visi. Med tem, ko ta v ospredju speljuje, lahko v ozadju, na parkirišču pred vrsto z novimi citroeni, vidite še Visarjevo MP, ki ravno parkira.
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: Gox dne September 11, 2009, 05:39:24 POPOLDNE
Prispevek iz Avtomanije ... (36/2009)
Naslov: 90 let Citroen Brdo
Prispevek od: garac dne November 21, 2009, 02:31:15 POPOLDNE
avte so na ogled postavili