Zdravo
Berlingo 1.6HDI 120km letnik 2016 - pri normalni vožnji po AC - 120km/h tempomat 6 prestava, se kar naenkrat pojavi sigal engine fault - repair engine. Avto dela dalje brez težav - kot da ni nič. Èez par minut se pojavi napis EREA - zraven lučke za motor. na zaslonu pod diagnosys izpiše Engine fault in emission fault. OBDII je pokazal napaki:
- P2563
- P20e8.
Prva je: zadeve okoli turbo polnilca - senzorji....
druga pa P20E8 - Reductant Pressure Too Low
Se je kdo že srečal s čim podobnim? Avto ima 120kkm
Hvala predloge. Obisk mehanika mi ne uide...
BOris
Ad blue posoda ti je odpovedala. Oziroma pumpa na posodi, vendar je treba menjati komplet posodo. Standardna napaka. Mal poišči, o tem je že veliko napisanega. Èe imaš še garancijo si zmagal, drugače je pa strošek okrog jurja.
Adijo pamet.
Sem pa pobrisal napake in se več ni pojavila - no ja vsaj zaenkrat.
Garancije več ni - šment.
Malo mi je minilo - jurja - pismo no.
Ekologija..
O tem sem že pisal. Torej imaš avto, ki porabi manj goriva kot bencinar. Potem, pa imaš stroške v vidu vzdrževanja/popravke, ki te pripeljejo do porabe, ki jo je imel npr. Xm V6. Seveda se ves čas voziš v turbo traktorju, pardon naftarju.
No, tako hudo glih ni, ker v slo itak nimaš alternative.
Vsi novi avti imajo to eko navlako in potem je malo odvisno od sreče. Dejstvo je, da je nov avto z podaljšano garancijo cenejši kot rabljen. Tu moraš všeti vse, tudi izgubo časa z iskanjem najcenejšega rez.dela. Gule pač ni tukaj merodajen, ker živi v bosni z bosansko plačo,vozi dobre prastare avte ki mu jih poceni popravljajo kolegi na servisu. Brez zamere, ampak tako se ne živi na leta 2020. Lahko se tolažiš, da je boljše vozit 20 let starega japonca, ampak tukaj ga ne bo nobeden kupil, že zaradi varnosti ne. Pa saj so od nekdaj stari šoferji govorili da je fičko in katrca najboljše ker je najcenejše, ampak to žal ni res. Samo en pogreb te pri nas pride 2000eur plus.
Govorim seveda o vsakdanjih avtih in ne oldtimerjih, ki jih vozimo lepe vikende par x na leto.
Èe si servisiral na uradnih servisih in imaš potrjeno servisno knjigo imaš še upanje. Pelji na kakšen dober servis, ki ga priporočajo tukaj.
Citat od: gs nautica;266410Èe si servisiral na uradnih servisih in imaš potrjeno servisno knjigo imaš še upanje. Pelji na kakšen dober servis, ki ga priporočajo tukaj.
Pogoj je da je avto kupljen v Sloveniji in da je redno servisiran na pooblaščencu, drugače pozabi. Pa še to ti mogoče odobrijo kakšen evro, celoto sigurno ne. Mene so takoj odpikali, ker je avto iz uvoza.
Avto je bil kupljen nov v SLO, vmes pa sem servis delal tudi sam - menjava olja pa filtra, res ni neka znanost. EEE - tu pa bom verjetno dobil bumerang v čelo.
Citat od: mihado;266413Pogoj je da je avto kupljen v Sloveniji in da je redno servisiran na pooblaščencu, drugače pozabi. Pa še to ti mogoče odobrijo kakšen evro, celoto sigurno ne. Mene so takoj odpikali, ker je avto iz uvoza.
Odvisno kateri servis. Kje so te odpikali?
Èe ima avto iz uvoza potrjeno servisno knjigo potem je opcija....
Citat od: Borca;266415Avto je bil kupljen nov v SLO, vmes pa sem servis delal tudi sam - menjava olja pa filtra, res ni neka znanost. EEE - tu pa bom verjetno dobil bumerang v čelo.
Ja nekaj se na ta račun prišpara. Ko pa pride do napake pa si hitro veliko v minusu
Bil sem pri Selmarju v Celju. Avto je bil lani pripeljan iz Francije. Servisna je v celoti potrjena. Vse so mi poslikali in poslali nevem kam, še isti dan sem dobil zavrnjeno. Potem sem še klical Jerovška v Grosuplje in mi je povedal, da če je avto iz uvoza, da se ne da nič storiti.
A je to zadevo možno kje dobiti rabljeno - pri nas. Našel sem nekaj na ebay...
Sem sicer na vezi s servisom v MS, pa da vidim kaj bodo rekli.
Evo prve informacije iz servisa. Baje je možno zadevo spraviti v red z na novo naloženim programom za računalnik pumpe. Ena ura dela pa programiranje. Alo to ne bo te pa, če imaš srečo okoli 600€, lahko pa tudi do prek jurja. Adijo pamet. Pa še za čakati skoraj 3 tedne, ker je gužva po sprostitvi razmer.
Eh...
Upaj, da bo tako enostavno. Vecini pump ni vec pomoci, program pac ni vsemogocen, ce fizicno nekaj crken ...
Nič ne bo pomagalo, če je zanič je zanič. Obstaja pa možnost, da softwersko komplet sistem izklopijo. Pa maš za vedno mir.
Daj malo več povej o tem:emot4:
Citat od: mihado;266428Nič ne bo pomagalo, če je zanič je zanič. Obstaja pa možnost, da softwersko komplet sistem izklopijo. Pa maš za vedno mir.
Ja do prvega tehničnega ko izmerijo izpuste - ali pač?
A so komu probali s posodobitvijo rešiti težavo? Saj meni je tudi malce smešno, je pa res da je treba prej preveriti ali je res pumpa fuč?
Do takrat,.ko bodo zaceli na tehnicnih kontrolirat, potem bo spet jok in stok
Ce vozis na pooblasceni servis to ni nek strosek
Ja drži. Èe je vozilo redno servisirano na pooblaščenem servisu se hitro in ugodno uredi.
Ma so se včeraj nekaj na servisu vun vlekli. Saj že dolgo ne velja več, da je zaradi garancije treba kao na pooblaščenih servisih delat servise. Samo drugo pa je, se z njimi nategovat kdo, kaj, kateri material, kdaj.,... Èe bi imel dovolj časa in avto še v garanciji, pa kolega odvetnika, bi se lahko z njimi šel. Tako pa jamram tukaj - hehe.
Avto pa ni več v garanciji, pa tak nema veze. pa še kao 120000km, jih tudi boli.
Kot da bi oni pogledali toto pumpo pa rezervar - ja my ass - na kakem od servisov.
Bom pa poročal kako se stvar izteče.
vsake toliko časa mi ob vžigu napiše: engine oil pressure fault stop the vehicle.
Kaj bi bilo to?
Ni dovolj pritiska olja ali pa senzor misli, da je tako, čeprav ni. Servis zelo pomaga.
Kaj pa ko se je zgodila najbolj neugodna zadeva - oba alarma sta zginla sama od sebe. Ker še ni bilo materiala, sem pač avto vozil. Bilo je opozorila, da čez 1100km ne bo več štartal.
Po prevoženih cca 100km pa adijo opozorila. Tudi v diagnostiki na zaslonu več ne piše Engine failure in UREA fault.
Kaj pa sedaj?
Pri meni podobno... na servisu so resetirali opozorilo, ker psihično nisem bil pripravljen dati 800€ :)
Od takrat sem naredil ene 3k, pa je v redu. Baje to pomeni, da pumpa odpoveduje, ni pa še čisto crknila. Upam, da to takrat najdejo bolj ugodno rešitev.
Citat od: Borca;266601Po prevoženih cca 100km pa adijo opozorila. Tudi v diagnostiki na zaslonu več ne piše Engine failure in UREA fault.
Kaj pa sedaj?
Zal bodo prej ali slej prisla nazaj. Nekaj odpoveduje. Je pa tezko reci, ali bo to cez 100 ali pa 10.000 km.
Sicer pa obstaja tudi cenejsa resitev od menjave crpalke in tanka UREA.
In ta rešitev je?
Menjat avto.....
CitatSicer pa obstaja tudi cenejsa resitev od menjave crpalke in tanka UREA
................kaj če bi kdo raziskal kaj ta sistem dela na vozilu in kaj so posledice odstranitve letega,pa ne mislim na to,da bo samo Greta nezadovoljna.......................
Takole deluje cel sistem:
https://www.youtube.com/watch?v=mTCqjnmBtE8
Po dolgem čakanju, sem se odločil, da zamenjam AdBlue rezervoar. Tak dugo še na noben del nisem čakal kot na to kantico. Odkartal sem dobrih 600€ za rezervoar, pa nekaj še za servis (olje in filtri) pa mir. Zadevo bi lahko tudi obšel, kakor je tu gori nekdo predlagal. Zaradi Grete pa....