[ATTACH]90381[/ATTACH]
Fiat Ulysse 1.9TD, letnik 1995, euro2.
kupljen v Nemčiji od 1. lastnika(star 72 let, rojstni dan ima na isti dan kot jaz),
prevoženih realnih malo manj kot 130.000 km,
(letne gume 3/4 profila, dot 2011, zimske podobno, dot 2005)
res lepo ohranjen noter in zunaj, malo rje samo pri levem bočnem smerokazu
Priklop 1800 kg (do 8% vzpon), navadna klima, 2xairbag, abs, "šibedah", naknadno vgrajen Waecotov tempomat.
Kupljen je bil z okvaro motorja, "najbrž Boschpupa".
Prvi mehanik je že demontiral rezervoar, in ugotovil, da 1.9td nima v rezervoarju nobene črpalke.
Drugi mehanik je podal diagnozo, da je kriva boschpumpa, obnova je v nemčiji draga, zato je lastnik avto predal/prodal mehaniku, od njega pa sem ga kupil jaz.
No, kriva je bila po vsej verjetnosti elektronika na boschpumpi, ki je povezana s kodiranim vžigom(vnos gesla na tipkovnici), tako da avto že laufa.
Za porihtat je par malenkosti- nazaj namontirat rezervoar goriva, preverit zavore, menjat kabinski filter, srednji izpušni lonec, baterijo v daljincu, pa še kaj se bo našlo.
In pošteno ga je treba zaščitit pred rjo.
Potem pa z njim na homologacijo.
Več slik sledi v prihodnosti, ko ga vsaj operem.
Ima kdo navodila v slo, ang, nemškem jeziku?
Èestitke.:BigThumbs:
Koliko pa te je prišel?
Dobrih 400 je bil avto.
Prevoz slabih 600 km v eno smer ni bil bistveno dražji, kot če bi ga šel samo pogledat. :-) Največja postavka je bilo gorivo. :-) Prikolico je posodil kolega.
Zelo ugodno.
Dobro ga porihtaj:BigThumbs:
Pol pa zakurblat pa gasa!
Pa še barva je ok. Naj služi !
O jeb*** spet si ene gare pripeljal domov :Hammer3:
Veliko srečnih kilometrov! :BigThumbs:
Točno takega smo imeli v službi, odličen avto. Naj dobro služi...:BigThumbs:
Pa je res treba iti tako daleč za takšen star avto?
Ih v SLO ni več?
Dizla z takimi km ziher ni naprodaj pri nam, kok vem je en 806 hdi za 450€ na netu, večina jih je pa šla že v koline
Pred več kot 15 leti sem vozu bencinarja in bil zelo pozitivno presenečen. Èe bi se zdaj peljal ne vem kaj bi čutu, je pa za ceno rabljenga tomosa, po moje še vedno vredn vsakega centa. Èe pomislim, da bi jih dobil 25 kom za ceno mojga jumpyja, khm, kam to gre, več so gume kot cel avto.
Spremljal sem trg v slo in avstriji vsakodnevno zadnje 2-3 mesece, s tem da sem kot rahlo opcijo imel še grand voyagerja 2.5TD in na koncu še grand espace 2.2Td.
Ali je takoj šlo ali je bilo že po slikah zjahano.
1.9TD v slo nisem zasledil v tem času, le dva 2.1(eden mi je ušel, drugi je bil v čudnem okolju)
hdijev je več na trgu, ker so motorji preživeli. 1.9 problem glave, 2.1 pumpa goriva.
Res je malo dlje, ampak se je splačalo. Po drugi strani, ko berem na forumu, da so šli po 10 avtov gledat...
Kako napreduje Fiat s Citroenovim srcem?
Bolje rečeno Citroen s Fiat znakom... =))
Ja, francoski fiat. :-)
V naši avtomobilistični reviji so ob testu ulysseja zapisali, da je zaradi tega posledično to prvi fiat s trobljo na palici od smerokazov. No, meni se pa zdi, ja je tudi uno prve serije imel tako.
Malo se je zavleklo, ker ta letnik še nima skupne evropske homologacije, in sem moral delat posamično odobritev, ki pa je ne more naredit takorekoč vsak tehnični pregled.
Danes sem na furs nesel vlogo za izračun, koliko DMVja bom oproščen.
Avto pa gre počasi v garažo, da porihtam par malenkosti.
Včeraj sem še ugotovil, da thule strešni nosilci od xantije pašejo na eurovana. No noge pašejo, palice so prekratke.
A ni Uno prve serije ime "satelite" podbno kot GSA pa Y Florida?
Hmm.. ja je imel palčke ob števcih, ja. Ampak mislim da za smerokaz ne. Grem preverit na google.
Zdaj bo pa počasi šel na cesto.
Homologacija končno urejena.
Seveda ne čisto po mojih željah. Pri nas se baje ne vpisuje max teža prikolice pri 10% ali 8% vzponu in tega niso hoteli prepisati iz opomb iz nemškega briefa. Posledično lahko vleče samo 1300 kg, manj kot xantia. Bo treba skopirat in overit nemški Brief, dokler ga še imam.
Na fursu so mi zaželeli srečno vožnjo. :-)
Pa naj še kdo reče, da so v javni upravi neprijazni ljudje. V trgovini mi na blagajni nihče ne izreče dober tek, ko kupim sendvič :)
A to imaš varijanto z več sedeži. mislim tretjo vrsto?
Seveda, 7sedežni, če je avtobus:-) Rabil bom več kot 5 sedežev.
Ravno si me spomnil; če komu leži doma zadnja klop za 3 osebe, jo kupim. (Potem je za 8 oseb).
Evo, končno on the road.
Vmes sem še nekaj preglavic naredil puncam na upravni enoti, ker nisem in nisem prišel avta registrirat, one bi pa morale v sistem vpisat prepoved prodaje (zaradi oprostitve DMVja avta 3 leta ne smem odtujit). "A vi ste tisti, ki smo ga tako čakale" :-)
Prvi vtisi po 50 km: super avto. vzmetenje tipično citroenovo mehko, tudi na najgrši cesti daleč okoli se ne pelje dosti slabše od xantije. (za poznavalce moje okolice:relacija Polzela-Velenje)
Dalo se bo preživet brez hidravlike. :) Enega črička še moram pregnat nekje iz zadnjega dela avta.
V ovinkih sem glede na visoko težišče pričakoval več nagibanja.
Ročna na levi bo delala še nekaj časa probleme. Sedaj jo tudi v drugih avtih iščem na levi.
Prljažnik :-)
ogromen otroški vozek, ki v xantiji karavanki zavzame cel prtljažnik (košara+podvozje), gre v evaziona, če odstranim en zadnji sedež(6 sedežev imamo dovolj zaenkrat), pa še nekaj placa ostane.
Skratka za manj kot 4.5 metra dolžine zelo uporaben avto.
Par malenkosti bo še za uredit. Podmazat mehanizem prestavne ročke in zajl.
Plan je vgradit dodaten oljni hladilnik.
23 let je preživel brez incidentov,
a samo po nekaj dnevih na naših cestah je skočil iz parkirišča pred njega c3 picasso. Po mojem je manjkal meter ali še manj, da bi se ustavil.
Ni hudga, noter porinjen odbijač, smerokaz, verjetno tudi nosilci meglenke in luči.
Èe pa kaj "obožujem", je to pogovor z zavarovalniškimi cenilci.
Ko že voziš Fiata,tole stran (https://fiat.7zap.com/en/) poznaš....?
Ne. Hvala. Poznal sem nekaj podobnega, ampak je slabo delalo.
Pa ti italjani so si čisto za vse izmislili svoje šifre.
Tako da je jeba primerjat, kaj točno paše iz enega na drugega.
O smola :( No, lahko pa sedaj Citroena naredis...
Gregor, ta bus še leti, al že kliče dihtungo?
Zaenkrat dela.
Super. Ker vem, da ne šparaš, sm mislu, da že teško diha :) torej zadovoljen ?
A si me videl kje vlačit prikolico? :-)
Fiat, prikolica, 26 ur, 1600 km, dež, sneg, zastoji...
Zelo lepo se pelje s 1900 kg na priklopu.
Po ravnem stabilno tudi do 100kmh. V klance pač malo bolj počasi.
Drugače je sedaj dobrih 30.000 km pri nas.
Menjana končnika, očiščeni kontakti na drsniku za regulacijo gretja, menjan termostat.
Spomladi kupljene nove sava intensa gume. Nisem zadovoljen. Avto se obnaša kot da je zadaj na podvozju nekaj narobe. Z zimskimi se čisto drugače pelje v ovinke.
Pa zadnji amortizerji so še originalni in je en spustil na zadnji vožnji s prikolico.
xantia je pa skandinavska, ne?
Ne, nemka, 1600 je bilo v obe smeri.
Ji bom namenil svojo temo. Ni activa. :-)
Pametno polde, avto ki lahko vleče max 1300kg si zapel 1900kg.
Hudo odgovorno, pišem ti zato ker take čudake redno vidim na cesti, največkrat pa v prometni nezgodi.
Sem nesramen, ker me razjezi, kako ste neodgovorni.
Imam štiri prikolice, v povprečju 100tkm prevoženih po prikolici, 4 vlečna vozila z 2.5-3.5t vlečne kapacitete, da ne boš mislil, da ti pametuje kak zelenec.
Pa brez zamere, če se boš zamislil boš dlje časa med nami ali pa kdo drug še.
Pravilno in pohvalno, da težiš. Tudi to je smisel forumov, da se opozarja na napake.
Še vedno na forumih ali v gostilni srečaš recimo modele, ki bi opletajočo prikolico reševali z gasom.
Mogoče bi lahko odprl kakšno temo o vlekah prikolic, pogoste napake, razporeditev teže, privezovanje avtov...
Jaz s ca 30000 sem bolj začetnik.
Konec koncev tudi na izpitu za BE pred ca 8 leti v tej smeri nisem nič konkretnega odnesel.
Moj lahko vleče 1800. Pa 100 kil na priklopu.
Nekateri imajo tudi 1900. Govorim do 8% vzpona.
Tako da sem bil dokaj po predpisih. Razen zadnji klanec do doma, tam bi pa bila jeba, če bi koga srečal. :-)
Sigurno pa ni najbolj idealno vozilo, ker v klance pade hitrost in oviraš promet.
Neodgovoren bi bil, če bi hotel prišparat najemnino in bi šel s kolegovo prikolico brez zavor in zjebanimi torzijami.
Potem bi pa še naložil čisto naprej.
Pa po možnosti še ril domov čez Tauern Autobahn, kjer je bilo jasno, da sneži.
Zdravo! Se opravičujem, ker ne bom odprl nove teme, imam pa vprašanje: danes je naš Berlingo odpovedal poslušnost in bo treba poiskati nadomestilo. Avto iz linka spodaj se mi zdi primeren kandidat. V to temo pa pišem zato, ker ima Gregor njegovega bližnjega sorodnika. Tega modela ne poznam, na kaj je treba biti posebej pozoren pri ogledu avta?
Hvala vsem za odgovore!
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=14909983&display=Fiat%20Ulysse%202.0%20EL
Nekih posebnosti ni, kot pri vsakem starem avtu, preglej da ni gnil, da ne meša vode in olja, da ni kakih gremlinov po elektriki... Pri drsnih vratih se znucajo kolešči ki se vozijo po vodilih, zato probaj če se vrata lepo vozijo. Motor je enak kot v starejših Xantiah in XMih, in ta avto s tem motorjem pomojem še najbolj enostaven in neproblematičen... Ni pa ravno varčen, po mestu ali 130 po AC, ne pričakuj dosti manj kot 10l...
Drsna vrata ja,
amortizerji, "anker plata" če ni gnila pri zadnjih zavorah, če ima diske,
pa spredaj nosilec motorja oz podvozja spodaj. Je dvojni pleh, in rjavijo.
Kolikor sem na naan.de gledal, načeloma paše tudi od novejšega ulysee/C8/807
pa pri rokah je malo večji strošek, če so hin, ker se cela roka menja.
Hvala za konkretne informacije!!!
Največja napaka, ki je bila na mojem Jumpyu (ki je iste osnove kot tile našteti) je bila na ohišju naftnega filtra. Počil je kakšnih 15 let nazaj in je prvi lastnik po parih letih obupal. Bi tudi jaz po dveh letih matranja in iskanja napake, čene bi slučajno pa razpoka prešla vs emeje in smo ugotovili kaj je napaka... Zadnje dve leti vozim BP z zunanjim naftnim filtrom tip "golf 1"... Menjaš komplet pri menjavi filtra. Original je pa brikan.
Z rjo pri svojih 290000 km nima problemov. Pobuškan je okol in okol. Zadnje zavore smo pa letos menjali prvič v 24 letih. Prdnje isto, z diski vred. Motor ima tretjo glavo. Vmes je rvi montiral kopijo, ki jo je razsekalo po 5 tih letih. Jaz sem menjal z staro original in od takratnimam težav.
Stranska vrata so problem. Zgorniji kolešček vrat malo lufta, pomeni tuljenje sovozniku za uho...
Radiator za gretje je bil menjan takoj po nakupu. Greje super.
Ostalo pa ... stare gume treba kupit nove, ispušni sistem od Novaka iz NM je čist zanič, takoj po montaži je absolutno preglasen, po 5 letih je prerjavet in votel.
Moj je 1.9 D brez turba, 1000 km z enim rezrvarjem... cca 7 litrov na 100 km
Ja ta ohišja naftnega filtra znajo delat malo problemov. Včasih vleče luft na tesnilu spodaj pod filtrom ali od strani pri termostatu, ki odpira/zapira pretok goriva čez "labirint" na ohišju termostata.
Jaz imam tudi na vseh "golf 1" varianto.
Mimogrede, vidim v veliko oglasnikih, da ljudje z izolir trakom limajo in drugače improvizirajo...
Tudi pri meni je razpadla ročka šalthebla. Še vedno se dobi na citroen servisu. Menda je enaka kot na Xsara picasso.
Stane pa ca 30 eurov.
Ja, paše od Xsare. Sem jo kupil prvo ko je Jumpy prišel k hiši... dve leti pa se je tudi ta razpadla. Zdaj jo sicer še vedno vozim ampak "dodelano" da se drži štange...
A ima kdo kake konkretne izkušnje z določeno z namko amortizerjev na eurovanu?
Zadnji so hin, sprednji so bili nekoč že menjani, sachs super touring in so mi malo mehki.
Nikakor nebi rad naredil nemškega avta, bi pa bilo fajn, če bi se lahko čez ležečega policaja zapeljal z neko normalno hitrostjo, brez da avto zaniha še dvakrat gor-dol.
Na koncu kupil samo zadnje bilstein b4.
Precej boljše kot prej.
Amortizerje še obnavljajo? Kakšnih 25 let nazaj so mi za en necitroen obnovili vse 4 v Dolu pri Lj. Mislim, da je bila firma Amortizer. Delovali so kot novi. So me vprašali, če bi imel trše kot so original in sem glede na svojo starost bil takoj za... kljub temu so bili super.
G. Drago Turnšek Amortizer
Kombi :-)
200x120 gipsplate gredo noter.
Z dvema paletama so podložene, ker je med blatniki preozko.
To pa je uporabnost!
Ja, to je en boljših avtomobilov, uporaben, udoben... Samo so pa tik pred izumrtjem...
Verjetno eden dražjih delov na tem avtu.
Kulk so ble? Pa še kar pogosto jih je treba menjat...
170 skupaj z zadnjimi zavornimi cilindri.
Torej okoli dobrih 70 komad. Febi. V lokalni trgovini, dobava 1 dan.
Nekaj malega ceneje bi bilo, če bi naročil pri nemških internet trgovcih, ampak ni časa 1 teden čakat.
Pa konec koncev, treba podpret lokalnega prodajalca, da bo obstal. Ker včasih pa rabiš kako stvar takoj.
Kr uredu cena, pred leti je bla ena okol 150...
V sili pokličeš prijatelja :-)
Še sreča, da tega nisem šel doma na tleh šraufat.
Priprave na jutrišnjo nalogo. :-)
Greš po dete v porodnišnico?
Ja.
Èestitke:BigThumbs::BigThumbs:
Koliko jih imaš sedaj?
Citat od: gregor;267511Ja.
Èestitke!!! :BigThumbs:
Bravo, čestitke
To pa je pozitiva! Èestitke!
Èestitke!!!!!!
Hvala :-)
Zdaj jih je 5. Avto poln.
A je sin, ali otrok?
Gule, ne bodi nesramen!
Cestitke!! Bosanc,ti pa ce ne dobis doma,ne jebi raje na netu!!!
Èestitke gregor.
Pravjo otočani: more the merrier in je že res.
Malo heca, se opravičujem, če moj humor ni bil ustrezen.
Èestitke za naraščaj.
Èestitke!!!
Èestitke :)
Èestitam Gregor... polno polno zdravja otroku.
Števec za hitrost se je včasih malo pozabil osvežit in je kazal dalje isto hitrost, zbudil ga je nežen udarec po armaturki.
Kot pričakovano že iz xantije X1, potrebno polotati motorček. Na sliki viden počen lot.
Alternator je nehal delat.
Paše od xantije X1 1.9td, sem imel še enega na zalogi. :-)
Pa novo klemo za maso rabi. Slab stik kablov in se greje.
Narejen velik servis.
Tudi šponer in rolca mikrojermena menjana. So postali deli tako poceni, da ni kaj razmišljat.
Mam pa nov problem. Zgleda da ima volanska letev luft. zunanji končniki menjani. Na sponah ni čutit lufta. Se pa čuti in sliši(poka) rahel luft , ko na mestu na hitro premikaš volan.
Na tehničnem kljub precejšnjem trudu nisva našla lufta v podovozju.
Ima kdo kaj izkušenj z obnovljenimi letvami?
Novo original (od trw ) lahko dobim za 400. Obnovljene austausch cca 250.
Bo kar volasnki drog al pa kak kardanski zglob na drogu kriv
Uh na kardan pa nisem pomislil. Hvala za idejo.
Avto neplanirano dobil nove letne gume. Takšne kot se spodobi, Michelinke. :-)
Ročka za vklop smerokazov/luči je pri prvih serijah enaka kot v X1.
Leto je naokoli, febijeve roke so po enem letu zopet za zamenjat.
Ne vem več, kaj naj kupim. Bom probal Lemförder.
Jap, roke so rak-rana teh gajbic...
Pa zastopil bi da bi kupil tiste najcenejše za 35 eurov iz ebaya.
Nebi me toliko jezilo, če bi bilo enostavno za zamenjat. Tako pa vedno gnjavit nekoga da mi delavnico z dvigalom posodi, pa še fajn je če imaš pri sestavljanju enega človeka zraven...
Tako jaz naročam in menjam dele 1x letno, torej olje, filtri, prednje roke. Volvo V70. S časom sem obupal in se navadil da tako pač je. :argue1:
Citat od: gregor;275609Pa zastopil bi da bi kupil tiste najcenejše za 35 eurov iz ebaya.
Nebi me toliko jezilo, če bi bilo enostavno za zamenjat. Tako pa vedno gnjavit nekoga da mi delavnico z dvigalom posodi, pa še fajn je če imaš pri sestavljanju enega človeka zraven...
Al pa daš mojstru še 40-50€ za dve uri dela.
Vzemi Meyle, pri xsari pri ne nezni voznji so po 40tkm se brez lufta, bi pri tebi moglo zdrzat vsaj 20tkm.
Citat od: Èojko;275612Al pa daš mojstru še 40-50€ za dve uri dela.
Tako sem tud naredil, po 15 letih sem dal nekaj šraufat.
Ni preostalo drugega, kolega ima dvigalo vedno zasedeno, jaz časa premalo...
skupaj z menjavo puš na zadnjem mostu(tud eno jebeno delo, če nimaš "mobilne" preše) je bilo 3 ljudje po 3.5 ur.
Ej en temno rdec evasion je v delih blizu mene. Se kompleten. Po auspuhu predvidevam da turbo
Mal smo kampirali :-)
Pa na Vršič je tudi zmogel, za razliko od japonskega jajca, ki je sabotiral izlet že pod trojanami.
Menjalnik štrajka.
Upam, da je samo katera od matic na aksi v menjalniku odtegnjena. Grem vzet dol stranski pokrov. Na prostem. Garažo zaseda xantia.
Preveč si ga hvalil,..
A misliš? ;-)
Danes nisem nič ugotovil, nevihta me je pregnala.
Olje je temno, fini opilki na magnetu.
Zgleda kot okvara ležaja/ležajev.
Bomo videli.
Gre za ME5K mejalnik.
sprašujem zaenkrat teoretično; Imam donatorja z ML5 menjalnikom (2.1TD), ve kdo, kaj vse je treba menjat? Polosovine so enake. Komande, sklopka?
Zdej kako je pri dizlih nevem, samo meni se mehanik v bencinarja od kantije menjalnik zmontirov... Edin okoli sklopke so ble neke predelave, koliko se spomnim...
Ja, imel si BE menjalnik ali ML5, oba sta tudi v xantiji.
Jaz imam pa ME. Ki je tudi v XMu, boxerju...
No danes sem še enkrat malo bolj pogledal, in ugotovil, da se kriv mehanizem - sinhron 5. prestave.
Torej še ne bo treba dol jemat menjalnika :-)
Bom verjetno sestavil brez 5. prestave, da bo vozen, dokler ne dobim delov.
Sem poleti pozabil javit zgodbo okoli menjalnika.
Odstranil sem sinhron 5. prestave iz zobnika in nazaj skupaj sestavil. Še vedno je tako. Rahlo škrtne, ko prestaviš v peto, če ne ujameš obratov.
Pred dnevi je začel markirati parkirišče, dovodna in povratna cev od raztezne posode do pumpe servo volana sta postali porozni.
Za arhivo: dovodna cev fi 16, povratna fi 12
Lemförderjeve roke so po enem letu še ok.
Tehnični tokrat brez pripomb.
Včeraj je spet delal, trasport agregata na Gorenjsko.
Priprave na Boltez offroad v Radovljici.
Èe kdo ne ve, kaj bi počel jutri v nedeljo, lahko pride malo pogledat v gramoznico Graben. :take_picture:
Levo obvolansko stikalo, valeo, kupljeno pred kakšnim letom, je začelo zafrkavat. Mehanizem za vklop luči ni fiksen na osi in naključno pritiska na kontakt za hupo.
Sem zmontiral nazaj starega originalnega, ki sem ga popravil, strgala se je ena fedra. Včasih je pa fajn, če česa ne vržeš takoj stran.
Konec junija smo mu šli pokazat hrvaške otoke :-)
Super evo, služi namenu! :emot112:
Ravno ko se je sin po 14 dnevih zopet malo domov pripeljal z avtom, ventilator hladilnika ni hotel nehat delat, po pol ure je še kar laufal na prvi stopnji.
Zapikal je en rele za ventilatorja.
Štarter je začel neke problemčke delat pozimi ob mrazu.
Razdrl, očistil, podmazal, in deluje dalje.
Mast v avtomatu se je posušila, in ko je bilo mrzlo, je imel kakšno sekundo zamika. Si obrnil ključ in je šele čez slabo sekundo začel verglat, in ko si ključ spustil, je trajalo sekundo, da je nehal.
Drugače je pa Ulysse že 100.000 in skoraj 5 let z nami.
poleg olja, filtrov, komplet seta zobatega in mikrojermena jermena je bilo menjano še:
rabljen štarter, rabljen alternator, nekaj grelnih svečk, 2x levo volansko stikalo, 2x roke, oba končnika, puše zadnjih rok, zadnji amortizerji (prednje je že prejšnji lastnik), sprednji diski, ploščice mislim da 2x, ena ali dve manšeti, pa še kake drobnarije, ki sem jih pozabil.
V glavnem za mene, ki znam sam šraufat, zelo ugoden družinski enoprostorec.
Po mojem bodo letos spet sprednje roke na vrsti.
Pa ena šoba se sliši in avto rahlo kadi, jih bo treba ven pobrat in nest bosch mojstru.
Na tako idejo pa še nisem prišel. Po spominu zna prihranit nekaj časa.
https://youtu.be/eE9fhDgBEVU
Ulysse je dobil avstrijskega donatorja delov.
Lemförderjeve sprednje roke so po dveh letih in 50.000 km za zamenjat.
Puše zadnje preme (od firme meyle) so po dveh letih čisto zanič.
oopa, tu pa je nekaj ,drobovine,
luči še gor?
Popravek. Za zamenjat je samo ena roka. Desna. Res da je bolj obremenjena na cesti, ampak žal je bila pri montaži poškodovana manšeta in je voda prišla zraven. Ena redkih stvari ki jih prejšnjič zaradi pomanjkanja časa nisem sam šraufal, ampak čisto uradna delavnica.
V glavnem nov kolesni ležaj, roka, mimogrede še razpokana manšeta polosovine.
Malo improvizacije, orodje ki so ga prikazali v videu par postov nazaj in noben problem ni menjat roke doma na tleh.
Ulysse je začasno parkiral. Približno dva meseca je menjalnik že spuščal glasove, sedaj pa je konec.
Motor in menjalnik morata ven, noter drug menjalnik od donatorja in nova sklopka, na motorju velik servis in menjava tesnila glave.
Ko bo motor zunaj, bo tudi menjava volanske letve precej lažja.
Treba je še puše na zadnjem mostu menjat in plovec goriva usposobit.
Ampak pred njim bo moral v garažo Evasion, ki že od pomladi čaka, da gre na cesto.
Se pravi, da boš imel kam za zapravit dolge zimske popoldneve in večere.
Počasi boš cel avto postopoma zamenjal.
Gregor kapo dol za živce! :BigThumbs:
Pa ja počasi se bo pravilo skupaj.
Zvečer ko se vse umiri, grem za dve uri v garažo namesto pred televizijo :-)
Èez dobro leto bo starodobnik. Na cesti bo sedaj precej manj, ker žena dobi Evasiona.