A je mogoče že kdo imel takšno izkušnjo da mu c5 začne poskakovati ko ga dvigne na mid-high pozicijo (do 40km/h) pri vožnji? Računalnik mi ne javlja nobene napake, pri normalni poziciji se avto pelje BP. Mogoče nivo hidro olja? Avto ima 137k prevoženih.
Èe mene vprašaš je to normalno ob vožnji po neravnem.....:BigThumbs:
V bistvu se mi to dogaja tudi na ravnini, poskakovanje začne naraščat s hitrostjo, prej se mi pri cca 70k prevoženih to ni dogajalo, itak zelo redko nastavljam višino hidravlike.
Ko dvigneš avto se karakteristika vzmetenja popolnoma spremeni. Kolikor vem se C5-ka sama spusti na pravo višino ko je presežena hitrost 40km/h. Da avto dvigneš je namenjeno bolj temu da lahko "varno" prevoziš kakšen robnik, brez da bi podvozje podrgnilo po tleh...
Malce se narobe razumemo....avto se ob pritiskih na gumb vse pravilno dvigne, tudi ko presežem hitrost 10kmh, se spusti iz najvišje višine na mid-high ter ko presežem 40kmh, se spusti na normalno višino.
problem pa je recimo, ko speljem in ga imam dvignjenega na mid-high poziciji (to je do 40kmh), mi avto že pri 20kmh enostavno začne poskakovat na ravni cesti. Tega v preteklosti ni počel.
v normalni poziciji se avto pelje normalno, tudi računalnik ne javlja nobene napake - vprašanje kaj bi rekel servisni priklop na Diagbox.
sem malce prebral po tujih forumih in nekateri pišejo da bi lahko bil problem s senzorjem višine ali regulatorjem togosti vzmetenja (čeprav to predvsem velja če se zadnji del ne dvigne - kot gliser).
Sem pa zlezel pod zadnji del avta in slikal.....regulator togosti vzmetenja in vzvod stabilizacijskega droga sta kr lepo že rjasta....možno da je kaj na tem :/
Kaj pa če so buče?
Ne vem, bo res treba k nekomu ki obvlada citroenovo hidravliko, se prej priklop na Diagbox, pa upam da strosek ne bo velik :/
Sem mislil ce je kdo ze imel podobno tak problem....
Na tem "mid high" je že itak trd. Mora bit, drugače ne gre. Zato skače. Ja, tudi na ravnem...za tvoje pojme ravnem. Federacije imaš 80% manj kot v normali. To ni namenjeno vožnji v pravem pomenu besede.
Nič ni narobe.
Spusti ga na najnižjo pozicijo in spelji. Isto bo. Tak je bilo že pri prvi generaciji C5. Poskakuje na navidez ravnem terenu, ker je vzmetenje kratkomalo trdo, oz. skoraj togo.
Ga bom v petek priklopil na Diagbox pa da vidmo kaj bo pokazal....
Finta je v tem da mi v preteklosti tega sploh ni počel, sedaj pa skače kot tisti ameriški avtomobili ki se jim nastavlja podvozje, me prav premetava v sedežu.
tko da dvomim da je tole normalno....
Èe se prej ni pojavljalo, zdaj pa se, potem res nekaj ni ok.
Se je problem rešil? Meni se sedaj isto dogaja.
ne, se vedno se isto dogaja....sicer v normal poziciji je ok, ampak ce ga pa malce dvignem pa se vedno poskakuje....
tako da enkrat moram to porihtat, ko bo denar :)
Logika!! pritisk olja je dosti večji v tej višini,membrana v krogli je izbočena bolj proti dušiku in ni nihanja.Na vsakem hidravličarju je tako.Bolj ga dviguješ bolj je trd.Včasih so se ljudje igrali z starejšimi hidravličarji in ji dvigali med vožnjo kar je zelo nevarno za lego na cesti in nevarnost pokanja lajtung.Zato zdaj elektronika poskrbi da se avto spusti avtomatično čim je večja hitrost.
Ni problem lajtung da bi pokale zaradi tega med vožnjo, zakaj bi pokale!?
Problem so polosovine, ker so ko je dvignjen že precej ''razetgneje iz ''ležišča'' in če se dodaš k temu da zasukaš volan trpijo polosovine in nič drugega.
Na lastne oči videl na enem Bx citroenu,ko je tip hotel biti frajer dvignil avto na max pa gasa po ulici, dokler se pod avtom ni ulilo.Sicer se je to zgodilo kakih 18 let nazaj,no vseno poanta tega je da je pritisk zelo visok v tej višini in, da je hidravlika kot tempirana bomba.Tudi to drži kot si povedal je avto precej raztegnjen in našponan.
To je normalno. Se pa seveda lahko nekoliko potencira pri obrabljenih kuglah. Ne se vozit z avtom na intermediate višini, če ni res nujno. Tlak je velik, vzmetenje minimalno. Ni dobro ne za hidravlikom, ne za dele podvozja/vzmetenja
A zdaj smo spet na začetku? LDS je rdeč, LHM zelen...
Lani mi je še normalno delalo, ko sem se peljal z zgornje postaje žičnice na Krvavcu do Njivic. Takrat je po razriti "cesti" manj skakal kot sedaj, če zapeljem v 2cm globoko luknjo. Razmišlljanje o visokem pritisku je do neke mere pravilno, ampak avto je za to narejen. Me pa zanima kdaj pride v poštev vzpostavitev breztlačnega stanja? Ko bom rešil problem, bom tukaj objavil kaj je bilo narobe.
Brez tlačno stanje?misliš najnižja višina samo za servis in nič drugega za vožnjo ni namenjena.
Drugače sem lastnik hidravličajev že 22 let
-Gs 1.3
-Bx 1.6 gti
-C5 mk1 2.0hdi
-C5 mk2 2.0hdi
-C5 mk3 2.0hdi 16v
zadnji je pri hiši že dobrih 7 let,nobeden od naštetih v višjih nivojih od normalnega ni bil mehak, prav nasprotno bolj si jih dvigal v nivojih ,bolj so bili trdi in bolj so poskakovali.
Naturlich :)
Mislim da sem odkril problem. Malo bolje sem si ogledal položaj avta na normalni višini in videl, da je zadnji del opazno višji. Tako zgleda, da pri dvigu na naslednjo stopnjo pride že do najvišjega položaja (kot na najvišji stopnji). Kaže, da bo treba zlesti pod avto in nastaviti višino.
Bom poročal.
Citat od: 3001;243350Brez tlačno stanje?misliš najnižja višina samo za servis in nič drugega za vožnjo ni namenjena.
Tole sem imel v mislih:
VZPOSTAVITEV V BREZTLAÈNO STANJE : HIDRAVLIÈNI OBTOK VZMETENJA
AKTIVNO VZMETENJE Z ROÈNO NASTAVITVIJO
OBVEZNO : Èe dvigujete vozilo s pomočjo dvigala, ki ga vpnete pod karoserijo, odstranite čep rezervoarja tekočine LDS. Namestite čep rezervoarja tekočine LDS, ko je vozilo ponovno na svojih kolesih (glede na opremo).
1. Priporočeno orodje [1] Diagnostično orodje. 2. Vzpostavitev v breztlačno stanje ; S pomočjo diagnostičnega orodja Zaženite motor. Vzvod za višino nastaviti v "NIZEK" položaj. Počakati, da vozilo doseže zahtevano višino. Zaustavite motor. Orodje [1] priklopite na diagnostični priključek vozila. Vzpostavite kontakt. Izvedite globalni test. Odpreti menu : Vzmetenje Vzpostavitev v breztlačno stanje Sledite navodilom na zaslonu. Počakajte, da se vozilo popolnoma spusti v nizek položaj. OPOMBA : Ta operacija poteka približno 3 min.
Prekinite kontakt. Odklopite upravljalni akumulator . 3. Vzpostavitev v breztlačno stanje ; Brez diagnostičnega orodja
OBVEZNO : Nobene zajete tekočine LDS ni dovoljeno ponovno uporabiti.
OPOMBA : Vzmetenje mogoče je vzpostaviti v stanje brez tlaka posamično na vsaki premi LDS tekočino zajeti, da ostane delovni prostor čist. Varovati okolje.
Odklopite upravljalni akumulator . Dvignite in podložite vozilo, kolesa naj prosto visijo. 3.1. Vzpostavitev breztlačnega stanja prednje preme
Seveda skače v najvišem položaju.