Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen DS3, DS4, DS5 > DS5

Notices

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-03-12, 11:59   #1
gigo
Hydrojunki Moderator
 
gigo's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: Kraška zemlja
Prispevki: 3,109
Default Privi vtisi DS5

Danes sem naročil novo menjalno ročico pri Cirilu in glej ga ravno danes je prispel DS5. Je bilo pač treba sprobat kaj in kako. Žal ne morem kaj več povedat saj je bilo druženje zelo kratko. Bom tekom tedna oz drugi teden kaj več napisal.
Na hitro lahko rečem, da je zunanjost zelo moderna. Je videti, da je bil cilj Citroena narediti nekaj popolnoma drugačnega in unikatnega. Za enkrat ga ni vozila, ki bi po obliki tako iztopal kot DS5. No, vsaj jaz ga še nisem zasledil. Velika 18 colska platišča dajo že v štartu vedeti, da imamo opravka z "gokart" vozilom. O udobnosti vožnje žal še ne morem govoriti saj ga nisem vozil po razgibanih cestah. O hidravliki žal ni duha ne sluha, kar pa seveda ne preseneča. Kaj reči o notranjosti? Ko sem posedel mojo rit za volan sem takoj dobil občutek utesnjenosti. Ja, prav ste razumeli. Utesnjenosti. Pri tako velikem avtomobilu se človek počuti prav utesnjenega. Razlog je vsa izbočena plastika okrog kabine. Vse deluje kot, da rine po nepotrebnem vate. Kar pa ne pomeni, da je to slaba stran. Posledično je vsako stikalo, upravljalo in ne vem kaj vse še tako priročno, da človek z enim ali dvemi gibi lahko upravlja čisto vsako malenkot na vozilu. Sedeži so dokaj udobni in oblečeni v usnje ter dizajnirani v športnem stilu.
Konzola je pregledna in enostavna. Dobil sem sicer občutek slabega dostopa do reguliranja klimatske naprave ko je ročica avtomatskega menjalnika v polažaju P (parking) ali R (rikverc). No, pa saj je avto skoraj vedno v D-ju ane. Števci so moderni digitalni in izredno pregledni. Pred vaše oči vam je posredovana skoraj vsaka informacija z izjemo navigacije.
Prtljažnik je dokaj prostoren za tri člansko družino in njihove potrebščine več kot dovolj (velja za tiste ki niso zahtevni).
O motorju ne morem dosti govoriti. Zaenkrat je pokazal pre malo, da ga lahko ocenjujem.

To je za enkrat vse. Več pa v roku tedna.
Attached Images
File Type: jpg IMAG0585.jpg (287.8 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMAG0586.jpg (302.9 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMAG0584.jpg (320.1 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMAG0582.jpg (199.8 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMAG0581.jpg (325.1 KB, 0 pogledov)
__________________

Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way. Christopher Hitchens

Zadnji popravek od gigo : 26-03-12 at 18:22
gigo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen DS3, DS4, DS5 > DS5

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
DS5 - Testi, članki, zapisi Gox DS5 74 07-11-17 08:25
DS5 Styling garac DS5 7 01-02-13 21:11
DS5 hadei Novice in prototipi 174 18-05-12 19:12
Moji prvi vtisi o Grand Picassoju bramar Citroen C4 Grand Picasso 159 02-06-11 18:25
Novi C3 - prvi vtisi Gox C3 MK2 67 29-12-10 22:22


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 03:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum