Vrni se   Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Citroen in navigacija Vse o navigaciji in navigacijskih napravah za Citroene in v Citroenih

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-01-13, 22:18   #1
SeBcHy
Poučen Citroenar
 
SeBcHy's Avatar
 
Pridružen: Sep 2012
Lokacija: Medvode
Prispevki: 197
Default RT6 (eMyWay) nove karte 2012/2013

Imam nove karte 2012/2013 (celotna Evropa) za navigacijo RT6 (Citroen eMyWay). Omenjene karte so primerne tudi za navigacijo RT6 v Peugeot-ih (Peugeot WIP NAV+). Karte sem naložil na Sugarsync in jih lahko dobite tukaj: https://www.sugarsync.com/pf/D0969094_79760929_61586

NAVODILA: prenesite ".rar" datoteko (velikost cca 2.5 GB). Datoteko odrarajte in nato celotno vsebino skopirajte na popolnoma prazen USB ključek (velikost vsaj 4 GB, formatiran v FAT32). Avto vžgete (motor mora biti prižgan), počakate nekaj trenutkov da se celoten RT6 navigacijski sistem zažene in potem je priporočljivo na displayu izklopiti prikaz zemljevida ter nastaviti prikaz podatkov potovalnega računalnika (poraba goriva, kilometri,...). Nato vstavite v režo USB ključ. V nekaj sekundah se na display-u avtomatsko prikaže obvestilo o novih kartah in na desni strani izberete možnost "upgrade". Potem se pokaže seznam vseh področij (celotna Evropa je razdeljena na 11 področij) in tukaj izberete katero področje želite posodobiti ter zaženete posodobitev. Ko se posodobitev izbranega področja konča, spet pridete nazaj na seznam področij in izberete novo področje in tako naprej dokler ne posodobite vseh 11 področij. Celotna nadgradnja vseh 11 področij traja cca. dobre 3 ure. Motor pa mora biti med postopkom nadgradnje ves čas prižgan. Na srečo se lahko celotna nadgradnja izvaja med vožnjo :) Ker drugače bi bilo res totalno neumno imeti avto dobre 3 ure prižgan na mestu. Ker pa se verjetno redko kdo vozi naenkrat brez postanka dobre 3 ure, sem npr. jaz nadgradil 1-2 področja na poti v službo in nato spet 1-2 področja na poti iz službe domov. In tako imaš posodobljeno celotno Evropo v cca. 3 dnevih.

Je pa en "hakeljc". Namreč nove karte 2012/2013 za RT6 vsebujejo "antipiratsko" zaščito --> piše tudi na uradni strani za Citroen navigacije ( http://citroen.navigation.com/C4Pica...78C/en_GB/GBP/ ). V teoriji naj bi šlo nekako takole. Ko po uradni poti kupiš te nove karte, dobiš zraven kart še unikatno serijsko številko. Potem pa bi kao moral poslati nazaj to unikatno serijsko številko, skupaj z VIN številko tvojega avtomobila. In potem ti oni spet pošljejo novo "aktivacijsko kodo" s katero potem odkleneš karte pred postopkom nadgradnje. Samo na srečo je v praksi tako, da večino uporabnikov navigacije RT6 pred postopkom nadgradnje kart dejansko sistem sploh ne vpraša za aktivacijsko kodo s katero bi kao moral odkleniti mape, ampak ti preprosto nadgradi karte brez kode :) Kolikor sem prebrskal po spletu oziroma forumih je tako, da večino uporabnikov sistem ne vpraša za kodo, tiste ki jih, pa imajo običajno na svojem RT6 navigacijskem sistemu programsko verzijo 2.20 oziroma 2.21, pa še to ne vpraša vseh. Drugače pa več o tej zadevi piše tudi tukaj ( http://gpsunderground.com/forum/peug...6-e-myway.html ). Tam se sicer dobi tudi omenjene karte, samo so linki izredno počasni in nezanesljivi, zato sem jaz raje dal karte na Sugarsync.

Na svojem avtu (Citroen C4 GP, kupljen nov novembra 2012, RT6 software 2.60) sem uspešno in brez težav nadgradil mape. Prav tako me sistem ni nič vprašal za aktivacijsko kodo :) Skratka poskusite z nadgradnjo, zgubiti nimate kaj. Če pa spadate med tiste nesrečnike, ki jih bo sistem pred nadgradnjo vprašal za "aktivacijsko kodo" pa kolikor sem gledal na internetu zaenkrat še ni "rešitve", saj še nihče ni ugotovil kako zaobiti to "antipiratsko" zaščito. Ampak glede na to, da se zgodovina ponavlja bodo verjetno čez čas našli tudi to "rešitev" :) Do takrat pa pač ostanete na vaših trenutnih oziroma starih kartah. Skratka uničit nimate kaj, samo glejte da je med postopkom nadgradnje motor ves čas prižgan.

Zadnji popravek od SeBcHy : 17-05-13 at 16:23
SeBcHy ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Nove karte RT4/5 Dr. MadMan Citroen in navigacija 2 06-01-14 01:02
Nove karte 2012/2013 za MyWay (RNEG) Dr. MadMan Citroen in navigacija 28 21-10-13 12:37
Karte NG4 2012/2013 bertl Citroen in navigacija 4 29-07-13 22:45


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum