Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso 5 sedežni Picasso

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 03-02-20, 10:20   #1
combe
Svež Citroenar
 
combe's Avatar
 
Pridružen: Feb 2020
Lokacija: Rovte
Prispevki: 2
Default 4 sporočila ABS, Hill, ESP, TPMS - Picasso 2014

Pozdravljeni!

Doma imam C4 Picasso 1.6 HDI, l.2014, 180.000 km.
Zadnjič so se mi kar naenkrat ob vžigu avta prižgale 4 opozorilne lučke, ABS, Hill asist, ESP in tlak v pnevmatikah. Avto sem peljal na servis, kjer so ga priklopili na računalnik, ki jim je pokazal, da je crknil ABS senzor zadaj levo. Cena za menjavo je seveda 250 eur, zmotil pa me je stavek serviserja, da mora po menjavi seveda pregledati še komplet inštalacijo za ta senzor, kar je še dodaten čas in strošek. Torej je možno, da sploh ni senzor ampak kaj na inštalaciji? Je imel kdo že podobne težave in je prišel skozi kaj ceneje?

lp
combe ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 03-02-20, 10:43   #2
alesz
Legenda Citroenarjev
 
alesz's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 2,826
Default

Težko je na pamet odgovarjat.Ampak tako kot v zdravstvu rabiš tudi tukaj "drugo mnenje".Original citroenov kos naj bi bil cca 70€,normativ za zamenjavo pa 0,8 ure.........nebi pa razpravljal o dolžini iskanja napake na napeljavi....potem je senzor vredu, 250€ je pa kar nekaj ur...?
alesz ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-02-20, 10:53   #3
tejo
Svež Citroenar
 
tejo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2018
Lokacija: Dolensjka
Prispevki: 11
Default

Pozdravljeni,

Trenutno imam enako tezavo...

ABS, ESP, HILL HOLDER, REAR BRAKE, TIRE SENSOR, nedelovanjr tempomata, limitera, itd, itd...


S tem, da je mehaniku tester pokazal kup napak in med njimi je tudi zadnji desni, ABS senzor... Po razmisleku je resnicno lahko napaka v tem senzorju.

Narocil sem ga na AutoDoc in stane ATE-jev cca 28€... (Najcenejsi od ABS je tudi samo 15€...) Paziti je potrebno le ali ima avto funkcijo samodejnega parkiranja ali ne... Po tem se tudi izbere pravilni senzor.

Menjava je cisto enostavna in bi jo mogoce lahko opravil celo sam doma, vendar bom sel k mehaniku ce bo potrebno se kaksno brisanje napak...

Torej pocakam, da mi ga posljejo iz nemcije (ponavadi cakam od 4-5 delovnih dni) in porocam naprej...


Lp Matej!
Attached Images
File Type: jpg IMG_20200204_163725.jpg (162.4 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_20200204_163755.jpg (149.5 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_20200205_082241.jpg (159.4 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_20200204_165436.jpg (114.2 KB, 0 pogledov)
tejo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-02-20, 12:13   #4
jumper1
Citroenar z dušo in srcem
 
jumper1's Avatar
 
Pridružen: Jul 2009
Lokacija: žalec
Prispevki: 701
Default

Ko ga boš zamenjal bo pa še vedno isti problem raje dobro preglejta kable ki so v pastiki do senzorja.
jumper1 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-02-20, 14:41   #5
tejo
Svež Citroenar
 
tejo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2018
Lokacija: Dolensjka
Prispevki: 11
Default

Hvala!

Ce bom imel cas, mogoce ze prej pregledam..

Po izkusnjah z Xsare Picasso je bil problem v senzorju... Na obeh straneh v razmaku par let, prvi ob prestavljanju senzorjev ob menjavi zadnje preme.. Drugi dve do tri leta kasneje.. Menjava brez posebnosti... Nobene potrebe po racunalniku... Ampak tisto je bil drugi svet...
tejo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-12-21, 21:24   #6
Mihajlovic
Svež Citroenar
 
Mihajlovic's Avatar
 
Pridružen: Jun 2021
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 1
Default Pozdravljen

Zanima me kakšna je razlika v senzorju če
ima avto funkcijo samodejnega parkiranja?
Lp
Citat:
Poslano od tejo Poglej Sporočilo
Pozdravljeni,

Trenutno imam enako tezavo...

ABS, ESP, HILL HOLDER, REAR BRAKE, TIRE SENSOR, nedelovanjr tempomata, limitera, itd, itd...


S tem, da je mehaniku tester pokazal kup napak in med njimi je tudi zadnji desni, ABS senzor... Po razmisleku je resnicno lahko napaka v tem senzorju.

Narocil sem ga na AutoDoc in stane ATE-jev cca 28€... (Najcenejsi od ABS je tudi samo 15€...) Paziti je potrebno le ali ima avto funkcijo samodejnega parkiranja ali ne... Po tem se tudi izbere pravilni senzor.

Menjava je cisto enostavna in bi jo mogoce lahko opravil celo sam doma, vendar bom sel k mehaniku ce bo potrebno se kaksno brisanje napak...

Torej pocakam, da mi ga posljejo iz nemcije (ponavadi cakam od 4-5 delovnih dni) in porocam naprej...


Lp Matej!
Mihajlovic ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-02-20, 21:25   #7
gepl83
Citroenar z dušo in srcem
 
gepl83's Avatar
 
Pridružen: Aug 2014
Lokacija: Dolenjska
Prispevki: 587
Default

Verjetno je senzor. Lahko pa tudi ležaj.
gepl83 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 10-02-20, 20:15   #8
combe
Svež Citroenar
 
combe's Avatar
 
Pridružen: Feb 2020
Lokacija: Rovte
Prispevki: 2
Default

Evo urejeno, dejansko je bil kabelček od senzorja cca. 40 cm stran od senzorja kar zelen-preplozan od vlage,vode?? Senzor pa je bil ok...na računalniku je kazal, da je hitrost 960 km/h, namesto 0 seveda.
Hvala za ideje, prišparal tistih 200 eur��
Sedaj pa naslednja tema: čiščenje DPF, EGR,šobe, ni še lučk ampak menda je že vse malo na meji zabito... malo preberem po forumu če že kje kaj piše v zvezi s tem...
combe ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 10-02-20, 21:01   #9
zlikovski
Neustavljivi
 
zlikovski's Avatar
 
Pridružen: Nov 2008
Lokacija: M.Sobota
Prispevki: 3,941
Default

Moj recept:
večkrat avto pelji na AC in ga drži nad 2000 obratih vsaj 10-15km (motor mora bit ogret) in ga občasno malo še stisni v večje obrate in ga en čas drži v tem režimu da se prepiha.
Nabijati z pospeševanjem, je brezveze, motor mora tečti v malo višjih obratih vsaj en čas, to moraš ponovit večkrat.
Jaz recimo ko sem na AC ga vržem v četrto ali peto prestavo pa po števcu 120-130km/h in ga držim 10-15km in to večkrat ponovim da se lepo prepiha.

Odvisno pa je tudi od kvalitete goriva, pretrol recimo ni glih nek biser. Jaz tankam v avstriji in zaenkrat vse mirno.

Zadnji popravek od zlikovski : 10-02-20 at 21:33
zlikovski ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 05-06-20, 20:45   #10
tejo
Svež Citroenar
 
tejo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2018
Lokacija: Dolensjka
Prispevki: 11
Default

Da sporocim kako se je resila situacija pri meni.

Napaka je bila, ravno tako v elektro instalaciji...

Na vidnem delu od priklopa pa do dokler je kabel mogocev pregledati ni bilo vidnih napak. Zato se je avtoelektricar odlocil da od ABS enote, pa do senzorja potegne kar nov kabel. Zadeva sedaj deluje.

A mogoce kdo ve kje bi bili kriticni deli, za poskodbe instalacije?? Da bi poskusil kako obvarovati instalacijo, da ne pride se do kaksnih drugih poskodb...


Lp Matej
tejo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Zadnje zavore Picasso 2014 ghost65 Citroen C4 Picasso 8 07-07-18 19:21
ABS + ESP Fault xdavid C5 MK II 10 21-11-14 16:44
2013 C4 Picasso II garac Citroen C4 Picasso 176 22-11-13 22:46
Lučke ESP in ABS C4 jure29 C4 - MK I 5 05-01-12 12:59


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum