Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso 5 sedežni Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 12-03-19, 11:37   #11
MSrougeZX
Neustavljivi
 
MSrougeZX's Avatar
 
Pridružen: Feb 2008
Lokacija: Lendava
Prispevki: 3,279
Default

Citat:
Poslano od gero Poglej Sporočilo
Ko avto spustiš za 3 cm stisneš za 3 cm tudi originalne amortizerje zato je njihovo delovanje omejeno , vedno so pod obremenitvijo , plin ali olje v njih pa je pod večjim pritiskom. Na nek način je kot da bi vozil naložen , obtežen avto. Zato je njihova življenska doba krajša, delovanje pa ni optimalno. Zato je ob vsaki menjavi vzmeti s krajšimi vzmetmi potrebno menjati tudi amortizerje. Nekateri jih pač ne , vsak po svoje , nekateri tudi gum ne zamenjajo v kompletih pa to zelo vpliva na stabilnost vozila. Nekateri ob menjavi gum ne menjajo TBS ventilov ( ker ne puščajo.. ) ker so dodatni strošek. Nekateri menjajo samo gume (tube type) zračnic pa ne ( ker ne puščajo.. ) ker so strošek, kar tudi ni prav. Potem pa čez par dni kolo spusti, pa voziš po prazni gumi pa gre guma k vragu pa je vsega vulkanizer kriv... Kot sem omenil vsak ,
po svoje. Povem le kaj je prav in kaj ne..
Logično je kar si napisal, jaz sem podal samo svoje izkušnje. Še vedno menim da je 30mm eno tako minimalno nižanje in ni potrebno komplicirati. Sem imel tudi amortizerje menjane na enem ali dveh avtih...vedno je delalo vse bp....z ali brez menjavo amortizerjev. Pa nisem edini z takimi izkušnjami. Če imaš avto za normalno dinamično vožnjo ni panike, če pa hočeš malo več pa menjaš, ampak takrat pa tudi nižaš bolj konkretno... 5-8cm recimo.
__________________
C4 Cactus 1.2 110 Shine 2017(2018) (72000km)
Laguna coupe 2.0dci GT 2013 (52000km)

Jumper Camper 2.2HDi 2005/2018 (148000km) - PRODAN

AVTONEGA ROUGE - globinsko čiščenje in poliranje vozil
MSrougeZX ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Plinske vzmeti prtljažnika ppeterlin Citroen C4 Grand Picasso 7 20-09-20 08:30
Problemi zračno vzmetenje(in rešitve) JaniNina Citroen C4 Grand Picasso 228 20-02-19 11:10
Vzmeti Dr. MadMan Citroen C8 3 25-12-17 23:09
TUV Saxo VTS Sparco vzmeti Saxo VTS Citroen Saxo 0 02-10-11 14:49
Prednji amortizerji + prednje vzmeti /kit BoLhCa Xsara MK1 0 23-05-11 10:11


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum