Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Citroen Diane Diane & DAK

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 25-08-09, 15:12   #1
janez
Banned
 
janez's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: SK
Prispevki: 4,443
Default Moja dijana - ali, zakaj nisem bil na Češkem

Pazi, kolko časa je preteklo od tiste sobote, ko sem se odločil, da bom pa sedaj mojo dijano porihtal pred odhodom. To je bilo 18. julija letos. In potem je trajalo 5 - 6 dni , da sem obupal. Crkvala je non - stop. Ampak po nobeni logiki.
Tisto soboto sem odmontiral motor , zamenjal sklopko, platine - kondenzator, svečke, olje vamotamo, oljni filter, očistil vplinjač,zamenjal prednji in zadnji semering, NOVE gumijaste cevi za bencin , bencinski filter. In ker mi tisti večer ni bilo več za delat sem nadaljeval v nedeljo zjutraj. Nakar smo se lepo družinsko odpeljali v Kranj na obisk k moji sestri. Lep dan, ki pa ga je pokvarila pot nazaj. Na prelazu v Tuhinjski dolini začne dijana štrajkat. Ugaša, kiha,...vse sam gre ne. Malo odprem haubo, štoram sem pa tja...se čudim...nakar začne lepo prest. ...??? ...na poti je potem še enih dvakrat tak zaštrikala...???
Naslednji dan, v ponedeljek nujno v Ljubljano. Se peljem pa nekje pri žalcu spet...pri 90 na uro. Pa na trojanah pri 70, pa v Viru pri 30,pa... no nekak sem prilezu. Ma kaj ji je pri hud..u??? Grem zvečer nazaj ista pesem, če ne še bolj .
Torek rasturim vse nanovo. Menjam pumpo, menjam še zadaj cevi za bencin, menjam kable od svečk. Proba...še kar crkuje. Sam ne vedno in nikoli pod enakimi pogoji. Tu se mi je že mešalo.
Sreda , začnem s platinami. Ne vem .če nisem enih 14 krat vse skupaj preštelal. Proba , ma ne gre, da ga j...š.
Sreda. Zamenjam še centifugalni regulato. Pa ne gre. Zamenjam tri vplinjače, vsa tesnila na cilindrih,...ne gre. Ampak spet zmeraj drugač.
Na koncu sem zamenjal še rezervar za bencin in not vtaknu novi plovec.

NE GRE !!!!!

Ma ne grem se jaz tudi ne več. Pol avta je novega ,ma avto noče it.

Četrtek...avto gre... Ma kako? sej nisem od včeraj nič naredu???
Četrtek popoldan ... enkrat zakašlja...potem pa spet gre normalno???
Petek, avto še vedno gre...???

Dobro Češka je propadla pa se odločiva in greva na dopust po naši deželi.

Lepo vse laufa, skozi celo pot nič narobe. Sam mal švoh je. Ma ja teža, pa starost...

In laufa...
In laufa...
In laufa...

J..i ga , do včeraj!

Grem zjutraj po cigaete, ma do spodnje ulice sem prišel ,pa auto crk - mrk ugasne...???

Odprem haubo, staknem cev za bencin, zaženem...ni bencina. Kako, ma pumpa je nova???

Odvijem pokrov vplinjača in pogledam not...suho ko poper. Ma vlijem not deci bencina, zašraufam dol, zaženem in se odpeljem domov. Doma pa pač drugo pumpo gor. Zalaufam, dela. Ampak ,ko sem ono prejšno pumpo probal zunaj, je pa normalno delala???

Grem popoldan dol v mesto in na poti domov...ugasne. Ma j.. te car lazar. Zdaj sem bil pa že orng razkurjen. Pumpa malo dela ,malo ne...bencina v vplinjaču ravno za en plunek. Laufa samo pod prostim tekom. Spet skregano z logiko. Pokličem kolega z golfom in me on odšlepa domov.

Zdaj pa res nimam več pojma. No mogoče je štangica za bencin pumpo ???

Vzamem pumpo ven, menjam štangico. Brezveze, sej je bila vredu in tudi ko sem meril je odpirala čist ok. Pumpa pa tudi dobro dela...ko je zunaj.

In potem...pazi...pazi! Kak pa te tale cev od bencina zgleda? Cela neka napihnjena in rebrasta ???

Zamenjam cev, ki je sicer bila dana tisto soboto NOVA gor,...

AUTO PREDE KO MUCA!!!

Ne moreš verjet, ko sem cev pogledal malo bolje, skozi njo...ja nič se ne vidi skozi. Vzamem olfa nož, jo razrežem rahlo po dolgem, pade prvi ovoj dol, nato pletivo in spodaj, na notranji cevi orng razpoka 4 centimetre. Na spodnjem koncu pa na V. Ja ta V se je ob nastanku vakuma, ko je pumpa vlekla bencin postavljal počez v sami cevi . In enkrat bolj in enkrat manj...In meni zmanjkuje bencina in jaz ne vem in norim skoraj mesec dni.

MA CEV JE BILA KUPLJENA NOVA TISTO SOBOTO!!!

Zadnji popravek od janez : 04-11-13 at 20:18
janez ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Nakup rabljenega avtomobila garac Citroen v prometu 46 29-10-15 19:15
Ali si bil ti? gregor Citroen v prometu 10 24-04-09 22:17
Kako ravnati v prometni nezgodi hadei Citroen v prometu 2 29-01-08 18:34


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 02:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum