Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 21-08-13, 15:54   #1
Picdriver
CITROENAR
 
Picdriver's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Štajersko-Koroška regija
Prispevki: 354
Default Četrti (hidravlični) amortizer v treh letih !?!

Menim, da sem rekorder pri menjavi "amortizerjev" (hidravličnih cilindrov). Pri ca 14.000 km mi je popolnoma odpovedal (http://www.citroenar.eu/showthread.php?t=5040) sprednji levi hidravlični cilinder, katerega so mi na servisu seveda zamenjali v okviru garancije. Desnega "amortizerja" takrat niso hoteli menjati z argumentom, da deluje brezhibno (beri tesni) in da v primeru menjave hidravličnih amortizerjev ni potrebe po menjavi v paru (kot pri klasičnih amortizerjih).

Seveda so 3 mesece po poteku garancije na servisu ugotovili, da ne tesni sprednji desni hidravlični cilinder in da bi ga seveda bilo potrebno menjati, kar so tudi storili. Stroške popravila (po mojem protestiranju, da ne bom plačal računa) je kril Citroen Slovenija v okviru kulance.

Žal se s tem moje težave s hidravliko ne končajo. Po dobrem letu dni (in 40 tisoč prevoženih km) so na pooblaščenem servisu ugotovili, da PONOVNO masti sprednji levi hidravlični cilinder in da bi ga bilo potrebno PONOVNO menjati!?! Po mojem protestiranju, da to ni normalno za avto takšnega razreda, so mi odgovorili, da je to odvisno od načina vožnje!?! Lepše, kot vozim ta avto, skoraj ne morem, če pa ni narejen za SLO ceste, pa naj to napišejo v navodilih za uporabo oz. naj ga ne prodajajo v Sloveniji!!!

Amortizer so tokrat menjali povsem na moje stroške. Je še potrebno omeniti, da me počasi res mineva potrpljenje s tem avtom, da o težavah s sklopko, vztrajnikom, hladilnikom klime, ... sploh ne govorim.

Ima kdo podobne izkušnje - zamenjani trije hidravlični cilindri v treh letih?

Zadnji popravek od Picdriver : 15-09-13 at 22:15
Picdriver ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
C6 - amortizer v haubo ModelJT Citroen C6 37 18-05-13 13:53
Tretji tradicionalni Laganini Istra raid.. sasaljut Avtosaloni in prireditve 19 06-10-12 17:59
Amortizer v havbi edip Citroen Xantia 52 21-06-11 14:11
Volan škripa - amortizer houcica Xsara MK1 4 22-07-10 13:39
Zadnji hidravlični cilinder rabim visar Citroen Xantia 4 23-02-09 13:31


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum