Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xantia

Citroen Xantia Udoben hidravličar Xantia

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 25-07-22, 17:58   #1
gregor
Legenda Citroenarjev
 
gregor's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Žalec
Prispevki: 1,948
Default Modra Xantia X2 Berline

V nedeljo zvečer sem zopet dobil notification iz willhaben, da en avto ustreza mojim iskalnim kriterijem.
Modra Xantia X2 1.9TD
Oglas.jpg

Gledam slike, od detajlnih slik poslikana samo oba praga na zadnjem delu pri prehodu na blatnik - tam kjer vse rjavijo - in razmišljam.... tip se more spoznat na xantije...
V ponedeljek pišem prodajalcu, da me avto zanima, da bi prišel gledat, če ni treba pragov švasat. :-) Zmeniva se za torek po službi. Kličem kolega za prikolico, zasedena. Preverim v Celju kjer sem si včasih izposojal prikolico: najem trenutno ni mogoč. Najdem še enega, hoče 50 eur. Ne, 50 pa ne dam, itak grem najbrž samo na uro gledat, si mislim. Bom pa še enkrat šel, če je slučajno dobra, saj je samo dobrih 100 km stran.

V torek pridem na ogled, pred hišo najprej zagledam Xsaro Picasso. Aha, citroenarji. Potem pridem do te modre xantije. Za njo pa še ena srebrna 90konjska hdi. Za to v uti pa še srebrna Activa HDI.
Žena od prodajalca mi v šali ponuja, da lahko verjetno še eno prikolico delov zraven dobim, ki so gor na uti zloženi. Povem, da imam jaz več takih ut z deli in ona komentira, da sva se glih taprava dva najdla skup.

No avto je res brez rje, ker je bil našprican z mastjo (Liqui Moly Seilfett).
Karoserija sicer ni v zbirateljskem stanju , nekaj bušk in prask, počen in popravljan odbijač, ni pa slaba. Ljubezen pa prvi pogled je delovala, torej gre z mano.
Plačam avto, vzamem papirje in grem domov.

V petek popoldne pa sem šel po njo. Prikolica od kolega, ki jo običajno dobim, še vedno zasedena. Prikolico, malo daljšo kot običajno, dobim pri drugem znancu.
Na avtocesti v MB na razcepu proti Šentilju stoječa kolona. na hitro se odločim da grem raje čez Gornjo Radgono, saj ni bilo bistvene razlike v dolžini. Vmes si pod vtisom Lovrotovih zapisov premislim in izberem malo raziskovanja, malo manj prometno, a lepo cesto čez Lenart in Cmurek. Na mejnem prehodu (most, in ovinek takoj za mostom) je bilo zaradi prometa ter dolžine prikolice malo zabavno.
Za nekaj popestritve na poti je še nissan poskrbel. Zadnji kardan je začel povzročat vibracije, ki jih opaziš šele s prikolico, namreč vibrira samo pri hitrosti med 85 in 100 kmh.


Ima klasično normalno opremo, navadna hidravlika, 4x airbag, senzor za dež, električno nastavljiva ogledala, vse 4 šipe električne, navadni sedeži svetlo sivo blago, usnjen volan.
Prevoženih 240.000 km, hladilnik vode je še originalen, motor potreben novega tesnila glave.
Ker je bilo na srebrni vse zrihtano, bom najbrž komplet motor prestavil iz srebrne, ravno tako zavore, ker ima srebrna avtomatik boljše zavore.


Sedaj je treba najprej uredit papirologijo, avta pa mislim da se bom lotil šele pozimi.
Attached Images
File Type: jpg 20220719_191507.jpg (254.1 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg 20220722_180726.jpg (179.8 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg 20220722_200846.jpg (142.9 KB, 0 pogledov)
__________________
Evasion 2.1TD 1999
Fiat Ulysse 1.9TD 1995, Fiat Scudo 1.9TD 1999
Zelena Xantia Berline 1.9TD
Lada Niva 2.4D
2x Nissan Patrol Y61
Naprodaj veliko rabljenih delov za Xantio
gregor ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xantia

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Srebrna Xantia Berline gregor Citroen Xantia 71 15-05-23 23:33
Registrirane Xantie v SLO DušanR Citroen Xantia 36 17-04-22 17:09
Registrirane Active v SLO rsm23 Citroen Xantia 50 17-04-22 13:01


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 11:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum