Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 28-11-22, 12:19   #32
theBill
Svež Citroenar

theBill's Avatar

Prispevki: 25

Citat:
Poslano od premza Poglej Sporočilo
Po dveh zimah preživetih v garaži, bo letos C5 spet dobil zimsko obutev in se občasno tudi zapeljal okoli (spet gremo lahko tudi nešpiknjeni čez mejo smučat )
Zimske gume so že na dodatnih alu platiščih (16 col) letnik 2018 z obilico profila in bodo za to zimo še OK. Vožene so bile samo dve zimi.

Ker pa delam res zelo malo km (pa še tisto počasi) in sem precej len z menjavami (evo, letos sem spet zamudil) razmišljam, da bi naslednje leto avto obul v celoletne pnevmatike.
Ciljam na nekaj takega... Hankook Kinergy 4S2 (225 55 R17).

Ima kdo kake izkušnje s C5 in celoletnimi pnevmatikami?
Enako se je meni dogajalo pri prejšnjem avtu, imel set letnih in zimskih, vozil po 4-5 sezon večinoma avtoceste, pa sem porabil samo 1-2 mm profila. Vedno sem jih menjal zaradi starosti, profila pa še ogromno.

Točno te Hankook v enaki dimenziji imam od septembra na Citroenu C5, po testih je to top price/performance celoletna guma. Zaenkrat so po suhem in mokrem OK, nisem jih pa uspel še sprobati na snegu in ledu. Ampak glede na to, da je v Ljubljani sneži ravno ene 3x letno, bi morale biti več kot dobre.

Hankook 4S2 so zmagovalke testa celoletnih ali vsaj med top 3 in zelo priporočljive, linke do testov ti je že aygo nalepil, tako da z nakupom ziher ne boš zgrešil.

Letne gume in verige v prtljažniku so primerne predvsem za prehodno obdobje, da malo zamakneš montažo zimskih, če je topla jesen ali pomlad, in da za brezveze ne uničuješ zimskih pri 15 C. Pozimi pa je ta kombinacija primerna samo za tiste, ki živijo na oblali, ali pa za tiste, ki avta nujno ne potrebujejo in lahko ob sneženju ali poledici pustijo avto več dni parkiran.

Drugače so pa letne gume in minimalna poledica ali sneg čista samomorilska kombinacija.

Zadnji popravek od theBill : 28-11-22 at 12:26
theBill ni dosegljiv   Odgovori s Citatom

Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno

Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Nakup C4P 2.0 hdi 110 kw exclusive gepl83 Citroen C4 Picasso 67 14-10-14 08:11
Registracije v Slo (statistika) DejanO Blodnje in splošne razprave 10 22-12-10 12:21

Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:53.