Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso Še vedno zelo aktualen Citroenov model Xsara Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 29-06-21, 12:32   #1
matejxp
Svež Citroenar
 
matejxp's Avatar
 
Pridružen: Jan 2016
Lokacija: LJ
Prispevki: 7
Default Nateg pri nakupu - kaj naj naredim

Pozdravljeni,

ker so Piccassojčki vsestransko uporabni avtomobili sem se spet odločil za nakup.
Ker bo to drugi družinski avto, ki bo delal kratke razdalje smo se odločil za nakup bencinarja.

In kako je vse skupaj zgledalo?
Na netu sem po dolgem iskanju našel "solidnega" picassojčka V oglasu je pisalo, da je prvi lastnik in da ima avto 160,000 km. Avto je letnik 2009. Ker je vse zgledalo idealno sem na vrat na nos odšel na ogled v MB, saj se dobri avtomobili prodajo zelo hitro.

Pridemo v MB na ogled se z avtom pripelje zet, saj je ta stari na vikendu na pohorju ker imajo žurko. Avto naj bi vozila žena, pisan pa je bi nanj. Po pregledu servisne knjige sem ugotovil, da je avto servisiran do 165.000 km. Stanje na števcu 199.000 km. Tip je rekel, da se je tašča očitno zmotila pri vnosu oglasa.

Avto je bil sicer redno vzdrževan in vizualno lepo ohranjen. Pri resnejši problem se je pojavil pri testno vožnji. Takoj ob speljevanju sem ugotovil, da je sklopka v slabem stanju, kar v oglasu ni bilo omenjeno. vendar se tole vzel v zakup in se kljub temu odločil za nakup ter sem stroške menjave sklopke že vkalkuliral v končno ceno., saj sem do sedaj vsak avto, ki sem ga kupil po servisiral in vložil nanj še nekaj denarja.


Avto lepo pripeljem domov na kar se mi je prižgala lučka za motor. Po pregledu s testerjem je bilo ugotovljeno, da je težava s katalizatorjem. Ko so odstranili katalizator smo ugotovil, da je bilo satovje zbito ven in da je bil v notranjosti privarjen samo en pleh, ki je zadrževal pline.

To me je precej ujezilo in sem tipa takoj poklical, vendar številka ni bila več aktivna. Potem se klical še "testa", ki se mi ni javil. Ko sem ga klical z drugega a telefona se mi je nemudoma oglasil in se začel zgovarjat na zeta oz pubeca.

Če bi bil katalizator fuč in bi se satovje sesedlo bi se s tem sprijaznil da sem se sam zafrknil Tole s predelavo pa mi pušča grenek priokus, saj se počutim ogoljufanega.
Poleg tega so šle cene katalizatorjev sedaj v nebo in jih je zelo težko dobit.

Poleg tega sem ugotovil, da sploh niso bili prvi lastniki in da so avto od prvega lastniku res kupili pred dvema letoma. Tip mi je tudi zamolčal, da je avto imel tretjo tablico. To sem izvedel ps naključju ko mi je referentka rekla če menjam tablice, da se splača imet še tretjo tablico, saj ima avto tudi kljuko. Poleh tega avto z MB tablicami po LJ vozit in parkirat ni ravno dobrodošlo. Za tretjo tablico se je zgovarjal in me prepričeval, da naj na avto kar pustim te telice in naj čez pol leta prijavim, da sem jo zgubil in jo dam nato novo delat. V glavnem z veliko težavo sem uspel zamenjat tablice


Pri vsej stvari sedaj ne vem kaj naj naredim?
Klical sem ga, da se normalno pomenimo, vendar sem očitno prevelik optimist.
Ali naj grem v tožbo in uveljavljam skrito napako?
Ali ima kdo izkušnje s tem?
Kam in na koga naj se obrnem?
matejxp ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xsara Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Pred nakupom MAMAMA C5 MK III 1005 19-06-23 20:29
Vse o gumah - pneumatikah michoBX Tehnika v vozilu 90 05-10-10 08:46
Vzmetenje garac Tehnika v vozilu 12 22-06-09 18:54
Nakup novega avtomobila hadei Citroen v prometu 25 23-11-08 12:25
O leasingu in kreditu hadei Blodnje in splošne razprave 3 08-11-07 23:56


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 22:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum