Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 03-11-17, 15:24   #31
Prosurfer
Citroenar z dušo in srcem
 
Prosurfer's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: MB
Prispevki: 494
Default

Do zdaj glede te težave še nisem nič ukrepal na servisu, ker se to pojavlja le občasno (takrat sicer precej nadležno, ampak enostavno rešljivo). Še zbiram informacije in simptome, da bo rešitev lažja in učinkovita. Opažam, da s polnim rezervoarjem goriva ni težav, včasih tudi ne z manj goriva. Če so, so težave zjutraj oz. ob prvem zagonu določenega dne (pa ne vedno, tako da ne najdem prave povezave), čez dan ob kasnejših zagonih pa ne (ne glede na količino goriva ali kaj drugega).
Če je vzrok morda filter goriva ali pa pokrov filtra za gorivo (ki so ga ob vpoklicu menjali), je bilo oboje navedeno zamenjano v začetku letošnjega leta, težave pa so se pojavile šele letos poleti.
Ko vžiga BP, pozabim na reševanje problema, ko pa ne vžge, pa reši pumpanje (in spet pozabim za nekaj časa), itd. :)
Prosurfer ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-12-17, 17:06   #32
Prosurfer
Citroenar z dušo in srcem
 
Prosurfer's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: MB
Prispevki: 494
Default

Moram sporočiti, da sem pred dnevi zamenjal filter goriva (prejšnji je bil Comline, star le cca. pol leta, pri menjavi so bila njegova papirnata rebra precej zapacana in zato verjetno zamašena, zdaj je vstavljen nov filter Mann).
In vse težave pri zagonu motorja so naenkrat čudežno izginile. :)

To še nekako razumem, ne morem pa razumeti, zakaj je istočasno z zamenjavo filtra goriva začel brezhibno delati tudi informacijski sistem (prej se ni mogel zagnati oz. se je zaganjal večkratno brez uspeha, zdaj pa deluje BP). ;)
Upam, da gre zgolj za naključje.
Hvala vsem za koristne napotke in predloge.
Prosurfer ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 11-01-18, 13:54   #33
DejanO
Legenda Citroenarjev
 
DejanO's Avatar
 
Pridružen: Nov 2007
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 2,969
Default

Pa to smo ti govorili, pa nisi zdaj dal originalnega in imel 40.000 km mir?
__________________
Joie de vivre. Citroën! 2CV 6 Charleston, C5 III Tourer 2.0 HDi 163 aut. exclusive, Xsara II 1.6i 16V exclusive
DejanO ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 11-01-18, 15:56   #34
xpuser
Legenda Citroenarjev
 
xpuser's Avatar
 
Pridružen: May 2012
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 2,870
Default

Špara(mo) pa naj stane kar hoče.

Dalj časa vrtel štarter in je padla napetost akumulatorja?
xpuser ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 11-01-18, 21:43   #35
Prosurfer
Citroenar z dušo in srcem
 
Prosurfer's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: MB
Prispevki: 494
Default

Zakaj nisem zdaj dal originalnega? Kateri pa je originalni (Citroën jih ziher ne dela sam, ampak le pakira, ali pa še to ne sam)? Po priporočilu mehanika sem dal Mann.
40 kkm ne bo miru z nobenim, če se držiš predvidene periodike (30 kkm ali 1 leto).
Da bi šparal s prvotnim filtrom, ni bil namen. Sem pač vzel kar so imeli na zalogi, nisem pa si mislil, da je lahko tak učinek filtra za gorivo na zagon motorja oz. na vsakokratno potrebo po odzračenju sistema (šele pol leta po menjavi filtra).
Da bi pa nekajsekundno verglanje vplivalo na neuspešen zagon info sistema, pa skoraj ne verjamem (je pa res videti tako...), ker je akumulator še OK (izmerjen pred nekaj dnevi pod obremenitvijo). Tudi ko se je motor že zagnal (torej ko je alternator že veselo polnil in po 10 minutah vožnje), se sistem ni zagnal (oz. se je večkrat neuspešno zaganjal še nekaj minut).
Čudno...
Ampak glavno, da zdaj deluje.
Prosurfer ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 11-01-18, 23:18   #36
DejanO
Legenda Citroenarjev
 
DejanO's Avatar
 
Pridružen: Nov 2007
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 2,969
Default

Točno, ne veš pa kako dolgo. Ponavadi pol intervala, je pa Perflux citroenova prvo gradnja. Boš videl in javil.
__________________
Joie de vivre. Citroën! 2CV 6 Charleston, C5 III Tourer 2.0 HDi 163 aut. exclusive, Xsara II 1.6i 16V exclusive
DejanO ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 11-01-18, 23:32   #37
Prosurfer
Citroenar z dušo in srcem
 
Prosurfer's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: MB
Prispevki: 494
Default

Verjetno Purflux.
Ja, tega mi je v živo pokazal mehanik (ko sem že nabavil Mann) kot bolj kvalitetnega, predvsem zaradi cik-cak reber (pri ostalih, ki sem jih videl, so le ravna).

Kje se da nabaviti Purfluxove filtre?
Prosurfer ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-01-18, 12:51   #38
DejanO
Legenda Citroenarjev
 
DejanO's Avatar
 
Pridružen: Nov 2007
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 2,969
Default

Ja tak si rekel, 22€ se dal jaz za originalnega na Avto cityju, Prleški Avtodom, Ljutomer jih drži.

Lp
__________________
Joie de vivre. Citroën! 2CV 6 Charleston, C5 III Tourer 2.0 HDi 163 aut. exclusive, Xsara II 1.6i 16V exclusive
DejanO ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-10-18, 22:22   #39
bbenedicic
Poučen Citroenar
 
bbenedicic's Avatar
 
Pridružen: Nov 2009
Lokacija: Železniki
Prispevki: 60
Default

Citat:
Poslano od Prosurfer Poglej Sporočilo
Moram sporočiti, da sem pred dnevi zamenjal filter goriva (prejšnji je bil Comline, star le cca. pol leta, pri menjavi so bila njegova papirnata rebra precej zapacana in zato verjetno zamašena, zdaj je vstavljen nov filter Mann).
In vse težave pri zagonu motorja so naenkrat čudežno izginile. :)

To še nekako razumem, ne morem pa razumeti, zakaj je istočasno z zamenjavo filtra goriva začel brezhibno delati tudi informacijski sistem (prej se ni mogel zagnati oz. se je zaganjal večkratno brez uspeha, zdaj pa deluje BP). ;)
Upam, da gre zgolj za naključje.
Hvala vsem za koristne napotke in predloge.
Pozdravljeni,

končno sem s pomočjo servisa Krmelj ugotovil vzrok težav po zagonu motorja. Verjetno je tudi pri Prosurferju enako.
Namreč, gre za oddušnik pri filtru olja, ki spušča. Jaz sem imel težavo s crkovanjem po zagonu 1-2 na mesec, po menjavi olja in flitra pa kar naenkrat večkrat na teden. Krivec je tesnilo oddušnika, ki ga po navadi serviser vzame ven pri menjavi, ter potem nazaj noter. Tesnilo je bilo sploščeno, in dokler v flitru ni bilo podtlaka, ni dobro tesnilo.
Šele letos naj bi bil ta čep rezervni del, stane manj kot 20€.
Po menjavi dela kot urca, nič več težav. Verjetno če malo paziš na to gumico, ali če imaš srečno roko, lahko tudi pri menjavi filtra zadevo izboljšaš, ko ga daš ven in noter.

Upam, da sem komu pomagal.

LP
Attached Images
File Type: jpg Capture.JPG (32.5 KB, 0 pogledov)
bbenedicic ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-10-18, 22:48   #40
Prosurfer
Citroenar z dušo in srcem
 
Prosurfer's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: MB
Prispevki: 494
Default

Ne, pri meni je bil vzrok le filter goriva, menjava tega filtra (MANN namesto prvotnega COMLINE) je rešile težave (vsaj videti je bilo tako).
Počasi bo čas za ponovno menjavo (30.000 km) in še vedno je vse OK (kar je sicer normalno in pričakovano).
Očitno je pri C5 veliko možnosti za podobne simptome. :)
Prosurfer ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Avtosaloni Gox Avtosaloni in prireditve 29 12-01-16 21:48
C8 prenova garac Citroen C8 12 13-03-10 07:33
Vzmetenje garac Tehnika v vozilu 12 22-06-09 18:54
Povečanje moči motorja 2.0 HDi PikAs Citroen Xsara Picasso 54 01-08-08 09:21
Kakovost goriv na naših BS hadei Tehnika v vozilu 9 03-02-08 19:49


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum