Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen AX

Citroen AX Poceni in vzdržljiv AX

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 23-03-11, 19:10   #1
Old Fashioned
Svež Citroenar
 
Old Fashioned's Avatar
 
Pridružen: Mar 2011
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 7
Default AX- olje v hladilni tekočini in nekaj ostalih hib

Pozdrav s strani novopečenega lastnika Citroena AX. Po prvih občutkih moram reč, da je fantastičen avto. Lahek, okreten, hiter, udoben, praktičen in presenetljivo dobro leži na cesti tudi pri višjih hitrostih.

Imam 3 vratni model, 1.1i first s 115.000 km, letnik 95, tako da se kljub dobri ohranjenosti školjke/notranjosti poznajo leta na mehanskih sklopih.

Danes sem pogledal bolje v hladilnik in ugotovil da na površju plava olje oz neka mastna zmes. potem sem odvil še pokrovček za olje na pokrovu ventilov in našel na robu podobno formacijo, belo "maslo". S strani bloka sicer ne zgleda da bi tesnilo glave puščalo, ampak predvidevam da je šlo in se hladilna tekočina in olje mešata. Ob naglem pospeševanju tudi kadi belo malo.. Drugače motor gre vredu. Tesnilo glave torej?

Potem z nosilci motorja/menjalnika se mi zdijo slabi, saj ob naglejšem dodajanju plina ali spuščanju sklopke občutno zamaje motor. Imate kakšna priporočila? Kateri nosilec ponavadi odpove? Kje ga dobiti ugodno? Se morda splača trše nosilce dat?

V ostrih levih ovinkih (recimo zavijanje v križišču) ob dodajanju plina ropota spodaj desno. To ni kot "zavijanje" ležajev, bolj "trtrtrtrtrtrtrtr" zvok:D JE to polosovina? Naveti?

Drugače sem pa z avtom zadovoljen, res pametno zasnovan produkt! V prvem planu je seveda sanacija teh problemov, potem pa sčasoma vrjetno obdelava podvozja (seleni, stabilizatorji etc.).

Lep pozdrav,
Sašo
Old Fashioned ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen AX

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum