Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen XM

Citroen XM Citroenov ponos v 90-ih letih XM

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 14-01-14, 10:09   #1
pubi2cv
Odvisni Citroenar
 
pubi2cv's Avatar
 
Pridružen: May 2007
Lokacija: Hišca sred polja
Prispevki: 1,226
Default Moj XM 2.5TD Exclusive

Sem obljubil, da kaj napišem o svoji pridobitvi...no pa dajmo

Za začetek nekaj osebnih podatkov:

Pred tremi leti uvožen iz Dojčlanda (Köln)
Od takrat naprej je bil Gorenjc
Je l.99, Exclusive oprema....hidraktiva...prevoženih 257.000 km.
Ker je velik.....ima vse kar imajo veliki....ni da ni od opreme
Navdušuje udobje....direktorski fotelji - kombinacija sivega usnja in velurja. Sicer je sedalni del na voznikovem sedežu zguljen in bom zato dal tapetniku poštimat - bom zamenjal ta del na obeh sprednjih sedežih. Potem bosta kot nova. Vsi pomiki so električni...naprej/nazaj, gor/dol, naslonjala...še sredinska konzola se fura gor in dol na motorček....luksuz

-Pred 20.000 je bil narejen tavelik servis. Zamenjani so bili vsi jermeni, šponerji, role (ležaji) za zobate jermene, mikrojermeni itd.
-Pred 2.000 km narejen ta zadnji mali servis (olje, filtri itd)
-Po pregledu ugotavljamo, da so vsi vitalni organi OK...hidravlika, bremze, kretni mehanizem...vse BP. Še auspuh zgleda odličen.
-Gor so nove zimske gume Falken
-Včeraj smo odkrili, da ima celo dodaten čip...torej imam spimpanega XM-a. Ni čudno, da vleče kot lokomotiva....hehe. S čipom ima namreč okoli 160 konjičkov.
-Ima tudi homologirano vlečno kljuko (super, to zelo rabim...) - 12 in 6 pinski priklop štroma...preizkušeno...je prejšnji lastnik nekaj avtov na njej pripeljal iz Nemčije

Seveda je nekaj stvari tudi za poštimat...prej ne bom srečen, mora bit vse tipi topi:

-Zamenjat eno rolo, amortizerček in šponer mikrojermena. Se je ležaj zoprno drl. No, zdaj bo mir.
-Lepi display dela bolj "na pol", kar sicer ni nič neobičajnega za XM-a. Bom moral nekje najdit nadomestnega....
-Na mestu dvigovanja so bili pragovi deformirani (baje da so prešvoh za tako težek avto - spet nič neobičajnega za modele s težkim dizlom v nosu). No, to je že poštimano...so že lepo ravni.
-Na par mestih malo popravit zaščito na podvozju (nič večjega, predvsem na mestih kjer smo ravnali pragove...)
-Da bo v bodoče mir, ga bom našprical s crownom ali kako podobno žavbo
-V bližnji prihodnosti bom preventivno zamenjal oba hladilnika. Bolje preventiva kot potem drago zdravljenje....
-Aja...kot smo ugotavljali že na slikah, je polomljen pokrovček tipkovnice za vnos zagonske kode. Bom poštimal...verjetno bom vgradil en malo močnejši homemade pant, pa bo mir za vse večne čase

Sicer se krasno pelje...brezhibno naravnost, nobenih tresljajev...lepo plava....kar se tega tiče - u nulo.

Toliko zaenkrat. Bi priložil še kako sliko...pa sem "over quota". Če mi da Gaši še kak mega placa na serverju, vam, ga pa še pokažem

Zadnji popravek od pubi2cv : 14-01-14 at 10:10
pubi2cv ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen XM

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Odločitev za nakup grand picasso mrjohn Citroen C4 Grand Picasso 335 29-06-21 15:21
Moj rouge C6 2.7 Hdi Xandrej Citroen C6 801 20-04-14 21:57
Testirali smo C3 Picasso Exclusive gigo C3 Picasso 29 12-02-10 12:23
Moj C5 Break 2.2 Exclusive bizi10 C5 MK II 12 18-04-08 15:58


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 10:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum