Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso Priljubljena Citroenova štirica C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 03-03-20, 16:29   #1
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Thumbs down Avto v nizkih obratih vcasih "ne potegne"

Lep pozdrav, imam eno vprasanje, ce bi kdo imel kaksno idejo, kaj bi lahko to bilo.

Avto je avtomatik, 2.0 hdi 16v, citroen c4, 250.000 km prevozenih.

Namrec avto vcasih ze v nizkih obratih dobro potegne (pri 1600 npr., in takoj dobi obrate do 2000 ko zacne turbina dobro vlecti), vcasih pa ne potegne prav dokler ne pride do nekje 2000 obratov, ko da turbina svoje od sebe. Kadar avto ne potegne prav, cutim tudi pri konstantem gasu (npr.da vzdrzujem hitrost 50km/h) ko da bi avto rahlo zaviral oz.kot da bi jaz zmanjsala gaa, pa ga ne, tako da moram pri teh obratih vedno dodati gas, da ohranjam hitrost 50km/h. To se dogaja samo pri nekje 1700 obratih (to rahlo zaviranje oziroma obcutek kot da zmanjsam gas, ampak ga ne).

Turbina je bila obnovljena, egr je nov (bil menjan 7 mesecev nazaj). Po prebranem bi sama sumila egr, da steka, ker enkrat gre avto super, odziven ko raketa, vcasih pa je do 2000 mrtev. Po menjavi egrja je vedno, ko sem avto ugasnila, se slisalo kot klikanje (3x ali 4x "klikne"), mehanik mi je rekel da je to ker je nov egr. To klikanje pa sedaj vcasih je, vcasih ga ni (ko avto ugasnem), od zacetka pa je vedno "klikalo" - ima mogoce tudi to kaksno vezo? Problem ni stalen, tako da neka okvara verjetno ni, sumim, da nekaj "steka" in da vcasih je ok vcasih pa ni.

Dopisala se: opazim tudi veliko razliko ze pri speljevanju, ko avto gre prav, se avto takoj odziva na gas, drugace pa bolj pocasi oziroma prime gas sele ko bolj pritisnem na pedalo.
Poraba mi je pa precej visoka, 7l/100km v povprecju zadnjih pet tankov.


Tester (racunalnik) ne zazna napake.
Hvala za vsak odgovor :)

Zadnji popravek od Žaba 4 : 03-03-20 at 16:51
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Avto z malo gasa pospesuje boljse kot z polnim Žaba 4 Citroen C4 18 16-05-21 08:57
Slab navor pri nizkih obratih Mirch Citroen C4 Picasso 13 15-09-18 13:35


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 09:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum