Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Citroen Diane Diane & DAK

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 22-08-13, 22:12   #1
dyane
Odvisni Citroenar
 
dyane's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: MB
Prispevki: 1,110
Default Batni Obročki za motor

Zadnje čase dobivam vedno več različnih batnih obročkov za motor za dijano 2cv ami...pa naj si bo to am2 ali am2m ali ak2.

Doma imam kakšnih 50ali več starih obročkov vzetih iz motorov.

Pri novejših tipih nastopajo 1,75 2 in 3,5mm

Prvi kompresiski je klasičen, rahlo zaobljena stran ki naseda na stene cilindra...vsi zelo podobni

Posnemalni...tu je pa zgodba drugačna. Recimo Perfect Circle imajo po celi debelini širino 2mm brez posnemalnega roba kot naprimer prvo vgradnja v dijanah pa ima na spodnjem delu vsekan rob za posnemanje olja in umazanij.
V knjigi opisujejo tiste brez roba kot stari tip, z pa kot novi tip.

Oljni...ti so najbolj različni in okoli njih nastajajo različne teorije.

Prvo vgradnja v dijanah novejših spakih "tračnica" obroček v enem delu.
Zaradi svojega nazobčenega zunanjega roba se naj nebi obračal v cilindru, odlično opravlja svojo nalogo. V knjigi opisan kot obroček "U flex".

Druga verzija tako imenov stari tip oljnega obročka je tudi v celoti, v notranjem delu obročka pa ima vzmet za zadrževanje olja...pogosto v Ak2 motorih.

V zadnjih časih imajo pa novi obročki vsi od Perfect Circle..Goetce...Ne..itd...oljni obroček iz treh delov. Z temi imam sam najslabše izkušnje...dva rinkeca ki sta ob straneh kar padeta skozi cilicnder, vzmet nasredi pa ob obrabi slednjih začne šobat po cilindru in delati nepopravljivo škodo.

Pri straejših tipih motorjev z obročki 1,5 2 4 mm, pa sem večkrat zasledil kompresiski obroček kromiran tudi v Ak2 motorju...no kasneje sem tudi naletel na staro zalogo orginalnih obročkov in je bil kompresiski kromiran.

Zanima me če kdo ve katera firma je proizvajala batne obročke za A serijo oz več njih.

Za Perfect Circle(PC) vsi vemo, potem se tudi pojavla KS(kromirani) in MAHLE.

Mahle je kupil podjetje PC, tako se sedaj prodajajo pod znamko Mahle PC, no ena zanimivost pred dnevi sem kupil v sloveniji nove batne obročke za A serijo proizvajalca MAHLE in ne pod znamko PC.

Sam se vgrajeval v motorje različne obročke...najbolj sem bil zadovoljen z kombinacijo PC in oljni U-fleks stari dober orginal...poraba olja nična..motor deluje odlično.

Potem SM ali sedaj NE modra škatla...obročki kot novi so zelo skupaj, ampak nimajo tako močne potisne sile na stene cilindrov tako kot PC, zato je poraba olja napram orginalu za 2-3dcl večja..kljub istemu materialu(preverjenjo).
Jaz jih imam, ker takrat pač nisem dobil PC, služijo že 40000km, motor dela super, poraba olja na dolge ture cca 2-3dcl...po mestu do 4dcl.

Goetce le enkrat...imajo pa eno veliko napako in sicer razmak med roboma obročkov v cilindru je takšna kot pri orginalo čez cca 100000km...oz za stare motorje dobro..da ni glavna gred preobremenjena.

KS....nimam izkušenj...naj bi bili prvovgradnja kvaliteta

Argetinski so tako slabi da še za v koš niso in niso za zgubljat besed..

Toliko malo moje izkušnje..pa še vi vaše povejte,

verjamem da so bogate.

Še slike najprej primerjava Mahle vs KS ki je kromiran, potem posnemalni z robom in še oljni stari tip.
__________________

Zadnji popravek od dyane : 01-07-17 at 22:23
dyane ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-08-13, 22:33   #2
janez
Banned
 
janez's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: SK
Prispevki: 4,443
Default

S perfect circle do sedaj nisem imel težav, ki jih opisuješ. Tista dva obročka v sestavi oljnega pa sedeta na vzmet ob straneh, takrat ko je ta v utoru bata.

Je pa tak isti sistem obročkov bil v prodaji v original citroenovih škatljah na servisih (kupil tak set v Mariboru na servisu leta 93)

Firme... kak že to gre... Mahle je kupil PC in eno Azijsko firmo (ne spomnim se imena). Če kupiš komplet je zunanja pakla PC, materijal je zavit v povoščen papir z logotipom MAHLE , na batih pa je oznaka tiste Azijske firme. Če kupiš kopijo je škatlja kr neki, rjav povoščen papir,... na batih pa ista Azijska oznaka kot na PC.

Imam pa dva paketa originalnih NOS Perfect circle batnih obročkov, ki pa so popolnoma drugačni kot današnji PC

Pred leti sem imel priložnost dobiti original MAHLE komplet... ki je bil isti kot danes PC , vendar so bile vse oznake na škatlji, v njej in na batih MAHLE

Argentinske no-name pa sem uporabil samo enkrat in nikoli več.
janez ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-08-13, 22:52   #3
dyane
Odvisni Citroenar
 
dyane's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: MB
Prispevki: 1,110
Default

Ne perfect circle niso problematični..so ok..so najboljši..ampak tem oljnim ne zaupam.

Sem videl te NOS PC so res drugačni..oljni pa je kar iz 4 delov..po mojem so top kvaliteta.

Tile Mahle ki sem jih kupil so narejeni v europi natančneje v Studgartu. Škatla je ista, kot pri PC, papir isto povoščen...zaprt, iobročki pa izgledajo kot orginal. Na vseh je vtisnjen logotip Mahle.

No saj je več teorij ampak, da malo razmenjamo izkušnje.

Argetinski...tudi enkart vgradil..poaraba olja 2l na jurja, ven pa pc noter praktično brez porabe.
__________________

Zadnji popravek od dyane : 22-08-13 at 22:54
dyane ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-03-16, 18:33   #4
gtyrant
Svež Citroenar
 
gtyrant's Avatar
 
Pridružen: Jun 2015
Lokacija: LJ
Prispevki: 40
Default

Batne obročke katere znamke prodaja Burton?
gtyrant ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-03-16, 19:10   #5
amipick
Odvisni Citroenar
 
amipick's Avatar
 
Pridružen: Aug 2007
Lokacija: na krasu je krasno
Prispevki: 1,309
Default

Aprotec,bivši oz. še vedno Bretille,francoska firma,ena od original dobaviteljev citroenu.
__________________
CITROEN-CX
CIMOS-Dak
amipick ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-03-16, 22:09   #6
dyane
Odvisni Citroenar
 
dyane's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: MB
Prispevki: 1,110
Default

So pa lukavi pri burtonu. Ko kupis komplet bate cilindre, dajo noter drugacne obrocke kot ce kupis posebej. Seveda so v kompletu dosti bolj kvalitetni kot aprotec. Sem enkrat naredil primerjavo..in so v kompletu top kvaliteta...posebej ko jih prodajajo pa so mehki ko puter..za v smeti. Ne bi bil pameten ce nebi imel doma nov brettile komplet in ce nebi pred kratkim ravno razdrl en motor s temi bati in cilindri.

Glede na to da pri Potokarju dobis razlicne vrste obrockov..priporocam znamko Mahle, orginal kavliteta. Res je da so duplo drazji...ampak z razlogom.
Jih imam v dijani, tudi v kr nekaj drugih avtih, vrhunsko delujejo. Sem naredil revizijo enega motorja po 80000km obrocki so bkli prakticno ko novi.
__________________
dyane ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 28-03-16, 20:24   #7
dyane
Odvisni Citroenar
 
dyane's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: MB
Prispevki: 1,110
Default

obljubo sliko..pa mi nekak prek telefona ne gre...
Attached Images
File Type: jpg 20160316_104056-1.jpg (476.7 KB, 0 pogledov)
__________________
dyane ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Citroen v časopisih Gox Citroen in mediji 514 05-01-24 13:24
MOTOR BRISALCEV KOUTER Berlingo first 9 06-01-13 18:50
Motor občasno ugasne Samo27 C5 MK II 4 10-10-11 11:06
Motor in menjalnik fuč Hydraulic Citroen Xantia 9 04-10-11 20:48
Bologna motor show 2009 garac Avtosaloni in prireditve 1 30-11-09 11:02


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum