Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C1, C2, C3, C3 Pluriel > C3

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 29-05-08, 10:51   #1
penelopa
Svež Citroenar
 
penelopa's Avatar
 
Pridružen: May 2008
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 8
Default Menjava šobe / avto slabše vleče

Živjo,
pred enim mesecem sem kupila rabljen C3 v avtohiši, 30.000 km, let 05.
Avto je zgleda odlično ohranjen, zelo poskočen, skratka super.
Kak mesec je delal res brezhibno, poraba pri mestni voznji okoli 7.3, na avtocesti okoli 6 l/100km.
Potem pa prejšnji teden, ko je precej deževalo, najprej sem ga zjutraj ponesreči 2x vzgala (tega sicer nikoli ne pocnem, pac splet okoliscin). Rekleksno sem pac hotela obrnit kljuc, ko sem zelela speljat, in takoj reagirala. Avto je potem normalno deloval do sluzbe (4 km) po sluzbi je tudi ok vzgal in po nekaj 100 metrih na obvoznici je zacela svetit kontrolna lucka za vbrizg goriva, avto sem ustavila ob cesti, poklicala na citroen in so mi rekli, da lahko peljem dalje, ce se avto nromalno obnasa. Pa se ni. Naslednji 500 m, kolikor sem prevozila s 4 zmigovci, je avto tresel, nekako ga je dusilo in mislila sem, da vsaj cas omagal.
Zato sem ga kar v Crnucah ob cesti zapeljala na avtoeelektroniko:
www.chiptunig.si
Tam so prikljucili diagnostiko, rekli, da je problem v sobi injektorja 4.cilindra in da bodo zamenjali. Strosek je bil kar visok: 180 e (soba plus delo). (na Citroenu so mi rekli, da pride okoli 130, ne vem, ali z ddv in ali se diagnostika posebej placa).
Problem pa je, da je prej moj poskocni avto postal precej bolj neodziven, dela kot da bi bil ves cas hladen. Skratka ni pospeska. ne vem, ali je kaj narobe nastavljeno/skalibrirano...naj ga peljam nazaj? Je notri morda stara soba?
Je morda bolj smiselno, da ga zapeljem na uradni Citroenov servis?

Aja se komentar, na servisu so rekli, da vzrok ni bil 2x vzgi, pac pa vlaga, ker naj bi bila soba injektorja tik pod sobo za pranje stekel in da je to pogost problem pri C3jih.
Hvala in lp
Penelopa

Zadnji popravek od penelopa : 29-05-08 at 10:52
penelopa ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C1, C2, C3, C3 Pluriel > C3

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Avto ne "vleče" Gašper C5 MK I 11 23-10-12 22:24
Avto zamori lee Citroen Saxo 2 31-01-11 16:44


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum