Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Citroen C4 Grand Picasso 7 sedežni Picasso

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 12-03-18, 15:20   #1
Godfather
Poučen Citroenar
 
Godfather's Avatar
 
Pridružen: Sep 2012
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 236
Smile C4 Grand Picasso 2.0HDi - Pikachu

Odločil sem se predstavit svojo "novo" pridobitev in vstop v svet Citroën. Po nekaj mesečnem iskanju sma se našla...v Mariboru ob Dravi v soju luči in romantiki reke...če bi rekel, da je bila ljubezen na prvi pogled, bi lagal. Ščipanje v trebuhu sem začutil na testni vožnji in vpogledu v zgodovino servisiranja. Za Pikachuja je bilo vse skozi zelo dobro poskrbljeno. Avto je slovenski, čemur na začetku nisem posvečal pozornosti, ampak se je na koncu izkazalo (po ogledu nekaj 10 avtomobilov), da je bil to ključen faktor. Novega so kupili daljnega leta 2007 na Petovia avto Maribor. Tam je bil redno servisiran, na servisih se ni "šparalo" in kar nisem mogel verjeti vsem računom...kakor ne bi bil na "pravi" strani Trojan...

Pikachuja poganja 2 litrski HDi agregat, ki v kombinaciji z robotiziranim menjalnikom zadostuje takšnemu vozilu...no...prehod iz 3 litrskega dizla je težak, verjemite...Z robotom sma se kaj hitro spoprijateljila in zaenkrat sma v dobrih odnosih. Nasplošno je avto zelo lepo ohranjen, tudi tehnično je v super kondiciji. Najbolj sta navdušena otroka, ki se že 14 dni prevažata striktno v zadnji vrsti sedežev. Oprema vozila je Comfort in jo je vsaj zame povsem dovolj.

Torej Pikachu še ni rekel zadnje in začenja novo poglavje v svojem "življenju".

Načrti za naprej so jasno zastavljeni. Najprej je sledil nakup alu platišč, ker na jeklenih so nameščene nekaj mesecev stare zimske pnevmatike. Platišča sem kupil od C5 II z odličnimi letnimi pnevmatikami v 16" seveda...18" in več sem se že naveličal, zdaj je čas za malo "confort français".

Naslednja stvar je bila menjava notranje osvetlitve. Pri tem sem zamenjal vse halogenske žarnice za tiste z LED tehnologijo (madona se dobro sliši). Naslednji plan je barvanje oziroma odstranitev barve iz pokrovčkov okoli meglenk. En estetski kiks prejšnjega lastnika.

Bolj pereča je dilema okrog temnenja stekel. To je v planu in zamislil sem si, da bi temnil samo stranska v enak odtenek, kot je zadnje steklo, ki je tovarniško temno. Mnenja?

Avto bom seveda še malo nadgrajeval v smislu manjših bonbončkov, kar pa se bom potrudil sproti objavljat in dokumentirat s slikovnim gradivom.

Še nekaj slik Pikachuja:

Zadnji popravek od Godfather : 17-10-20 at 19:31
Godfather ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-03-18, 20:10   #2
Bishop
CITROENAR
 
Bishop's Avatar
 
Pridružen: Jan 2016
Lokacija: Vodice
Prispevki: 278
Default

Super avto, pa še lep in ohranjen zgleda. Naj ti dobro služi. Jaz temnil nebi, saj imaš notranje zavesce za zadnja vrata in kufer.
__________________
I didn't do it! Lawyer fucked me!
Bishop ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-03-18, 20:59   #3
c5 exclusive
Citroenar z dušo in srcem
 
c5 exclusive's Avatar
 
Pridružen: Apr 2017
Lokacija: Koper
Prispevki: 537
Default

Srečno vožnjo pa obilo varnih kilometrov.

Lp
__________________
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
c5 exclusive ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-03-18, 22:56   #4
Enyo
Poučen Citroenar
 
Enyo's Avatar
 
Pridružen: Jul 2014
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 68
Default

Citat:
Poslano od Godfather Poglej Sporočilo
Bolj pereča je dilema okrog temnenja stekel. To je v planu in zamislil sem si, da bi temnil samo stranska v enak odtenek, kot je zadnje steklo, ki je tovarniško temno. Mnenja?
Jaz bi da temnit stranska stekla, ker imajo folije tud funkcijo toplotnega izolatorja (prerečujejo UVA in UVB žarčenje v notranjost vozila), metem ko "zavesice" tega nimajo oziroma znatno manj, pa folije dodajo precej k videzu avta. Itak pa lahko temniš samo stekla od sprednjih vrat nazaj.
Enyo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-03-18, 16:58   #5
Kavka
Poučen Citroenar
 
Kavka's Avatar
 
Pridružen: Aug 2011
Lokacija: Jesenice
Prispevki: 235
Default

Jaz sem dal temniti stranska stekla do voznika, zgleda super in še manj sonce nažiga skozi okno, če pa daš še zavesice, pa dete mirno spi tudi če sonce nažiga direkt. Pa še notri se ne vidi.
Kavka ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-10-20, 19:34   #6
Godfather
Poučen Citroenar
 
Godfather's Avatar
 
Pridružen: Sep 2012
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 236
Smile

Skupna pot se je končala. Pikachu nam je služil izjemno dobro, ma kaj dobro...odlično. Žal pa sam težko shajam z avtom, ki nima propelerja na haubi in tako se vračam na "svojo" znamko.
Godfather ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Pred nakupom MAMAMA C5 MK III 1005 19-06-23 21:29
Problem z vžigom evasion 2.0hdi MATEJ2 Citroen Evasion 34 12-05-14 21:18
Napake na testerju za 2.0hdi shalej Citroen C8 2 01-01-13 22:01
Zamenjava zobatega jermena Xsara Picasso 2.0hdi 03 scroll Citroen Xsara Picasso 6 21-03-10 10:06


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum