Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 31-07-20, 13:32   #1
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default Končno so me banali.

No, pa so končno tudi mene banali iz srbskega foruma.
Kaj bom pa zdaj bral na sekretu-še ne vem.
Tam je bil gule, ki ni bil zaželjen, ker je bosanski hrvat, to pa, pravijo tako, baje ne gre s srbi.
Tam je kežmah ki opisuje svojo tragikomično življensko zgodbo s spački, problematičnimi slovenci in staro hišo, katero je kupil in ima plan iz nje naredit delavnico in stanovanje.
Tam je Lovro ki še bolj doživeto in obširno opisuje svoje izlete po sloveniji .
Kaj bomo pa zdaj brali? Nazadnje sem se tako počutil l.1984 ko so nehali fičkota delat in ni bilo več nobenega delavskega avta za kupit. Sami neki snobovski so ostali.
Je pa zanimiv tist forum, ker se lepo vidi standard oz.razlika med srbijo in slo. Za njih smo mi hohštaplerji in bogati avstrijski kočijaši,tak ko so za nas npr.švicarji. Glih piše povprečna plača v švici je čez 5000 eur-življenje pa baje nikakvo..
Tak so tudi naši dragi prijatelji srbi dokaz, da se da z malo denarja mogoče lepo živet. Ni pa denarja za nov avto, hišo ali stanovanje, ampak se vsak nekako znajde. In tu pridejo prav naši stari neuničljivi citroeni, ki so pri nas v muzejih ali po garažah, tam so pa vsakodnevne mule.
No, realnost je seveda čisto drugačna. Pri nas, če dva v družini nimata vsaj povprečne plače ki je krepko čez jurja, težko zvozita, sploh če imata otroke in normalne avte in stanovanje, kar je danes normalno za normalno življenje.
Lahko pa imaš star avto ki ga sam popravljaš, živiš pri starših in take ali pač nimaš otrok. Potem ti je še 500 eur preveč.
Realno pa to ni življenje, ampak životarjenje.
Tako kot švicarji rabijo 5 jurjev po osebi na mesec, rabimo mi dobrega jurja, v srbiji pa se znajdejo z 300 euri..Vsaka jim čast, ampak ko pa nastopi kaka kriza, registracija, hin avto, šolanje otrok..so pa v buli. To ni nikakršno življenje, imajo pa svoj ponos in predvsem samozavest, kot vsi balkanski narodi, razen nas. Mi bi se v taki situaciji že vsi poobesili ali kaj podobnega.
V Yugi smo se norce delali iz nemških turistov, ko so bili tako prekleto varčni, ampak zdaj spoznavamo, da niso bili tako butasti, kot smo mislili. Ko pride kriza, ti ne pomaga noben ponos ali samozavest, če ni denarja. Ne živimo več na kmetih, da bi imeli zastonj hrano in šolo in stanovanja in
..
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB

Zadnji popravek od antasi : 31-07-20 at 14:49
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 14:39   #2
zlomjo
Legenda Citroenarjev
 
zlomjo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2011
Lokacija: Škofije
Prispevki: 2,376
Default

Koga si pa tam provociral, da so te banali?
zlomjo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 15:05   #3
gregor
Legenda Citroenarjev
 
gregor's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Žalec
Prispevki: 1,953
Default

Škoda, tak fajn mir je bil, ko si bil tam. ;-)
Mogoče se te še tu kdo usmili. ;-)

Tisti, ki ne zna nič sam naredit in ima povprečno plačo ter po možnosti še podleže marketinškim foram, najbrž še slabš živi kot nekdo sam svoj mojster na dobrem minimalcu. Vsak se sam odloči, kaj bo.
Pred hišo nov avto, za otrokov hobi pa ni 30 eur na mesec.
Pa ne vem zakaj rabijo ljudje nov avto za 30 tisoč eur za 20 km na šiht vozit.
__________________
Evasion 2.1TD 1999
Fiat Ulysse 1.9TD 1995, Fiat Scudo 1.9TD 1999
Zelena Xantia Berline 1.9TD
Lada Niva 2.4D
2x Nissan Patrol Y61
Naprodaj veliko rabljenih delov za Xantio
gregor ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 15:49   #4
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default

Zakaj so me srbi banali? Za njihovo forumsko božanstvo-Kežmaha sem napisal, da naj zbriše, da so slovenski citroenarji barabe in še kaj hujšega-tako piše in sem dobil odgovor, da sem plačan da jim lezem v rit tem našim citroenarjem. Očitno sem pa itak edini, ki ga moti, da so slovenski citroenarji tako predstavljeni v srbiji. Ne vem, mogoče so pa to res barabe in prasci in bi jih bilo treba kar z ak46 al kaj je že napisal, pokončat, ker se zdi to vsem slovenskim citroenarjem normalno in se nobeden ne buni-niti Lovro,ki zna drugače tako dolge litanije pisat. Lovro si ti tudi baraba in prasec?
Keža je tam forumsko božanstvo ker
-šraufa stare spačke
-ima stalno neke probleme, največ z vami citroenarji v slo
-nima denarja, vsaj tako je razbrati iz njegovih postov
-šinfa slovence, ki imajo denar in normalne avte
-ima staro hišo za katero pravi da bo nekoč hiša in delavnica
-bolj se razume s srbi kot s slovenci

Ti Gregorče pa veš, da živiš v vukojebini, bogu iza nogu, je pa res lepo pri vas, ampak za tam pa res ne rabiš nov avto.
Tu, ko jaz delam, Celovška 140 ljubljana je v stolpnici cca.50 stanovanj za fensi ljubljančane po 3, 4 jurje za kvadrat, nadstandard je v bistvu samo dvigalo do 9.nadstropja.. na parkirplacu pa sami novi ali novejši bmwji mercedesi audiji itd
Ti bi pa tja parkiral staro Lado Nivo. Bi bil takoj v cajtngah ali še kaj hujšega. Pa uradni jezik je tu nekaj vmes med srbščino, bosanščino in slovenščino. Tebi bi se zmešalo tukaj.
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB

Zadnji popravek od antasi : 31-07-20 at 17:04 Razlog: D
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 16:12   #5
ZX16V
Citroenar z dušo in srcem
 
ZX16V's Avatar
 
Pridružen: Jun 2018
Lokacija: Prekmurje
Prispevki: 667
Default

Bi kar starega zxa od toče stolčenega parkiral in lepo slovensko povedal "Ne razumem vas gospodje dragi ampak dve ulici naprej se pa lahko naučite uradnega jezika v deželi katere lepo živite in to je to.
ZX16V ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 16:27   #6
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default

Ti bi rad, da bi me tepali. Pozabil sem napisat, da tukajšnji povprečni avtohtoni prebivalci izgledajo nekak takole, kadar so
brez zlatih keten okoli vratu. Vsi nekak grdo gledajo nas slovence, ne pozdravljajo in imajo neko drugačno kulturo ki jo jaz ne razumem
https://www.google.com/search?q=ciga...g5-cBiuE_grLFM
Moj berlingo pa res bedno izgleda med temi nemskimi
avti v Ljubljani. V bistvu se počutiš kot v tuji državi: visok standard glede na vozni park, tuj jezik, tuje navade itd
Tukaj na forumu mi ne dovolijo slik objavljat kak zgleda parkirplac pred blokom v centru ljubljane ampak majkemi da je točno takole izgledalo, moj berlingo je na sliki čisto levo:
https://www.google.com/search?q=deut...qFKZJNEGBpbn5M
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB

Zadnji popravek od antasi : 31-07-20 at 17:20
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 16:56   #7
gregor
Legenda Citroenarjev
 
gregor's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Žalec
Prispevki: 1,953
Default

Hehe. Znancu se je dejansko zgodilo, da so ga nagnali iz parkplaca pred bmw muzejem. Bil je z nivo. In srbske tablice je imela.
Ni pomagalo, da je pravi nemec in je pol življenja šraufal bmwje.
__________________
Evasion 2.1TD 1999
Fiat Ulysse 1.9TD 1995, Fiat Scudo 1.9TD 1999
Zelena Xantia Berline 1.9TD
Lada Niva 2.4D
2x Nissan Patrol Y61
Naprodaj veliko rabljenih delov za Xantio
gregor ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 19:25   #8
mirchi
Legenda Citroenarjev
 
mirchi's Avatar
 
Pridružen: May 2007
Lokacija: Štajerska
Prispevki: 2,072
Default

Antasi,babe majo menopavzo,tebe je pa impotenca zjebala,da si jezn na ves svet? Al koji kurac ti ne pase? Eno sn ziher. Nisn se videl bolj zamerljivega cliveka. In nisem se bral zapisov,da bi nekdo bolj vsiljeva svoje mnenje,kot ga ti. Pa jokas . hujse ko iber ales edini spackar.
Ce ma baba pms,ne rabis gneva ki ga trosi nad tabo stresat nad nic krivimi ljudmi.
__________________
Rezervni deli XM ugodno naprodaj!
mirchi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-07-20, 20:05   #9
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default

Mirči impotenca zjebala kurac. Kaj sem res tak, nisem hotel bit tako moteč.
Same žaljivke in to od strokovnjaka za hidravliko, ki služi tudi s pomočjo tega foruma.
Grem delat bolj pametne stvari-se beremo mogoče spet kdaj pozneje, drugo leto ali mogoče nikoli.
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Končno DS - Žaba Lovro Citroen DS (žaba) 996 19-03-24 14:25
DAK ... končno... janez Citroen Diane 468 03-08-13 07:45
Končno sem našel citroena za mene antasi Sam svoj mojster ... 9 06-06-13 17:36
V SLO imamo končno uvoznika za Norev Citroenovc Miniature 53 04-05-11 22:43


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum