Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 02-10-20, 00:20   #1
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default C5 III, 2008, 100kW - prava višina podvozja

Pozdrav vsem skupaj, sem na sveže prijavljen na forumu in imam že nekaj vprašanj. Imam enak avto kot fifk, prav tako 2008, 100kW Hdi, le da je avgustovski in metalik siv, garažiran, 165k km, redni servis, nikoli karambol, le feltne sta kar dobro spraskala ... aja seveda, kupil sem ga, ker so ga starši prodajali ;) ... ima točno te hibe (okenska stikala spredaj, rahlo škripajoča vrata zadaj). Drugače pa žre avtoceste za malco in po ugodni ceni.

Vem pa, da bo treba kmalu tudi sklopko menjat, že malo drsi včasih in pedalo je rahlo otrdelo, ampak mam še kakih 10-20k km fore.

Vendar imam jaz eno zanimivo zadevo za vprašat:

1) Menjal sem sprednje vzmeti (ker je ena počila) in zdaj je avto spredaj tako visok, da lahko stisnjeno pest brez problema pokončno vtaknem med gumo in blatnik (in ne, nimam ekstra majhnih rok). Ali je to prav tako?

Mehanik trdi, da so to bile prave vzmeti za moj model in da pač tko je ... meni pa zadeva kar ne da miru, ker je bil prej dosti nižji. Ve kdo recimo kolikšna bi morala biti višina med tlemi in zgornjim robom blatnika, se da to kje izvedeti?

Ravnokar menjal tudi sprednje zavore in zadnje vzmeti (in poleg tega naredil pač redni servis) in je razlika v višini zadaj na oko kakih 1-2cm.

Ali ta razlika v višini po vašem mnenju dosti vpliva na vožnjo? Jaz menim, da se pozna.

2) Po nekaj časa vožnje v srednje težak klanec, mi po nekem času avto reče "OIL PRESSURE LOW" in nekaj minut vožnje zatem da znam "STOP" in mislim, da še rumen znakc za motor, Avto ustavim, počakam nekaj minut in spet vse ok. Recimo zadnič sem prišel do vrha Vršiškega prelaza in čisto na vrhu mi reče "LOW OIL PRESSURE". Ima kdo kako podobno izkušnjo in predlog kaj narediti?

Hvaležen za vsak nasvet, razlago, napotek.

Če rabi kdo boljšo sliko, brez problema naredim, tudi kaj izmerim, če pomaga.

Še enkrat pozdrav vsem na forumu in gremo vozt!
Attached Images
File Type: jpg IMG_6067.jpg (23.7 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_6073.jpg (20.0 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_6066.jpg (360.8 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_6075.jpg (367.1 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg IMG_6071.jpg (347.9 KB, 0 pogledov)

Zadnji popravek od Lorencing : 02-10-20 at 00:35 Razlog: dodajanje slik
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Obvolanske komande pri MyWay (Citoren C5 III 2008) aveselic C5 MK III 3 13-11-18 17:03
Menjava grelnih svečk C5 III 2.0HDi 2008 aveselic Citroen C5 3 03-02-18 19:33


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 19:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum