Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen ZX

Citroen ZX Velik a ne prevelik ZX

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-01-11, 17:25   #1
peruccy
Svež Citroenar
 
peruccy's Avatar
 
Pridružen: Jan 2008
Lokacija: prekmurje
Prispevki: 16
Default ZX205

Živjo!

No pa sem se le odločil, da odprem temo. Gre se za ZX-a 1.9TD, kateri je bil 3 leta, moj daily driver...
klik

klik

Decembra 2008 je dobil ZX družbo in sicer karizmatično italjanko. Alfo sva takrat s fotrom predelavala za dirke, tako da je ZX bil še vedno za vsak dan
klik

Ampak jaz bumbar, sem lani napravil eno smotano napako. Z ZX-om sem se zaletel v betonski steber (tisti majhni, trikotne oblike, nevem zakaj se uporabljajo). Glavno, to je bilo pri speljevanju, ker nisem gledal in to je bil rezultat...
klik

Ne zgleda veliko, ampak se je ZX bližal že 400kkm in seveda, temu primerno je bil že avto redno bogi. Karoserija je vidla že boljše dni. Tak da sem takrat uničil hladilnik in se s tem poslovil od ZX-a :\ Saj je bilo nesmiselno, to škodo popravljat na avtoju, kateri je imel že slabo karoserijo. A hudičeva mašina, je pa ostala cela. Res neuničljivo srce, če pomislim, da mi je 2x zakuhal (1x se celo peljal 8km domov, brez vode), če pomislim, da sem imel boost @ 1,4bar itd. Ampak na mojo srečo, je foter mehanik, ki je zrastel med citroenami, tak da je mašina vedno delala brez problema, kljub mojih norijah...
klik

No, takrat je šel ZX v delavnico, da se tudi pravilno oceni vsa škoda in napravi plan za naprej...
klik

Mašina je šla ven...
klik

In čaka na obdelavo...
klik

klik

Kot je na slikah razvidno, je bil skrajni čas, za zamenjavo karoserije
klik

klik

In s tem pride naslov teme na vrsto. Za majhne pare, se je kupil P205 '85 1.7D (sploh nisem znal, da je še kakšen na cesti)
klik

klik

S fotrom sva si pa zadala plan (projekt če hočete), da vzameva 1.9TD in jo zmontirava v P205. S tem, da ne bo mašina glih stock:
- Generalka na mašini
- Glava se bo obdelala
- Turbina bo malenkost večja
- Intercooler se bo premaknil naprej
- Bosch pumpo mi bo en majster odprl na max z primerno mašinerijo
- Če bo vse po sreči, bo avto dobil še oljni hladilnik
- Montaža servo volana
- Centralno zaklepanje
... in še kakšna malenkost bi se našla.

Tako da se je ZX popolnoma razmetal in vsi deli, kateri se bodo nucali, so že zbrani. Glava nebo prva, katero sem obdelal, tak da sem že začel z kalkulacijami, kolko povečati kanale itd. Ampak več o tem, ko bom dejansko začel obdelavo, ker hočem, da je vse 100% preden začnem z delom...
klik

klik

Blok je pripravljen
klik

IC se bo premaknil naprej, ker stock zgoraj nameščen IC, ni najboljše oblike, niti ne ohladi najbolj vstopnega zraka v motor (zato sem tudi imel zmontiran "air intake" na haubi, zaradi odprte turbine). Nov IC bo iz alfe na zgornji sliki, ker je na alfi nekaj večjega gor. In še primerjava...
klik

klik

S tem seveda nucam drugi sesalni kolektor, saj ima ZX-ov kolektor pravokotni vhod
klik

Zadnjič sem ga dobil od BX-a 1.8TD, kateri je idealen za to, kar jaz hočem...
klik

Glede turboja... nekaj jih imam na izbiro. Stock GT14, K16 iz AR75 in CT26 iz supre. Trenutno se še nisem odločil, keri pride 100% gor. Ampak najbolj se nagibam k GT14, katerega bi obnovil in mu dal večji kompresorski del gor od GT20. S tem mi ni treba delat/kupit flanž, oz. adapterjev za turbinski del...
klik

Glede servo volana. Doma imam od ZX-a in od xsare. Moram še pogledat, kateri bo najbolj primeren. Bo pa vsekakor imel mali piđo servo volan. Trenutno imam na voljo za ta projekt, dele od 1.7D, 1.8TD, 1.9TD in 1.4i. Tak da se bo sproti videlo najbolj, kaj bo šlo na avto. Sem pa včeraj končno spravil piđoja v delavnico
klik

Mašina je šla ven
klik

klik

Šasija ni v pretirano slabem stanju, za '85 letnik seveda. Sem videl že dosti hujše...
klik

Edino znotraj me ni navdušila
klik

klik

Sploh ko sem odstranil tepih :\
klik

klik

Bo se pa to vse porihtalo. Saj je škoda, ker ni več P205 dizlov na cesti in nebi rad, da bo še en manj. To je to. Začetek najinega projekta, kateri ni prvi in definitivno ne zadnji :) Takšno delo nama s fotrom ni tuje, saj sva naredila že dosti bolj zakompliciran "engine swap" in sicer iz alfe na zgornji sliki, katera je lani še, izgledala takole...
klik

klik

Sva naredila moj trenutni daily driver...
klik

klik

Tako da, upam da bo komu tema všeč. Sproti kak bo čas, bom objavljal novosti. Zadeva bi bila že zelo daleč, če bi seveda bilo več časa in pomembnejše, več gnara. Do naslednjič...
'talla
peruccy ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen ZX

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum