Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Notices

Citroen C4 Picasso 5 sedežni Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 06-04-10, 10:56   #1
NANI
Svež Citroenar
 
NANI's Avatar
 
Pridružen: Jul 2009
Lokacija: DOMŽALE
Prispevki: 30
Default Ropot v zadnjem delu vozila

O tem sem že pisal pri Berlingotu, ko je nekdo pisal o tresenju gum po mnejavi. Pa bom še pri C4.

Pred dvema tednomaa sem na C4P zamenjal zimske gume z letnimi. In očitno zimske niso bile dobro scentrirane, ker mi na letnih pri 130 km/h ne trese več volana. Se pa je potem ko sem dal gor letne gume pri zadnjem desnem kolesu začel pojavljati nekakšen zvok in sicer se sliši tk tk tk, kot tisto ko smo kot mulci dajali dele jogurtovega lončka med špice na biciklu. Predvsem se to slišati pri počasnejši vožnji in pri ustavljanju. Mogoče se to dogaja tudi pri hitri vožnji, a tega nisem slišal. Sem sam nekaj gledal pa nisem nič videl, da bi se kaj drgnilo, tako da sem šel na servis pa naj zadevo pogledajo. Čudno se pa mi je zdelo , da se je to pojavilo po menjavi gum.

V petek sem bil na servisu. So dali gumo dol. Je bil med diskom in platiščem neki delec in kamenček. Potem sva šla z mehanikom še skupaj nekaj kilometrov se vozil in sedaj ne ropota več.

V nedeljo pa se je spet pojavilo. V petek in soboto je bilo vse ok, v nedeljo pa gremo za velikonočni zajtrk in se zapeljemo čez ležeče policaje. Ko ga prevozimo začne močno ropotat pri zadnjem levem in desnem kolesu. Pa to bolj močno kot prejšnjič. Ljudje ki so bili zunaj so zelo gledali proti našemu pablotu kaj tako močno ropota. Se po 100 m ustavimo pogledam pod avto, pa pri kolesih in ni nič za videt. Speljemo naprej in pol ure kolikor je trajala vožnja nič. Nazaj smo šli zopet po istih ležečih policajih pa nič. Kaj bi to lahko bilo? Mogoče ležaji, amortizer ? Mehankar je zadnjič samo desno gumo dol dal, pa je kamenček in neki delec ven padel. Danes spet ni nič ropotalo, pa sem tudi čez grbine peljal. Sploh ne vem za kaj bi šlo. Vem samo da ropota zadaj pri kolesih. Sam se in to priznam, na avtomobile v podrobnosti ne spoznam. A je imel kdo že kaj podobnega oz. ima kdo kak predlog za kaj bi šlo. Še enkrat, prej ko so bile gor zimske gume tega ni bilo in čudno se mi zdi, da je to sedaj po menjavi, čeprav ne razumem kje naj bi bila povezava med ropotom, ki se pojavlja občasno in menjavo gum. Avto pa je star 1/2 leta in je še v garanciji, tako da grem v vsakem primeru na servis, samo bom sedaj vztrajal,da zadevo natančno pogledajo, ne samo gumo dol in gor.
NANI ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Picasso

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Uvoz avtomobila iz Italije visar Blodnje in splošne razprave 34 11-03-14 18:39
Uvoz rabljenih vozil hadei Citroen v prometu 1 18-02-12 20:46
Frankfurtski avtosalon dvorjan Avtosaloni in prireditve 9 22-09-11 16:44
Škripanje v zadnjem delu pri Tourerju gordan C5 MK III 1 05-10-10 08:30
Ropotanje v zadnjem delu avtomobila ŽigaG C5 MK I 18 10-03-09 08:27


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 02:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum