Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Citroen AMI Ami 6 & Ami 8

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 26-04-19, 10:46   #1
žabec
Citroenar z dušo in srcem
 
žabec's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 759
Default Ropotuljica

14 dni nazaj smo k hiši pripeljali še 2CV makino. Gre za AMI 8 letnik 1971 iz Tomosa. Oglas sem videl na netu, pa sem se odpeljal, da ga pogledam. Takoj potem ko sem se po tridesetih letih vsedel za volan in vžgal mašino, me je spreletelo, kako to ropota, seveda z nasmehom do ušes. Od tu ime Ropotuljica, če se vsedeš iz C5-ke v 2CV je zvok v kabini res čisto nekaj drugega. No od tega trenutka najprej sem bil že pečen. Amija so sicer imeli v rokah špenglarji in knaufarji, vendar motorni del deluje zelo v redu, kar se je pokazalo pri vožnji domov čez Črnokalski klanec. Je kar dobro vlekel gor 60km/h, toliko kot moj Ami pred več kot 30-timi leti. Na poti domov sem bil kar prijetno presenečen, kako radi imajo ljudje te stare Citroene. V Senožečah je velika skupina deklet tako mahala, da sem skoraj ustavil. Pri razdrtem je tudi družina, ki je obdelovala vrt veselo pomahala. V Šentvidu pri Ljubljani se je pa mlad par ustavil in kazal za mano navzgor obrnjen palec. Ko se pripeljeva s sinom domov, mi je rekel, da šele sedaj vidi kateri avto zares zažiga, njega, ki se je peljal v C5-ki za mano sploh nihče ni opazil. Amija sem doma shranil na suh prostor, kjer bo počakal na vzdrževalna dela in kasneje obnovo. Priložene slike so malce slabe, ker je deževalo, pa nisem opazil, da je leča zarošena, bom ob priložnosti dodal še boljše.
Attached Images
File Type: jpg AMI-doma-1.jpg (132.9 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg AMI-doma-2.jpg (147.1 KB, 0 pogledov)
__________________
Samo ena boginja je prava !
žabec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 10:48   #2
andraž
Neustavljivi
 
andraž's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 6,720
Default

Bravo! Čestitke za nakup. Kaj pa DS? Še na čakanju?
andraž ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 12:30   #3
žabec
Citroenar z dušo in srcem
 
žabec's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 759
Default

Citat:
Poslano od andraž Poglej Sporočilo
Bravo! Čestitke za nakup. Kaj pa DS? Še na čakanju?
DS-ka bo sedaj prva na vrsti, da speljem obnovo do konca. Ker bom kmalu imel veliko časa, je upanje, da bo dokončana vedno večje.
__________________
Samo ena boginja je prava !
žabec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 12:32   #4
žabec
Citroenar z dušo in srcem
 
žabec's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 759
Default

Hvala vsem za čestitke, vsi pa vemo kaj to pomeni. Zelo veliko ur vloženih v to železje z veliko užitka.
__________________
Samo ena boginja je prava !
žabec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 11:00   #5
Lovro
Neustavljivi
 
Lovro's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Vrhnika
Prispevki: 10,189
Default

Čestitke in veliko užitkov, dobro ga iskoristi!
__________________
Lp. Lovro

Dosedanja vsakdanja citroenova vozila:
Citroen (Cimos) BX 16TRS Mk1; 1986 (1994-1996), Citroen BX 15RE Mk2; 1988 (2004-2005), Citroen Xantia 1.8i 16V VSX; 2000 (2005-2012), Citroen C5 III 2.0HDI Confort; 2009 (2011-2016)

Citroenovi starodobniki:
Citroen (Cimos) 2CV6; 1975 (1999-2009), Citroen DS19M; 1965 (2009-2015), Citroen ID20; 1971 (2016-2020), Citroen TA 11B; 1953 (2021...)
Lovro ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 11:05   #6
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,982
Default

Hehe, tako je s temi starinami,... čestitke za nakup.
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 12:18   #7
1960
Banned
 
1960's Avatar
 
Pridružen: Dec 2016
Lokacija: povsod
Prispevki: 497
Default

Citat:
Poslano od žabec Poglej Sporočilo
14 dni nazaj smo k hiši pripeljali še 2CV makino. Gre za AMI 8 letnik 1971 iz Tomosa. Oglas sem videl na netu, pa sem se odpeljal, da ga pogledam. Takoj potem ko sem se po tridesetih letih vsedel za volan in vžgal mašino, me je spreletelo, kako to ropota, seveda z nasmehom do ušes. Od tu ime Ropotuljica, če se vsedeš iz C5-ke v 2CV je zvok v kabini res čisto nekaj drugega. No od tega trenutka najprej sem bil že pečen. Amija so sicer imeli v rokah špenglarji in knaufarji, vendar motorni del deluje zelo v redu, kar se je pokazalo pri vožnji domov čez Črnokalski klanec. Je kar dobro vlekel gor 60km/h, toliko kot moj Ami pred več kot 30-timi leti. Na poti domov sem bil kar prijetno presenečen, kako radi imajo ljudje te stare Citroene. V Senožečah je velika skupina deklet tako mahala, da sem skoraj ustavil. Pri razdrtem je tudi družina, ki je obdelovala vrt veselo pomahala. V Šentvidu pri Ljubljani se je pa mlad par ustavil in kazal za mano navzgor obrnjen palec. Ko se pripeljeva s sinom domov, mi je rekel, da šele sedaj vidi kateri avto zares zažiga, njega, ki se je peljal v C5-ki za mano sploh nihče ni opazil. Amija sem doma shranil na suh prostor, kjer bo počakal na vzdrževalna dela in kasneje obnovo. Priložene slike so malce slabe, ker je deževalo, pa nisem opazil, da je leča zarošena, bom ob priložnosti dodal še boljše.
Bravo ! Bravo in čestitke. Dobrodošel med Amijarje

Dobra Amijeva mašina zna presenetit čez Črno Kalski klanec tudi do 80 - 90 na uro. 60 za zaspan avto je več kot dobro.
1960 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 12:26   #8
garac
VRTNAR
 
garac's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: gorenjska 4 ever
Prispevki: 21,698
Default

Franci, ti si Car, bravo!
__________________

http://www.izposodiorodje.si/
garac ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 13:32   #9
zlomjo
Legenda Citroenarjev
 
zlomjo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2011
Lokacija: Škofije
Prispevki: 2,376
Default

Srečno vožnjo in polno užitkov.
zlomjo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-04-19, 22:21   #10
Zeko124
Neustavljivi
 
Zeko124's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: Stična
Prispevki: 3,122
Default

Super izgleda !

Srečno vožnjo in veliko veselja pri obnovi!
__________________
"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën !!

www.keramika-genorio.si
Zeko124 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 20:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum