Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 22-05-23, 19:43   #1
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default LuK, Valeo ali Sachs sklopka za 2008 C5 2.0HDi

Živjo, kupujem sklopko in nimam reference za končno odločitev. Kupujem cel set, z dvomasnim vztrahnikom. Bi znal kdo pokomentirat?

Hvala.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-05-23, 19:47   #2
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,971
Default

Boš sam menjal?
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-05-23, 20:17   #3
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Čojko Poglej Sporočilo
Boš sam menjal?
Ni govora, štarter še zamenjam, pri sklopki pa ne bom sam svoj mojster, gre h mehaniku.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-05-23, 20:33   #4
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,971
Default

Jaz bi se tega lotil na sledeč način.
Poklical meni najboljšega uradnega Citroen serviserja, ter vprašal za predračun s popustom za original in kaj je original?
Vprašal meni najboljšega neuradnega Citroen serviserja za mnenja okoli teh sklopk in predračun.
Servisiral ne bi tako, da sam nabavljam material in dobim nekega mehanika, morda celo prijatelja, saj v primeru napake na materialu nosim sam vso sranje, ki je povezano post festum.

Razlike v ceni najbrž niso velike.

Smo pa različni ljudje,....

Zadnji popravek od Čojko : 22-05-23 at 20:34
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-05-23, 20:41   #5
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Čojko Poglej Sporočilo
Jaz bi se tega lotil na sledeč način.
Poklical meni najboljšega uradnega Citroen serviserja, ter vprašal za predračun s popustom za original in kaj je original?
Vprašal meni najboljšega neuradnega Citroen serviserja za mnenja okoli teh sklopk in predračun.
Servisiral ne bi tako, da sam nabavljam material in dobim nekega mehanika, morda celo prijatelja, saj v primeru napake na materialu nosim sam vso sranje, ki je povezano post festum.

Razlike v ceni najbrž niso velike.

Smo pa različni ljudje,....
Ja, se strinjam, pije vodo. Bom res vprašal pri pooblaščencu koliko bi me prišlo. Drugače imam ok nepooblaščenega mehanika francozov in nima nič proti, če prinesem svoj material ... je pa res, da če gre kaj fuč, je treba odgovorne iskat. Do zdaj še ni bilo tega primera ... in že gledam za katerim vogalom se skriva Murphy Brown.

Glede razlik v ceni pa nebi upal roke v ogenj dajati, ker že v fizični štacuni je 300eur več kot na spletu. Bomo videli, hvala za nasvet.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 22-05-23, 23:31   #6
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,971
Default

Autodoc mi danes ponuja kao nek hud 35% popust in pride tak komplet namesto 540€ le 350€

VALEO 837119 Komplet sklopke
za motorje s dvo masnim vztrajnikom., s tlacna plosco sklopke, s kompletom varnostnih vijakov, s kompletom vijaka, s lamelo sklopke, z izklopilnim lezajem, z vztrajnikom

Sem pa dobil FAI oljno pumpo za C6 pri Potokarju za 170€, na Autodoc pa mi jo danes s tem hudim popustom ponujajo za 235€,...
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 23-05-23, 18:08   #7
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Čojko Poglej Sporočilo

Sem pa dobil FAI oljno pumpo za C6 pri Potokarju za 170€, na Autodoc pa mi jo danes s tem hudim popustom ponujajo za 235€,...
To pa je zanimivo ...
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 24-05-23, 15:01   #8
Citroenovc
Neustavljivi
 
Citroenovc's Avatar
 
Pridružen: Jun 2007
Lokacija: VG
Prispevki: 3,213
Default

Citat:
Poslano od Čojko Poglej Sporočilo
Autodoc mi danes ponuja kao nek hud 35% popust in pride tak komplet namesto 540€ le 350€

VALEO 837119 Komplet sklopke
Za štos sem odprl autodoc, C/P noter "VALEO 837119" in mi brez popustov vrže ven ceno 390Eur ...
Zanimivo.

Ko sem pred nekaj leti dal menjat na C5 II 100kW 2.0 16V HDi (2007) sklopko in vztrajnik in to original robo, saj je myCitroen popust naredil ceno bolj ugodno od alternativ - je prišla LUK for/by Citroën/PSA.

Tako da ker me zdaj na ta drugem C5 čaka tak podvig - bo spet LUK. Le da tokrat najbrž zgolj LUK (brez for/by PSA), ker tokrat pa tudi myCitroen ne pomaga .. tako da prepuščam pooblaščenemu serviserju, da naredi as good as it gets.

Mimgrede - pri tem setu manjka še za ene 100Eur drobnarij, ki jih je kar treba menjat, če nočeš ponavljat vaje zelo kmalu ... Mal sem že pozabil .. .ampak neka vilica pa ene 2 semeringa ipd ...
__________________
OK

LP
Primož
Citroenovc ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 24-05-23, 21:02   #9
Lorencing
Poučen Citroenar
 
Lorencing's Avatar
 
Pridružen: Oct 2020
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 183
Default

Citat:
Poslano od Citroenovc Poglej Sporočilo
Za štos sem odprl autodoc, C/P noter "VALEO 837119" in mi brez popustov vrže ven ceno 390Eur ...
Zanimivo.

Ko sem pred nekaj leti dal menjat na C5 II 100kW 2.0 16V HDi (2007) sklopko in vztrajnik in to original robo, saj je myCitroen popust naredil ceno bolj ugodno od alternativ - je prišla LUK for/by Citroën/PSA.

Tako da ker me zdaj na ta drugem C5 čaka tak podvig - bo spet LUK. Le da tokrat najbrž zgolj LUK (brez for/by PSA), ker tokrat pa tudi myCitroen ne pomaga .. tako da prepuščam pooblaščenemu serviserju, da naredi as good as it gets.

Mimgrede - pri tem setu manjka še za ene 100Eur drobnarij, ki jih je kar treba menjat, če nočeš ponavljat vaje zelo kmalu ... Mal sem že pozabil .. .ampak neka vilica pa ene 2 semeringa ipd ...
Če maš kje račun/spisek od te menjave, bi ti bil globoko hvaležen!!! Preverim še malo na netu kaj ljudje pravijo kateri deli še grejo zraven.
Lorencing ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 25-05-23, 10:29   #10
Citroenovc
Neustavljivi
 
Citroenovc's Avatar
 
Pridružen: Jun 2007
Lokacija: VG
Prispevki: 3,213
Default

Citat:
Poslano od Lorencing Poglej Sporočilo
Če maš kje račun/spisek od te menjave, bi ti bil globoko hvaležen!!! Preverim še malo na netu kaj ljudje pravijo kateri deli še grejo zraven.

Žal nimam. Ker sem tudi sam kak mesec nazaj iskal, kaj je že bilo vse menjano. Vsi smao vemo da smo nekje videli sivo platneno mapo od avta ... a noben se ne spomni, kam se je pospravila ... le tam, kjer bi morala bit (se pravi v avtu) je ni ...
__________________
OK

LP
Primož
Citroenovc ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Ami 100% electric garac Alternativna goriva in pogoni 83 03-02-24 22:34
2008 C5 2.0HDi NAGIB GUME NA ZADNJI OSI Lorencing C5 MK III 15 04-10-22 18:31
C5 MK3 2008 trda sklopka in šalthebl mcmare C5 MK III 7 06-11-19 13:51
vztrajnik ali sklopka? sulicar C5 MK I 33 07-01-13 13:02
Kako ravnati v prometni nezgodi hadei Citroen v prometu 2 29-01-08 19:34


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum