Vrni se   Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Notices

Citroen in navigacija Vse o navigaciji in navigacijskih napravah za Citroene in v Citroenih

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 22-03-07, 23:57   #1
gigo
Hydrojunki Moderator
 
gigo's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: Kraška zemlja
Prispevki: 3,109
Default Navigacija, POI, in še in še več

No ?e dalj časa razmišljam o navigaciji v moji bežtji ter si razglabljam določene sisteme, ki so na tr?i??u na razpolago.
Obstaja kar nekaj opcij za monta?o cestne navigacije.

1. Opcija
Imate ženo, punco, ljubico, prijateljico itd, ki vam neprestano napa?no bere autokarto

2. Opcija
Enostavno nabavite sistem, ki sluči samo v ta namen (cestna navigacija) poznamo jo pod mnogimi imeni, garmin, sony, itd. Ti Sistemi so zelo enostavni za upravljanje oz. rokovanje. Vse kar je potrebno je, da najprej nabavite enoto, na katero potem s pomočjo dokupljivih kart in?talirate slednje. Na razpolago je mnogo kart oz te so razdeljene po dr?avah.
Cene takšnih sistemov nihajo od 300 do 600 evrov odvisno od modela.

3. Opcija
No tretja in meni najbolj zanimiva opcija je konbinacija dlan?nika, ustrezne programske opreme in GPS antene. Razlog zakaj mi je najbolj zanimiva je, da lahko svoj dlan?nik uporabiš za kopico drugih potreb. Vsi vemo, da je PDA prvotno bil namenjen po Domače "?mekiranju" kajti prvotni sistemi so bili bora malo uporabni tako zaradi njihovih softwerskih zmogljivosti kot uporabnosti. Sistemi so se s časoma začeli izpolnjevati ter dobivati nove oblike in zmogljivosti ter tako, dosegli raven na kateri lahko uporabimo PDA tudi kot uporabno ter natan?no navigacijo.
Tu pa pride do največjih problemov s softwersko opremo. Pridobitev programaske opreme ni problemati?na težave nastopijo pri in?talaciji slednjih. Osnova za poganjanje je dlan?nikova platforma, ki "mora" bit Bil Gatesova - Windowsova oz. winmobile 5.0.

4. Opcija
ki pa meni nič kaj ne diši je navigacija s pomočjo takoimenovanih pametnih telefonov kateri potrebujejo ogromno dela z in?talacijo ter nastavitvami. Slednji imajo kar nekaj pomankljivosti od nepreglednost podatkov, majhna avtonomija delovanja, nastavitve novih poti oz sprememb med vožnjo so lahko celo nevarne, glasovno so zvo?niki mobilnih aparatov po Domače reženo revni.

Torej izbira je pestra, kaj je najboljše in kaj najslab?e prepuščam vam, da opišete vaše vgrajene sisteme in ali so slednji zanesljivi. Lahko predstavite konkretne primere problemov oz. pohval vašega sistema ter tako omogočite meni in vsem ostalim na forumu jasne?o sliko.
__________________

Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way. Christopher Hitchens
gigo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Navigacija - myway - kateri zemljevidi? slovenia17 Citroen in navigacija 17 04-06-12 18:48
Lancia Phedra navigacija Anubis Citroen in navigacija 13 24-04-12 12:35
Vgasnil in več ne vžge x-it Citroen Saxo 1 30-01-11 10:30
Več svetlobe, več varnosti? hadei Citroen v prometu 0 10-07-10 21:02
Ali deluje navigacija zadovoljivo tudi s Sloveniji Prosurfer Citroen in navigacija 6 02-02-10 13:52


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 04:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum