Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK II

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 07-03-20, 12:15   #1
dexterboy
Odvisni Citroenar
 
dexterboy's Avatar
 
Pridružen: Sep 2009
Lokacija: Postojna
Prispevki: 1,196
Default Moja Nova Konjenica II

Zdravo,

Khm, sej ne vem, kako naj bi začel. Jeseni sem ustvaril novo temo z istim naslovom, le brez rimske II. Sedaj pa ustvarjam novo temo z dodano številko... Ker se človek hvali z lepimi stvarmi in ne slabimi ter nisem obveščal nikogar, dokler se stvari ne uredijo do konca, sem počakal do danes. Torej, WTF?;
v petek, 28.2.202, sem imel na severni ljubljanski obvoznici totalko s cepetavčkom, prve generacije, ki sem ga nabavil septembra lani. Na delu, kjer se obvoznica ločuje proti fužinam in proti štajerski, sem v dolgem levem ovinku proti krofom prehiteval štiri prikoličarje v vrsti, enega za drugim. Niti sem imel neko hitrost, ker je bila še dopoldanska ura, pa še cesta je bila mokra od noči, niti je bil na mojem levem pasu kdo za menoj ali pa pred menoj. Pa se je tretji v vrsti odločil za nek manever, znan samo njemu. Nakazal je, da bi rad bil na mojem mestu, zato sem rahlo zabremzal in odvil malce v levo. malo mi je zaneslo rit, začnem popravljati, še bolj plesati (nisem imel ESP-ja)... No, končal sem v zaščitni ograji. Avto seveda totalka, kamionarjev nikogar... tudi jaz sem bil sam v avtu in edini udeleženec v nesreči. Vse skupaj je trajalo nekaj sekund, ne vem, ali me je obrnilo enkrat, dvakrat, trikrat... a je sploh važno? Klical sem prijatelja, ki dela na OKC, je bil hvala bogu v službi... pride policija, DARS... peripetija z darsovo avtovleko, ki sem jo moral plačati 73 evrov navkljub asistenci...

No, po vseh peripetijah sem dobil še isti dan nadomestni avto po zav.polici in opravil to, kar sem bil namenjen. V nasprotnem bi ostal brez službe, se ne hecam. Zvečer, ko se je raven adrenalina in stresa umirila, sem začel gledati druge avte. Za par sto evrov, toliko, da se lahko vozim naokoli. Tu mi na pomoč priskoči Aleš (HVALA!), ki izbrska Xsaro našega forumaša, seveda jo že naslednji dan grem gledat. Za tisto ceno sem začel razmišljati, da jo kupim. Ne bodi ga treba me v nedeljo kliče stric, čisto neobvezno, pa mu povem kaj je bilo. Vpraša, kaj bom vzel, razložim, pa reče, da ni šans in bo on dodal razliko v ceni za drug avto... meni nič jasno, ampak proti toku pa že ne bom plaval :)

Tako se vržem v oglede C4 pikasojčkov in ceptavčkov. Najdem dva avta, oba od prvih lastnikov, kupljena in servisirana v mestu proti Dolenjski. Pokažem v sprejemni natisnjena oglasa in ne dobim odobravanja pri C4 zaradi robotiziranega menjalnika. Se vržem v papirnato vojno za C5...

Tako sem včeraj okoli poldneva nataknil tablice na C5 II letnika 2004 z 2.0 HDI mašino in 6 stopenjskim menjalnikom. Ekskluzivna oprema vključuje štrom zice, zlaganje ogledal, neko ledico v vzratnem ogledalu, xenon lampe, park piskače spredaj in zadaj, vrag si ga vedi kakšno blago... se sploh nisem še fural, ker sem naredil zgolj 30 km, pa še to zvečer... Nima pa PDF filtra, ker ga čisto prvi modeli niso imeli, zato imam normo EURO 3 in ne 4. Pred nakupom ga je Jerovšek še pregledal, je šel na dvigalo, lufta ni, zavore skoraj nove, le ena cevka za hidravliko je bil počena, smo jo takoj zamenjali, 28 evrov popravilo. Je mojster Tone rekel, da za ta denar ni naprodaj boljšega C5 v Sloveniji, ker je prvi lastnik bil reees picajzlast in je vsako malenkost želel odpraviti.

Avto sem kupil v avtohiši, kjer so mi ponujali 5 (PET!) let garancije na motor in menjalnik pod pogojem, da servisiram pri njih v tem času. Sem se jim zahvalil za ponujeno, sprejel pa le možnost, da dobim nove 4 gume. Povprašam kaj mi dajo in ker čunga lunga ne furam, sem se zmenil za doplačilo 200 evrov, da imam sedaj Pirelli Cinturato P7.

Toliko na kratko. Kaj mi ni všeč? Volan. Je že čisto bogi, ga bom moral ali zamenjati ali pa obnoviti. Če ima kdo izkušnje z dobrim tapetnikom, se priporočam za info. Poleg tega bom proti poletju opravil tudi notranjo kemijo čiščenja, ker se vidi, da ni bil spucan, pa še sumim, da ni navadno blago. Nisem še preverjal, res ne :)
Zmenjen sem tudi za redni servis po velikonočnem zajčku. Sklopka je bila zamenjana pri 120.000 (le zakaj?), velik servis narejen 2016, tako, da... upam na čim manj zastojev na cesti :) Sedaj jih ima okroglih 200 in ker mi je ta oblika od vseh treh res "fukiš všeč", bi ga rad obdržal še na veliko obratov motorja... Več slik še objavim, mogoče že danes...
__________________
http://www.avtofil.si/
ko dobro postane še boljše...
dexterboy ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK II

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Moja Nova Konjenica dexterboy C5 MK I 46 04-11-19 06:47
Moja nova Lepotica gigo Xsara MK1 185 05-08-14 12:36
Moja nova Švedinja greggor Citroen DS (žaba) 47 06-06-13 21:34
Moja nova zverinica :) dguard C4 - MK I 64 14-03-10 19:05
AX, moja nova pridobitev jerson1978 Citroen AX 2 17-05-09 12:44


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 09:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum