Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xsara Picasso > Modifikacije Picasso-ja

Modifikacije Picasso-ja Razli?ne predelave ki ste jih opravili na svojih picassojih

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 19-03-07, 16:03   #1
Picdriver
CITROENAR
 
Picdriver's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Štajersko-Koroška regija
Prispevki: 354
Default 12V vtičnica za DVD player

Te dni sem naredil veselje moji ta mali in nabavil Philips PET725 Portable DVD player in ga zmontiral na letalsko mizico v Picassu. prišli smo do neprižakovanih problemov. Player ima sicer Lionsko baterijo s kapaciteto 4h, ki pa je žal eksterna. Izgleda kot port replikator pri prenosniku in ne gre v originalno torbico, ki se obesi na vzglavnik. Sicer je priločen ?e 12V adapter za cigaretno vti?nico, ampak kaj ko se pri vsakem ?tartu obe vti?nici v Picassoju izklopita in resetirata DVD player. Dodatni problem je npr. na pumpi, ko moraš vzeti ključ iz ključavnice, ipd. Ko sem brskal po tujih forumih, sem zasledil, da je to standardni problem vseh lastnikov Picassojev (ki preva?ajo tudi svoje otroke) ?e vsaj tri leta nazaj. Ve?ina ga je re?ila na podoben Našin, kot sem ga jaz.

rešitev za stalno napajanje Naše nove igračke je dodatna 12V vti?nica priključena direktno na akumulator. Zadevico na fotki sem zmontiral pod voznikov sedež in priključil direkt na akumulator, ki je seveda na (mojo veliko) srečo tudi tam! ?e vas zanima, kje se dobi: v BAUMAX-u jo imajo za cca 2.690 SIT, v BAUHAUS-u pa za 1.690 SIT. 2x lahko ugibate, kje sem jo kupil!

Detajli montaže:
Plus kabel sem prek varovalke priklopil na plus klemo akumulatorja. To je bilo hrati tudi najte?je opravilo, saj na klemi ni nekega pametnega mesta, kjer bi lahko zvrtal kako dodatno luknjo za kak samorezni vijak, poleg tega pa je klema ?e iz nekega ?udnega materiala, na katerega spajka nikakor ne prime. Na koncu, ko sem raztural celo klemo na prafaktorje, mi je le nekako uspelo, plastični pokrov pa na srečo vse skrije. Minus sem enostavno priklopil na spodnji vijak nosilca akumulatorja (glej sliko). Varovalka je sicer na dostopnem a (na žalost) dokaj vidnem mestu. Mene ne moti. Potem je tukaj ?e ena dodatna bu?irka, ker grejo ?ice direkt pod kovinskimi nosilci voznikovega sedeža. Ohi?je vti?nic sem enostavno privil na plastično oblogo sredinskega stebri?ka. Lahko bi jih pritrdil lepše, pa nisem imel nekih pametnih vijakov. Na vti?nice pa sem ?e dodatno zmontiral za??itne pokrov?ke, ki sem jih imel slučajno na zalogi od fotrovega akumulatorskega starterja z integriranim kompresorjem in ... kajjazvem?e, ki je (na mojo srečo) crknil en mesec po izteku garancije. Naj pripomnim samo ?e to, da sem vti?nice, ki sem jih kupil v Bauhausu, pred monta?o ?e razstavil in uredil po JUS-ih, ker so bile očitno narejene po P.R.C. (kitajskih) standardih, saj so bile izolacijske razdalje med + in - polom za debelino papirja, pa tudi izolacija je bila bolj papirnata. Med pole sem vstavil nekaj plastičnih vlo?kov, tako da bom malo bolj mirno spal.

Prilagam tudi bolj podrobni fotki same + kleme (ki sta sicer "sposojeni" s tujega foruma). Ta klema je ?e dosti večja umetnina, kot sam picasso. Ko razstavi? plastično ohišje vidiš, da je sama klema sestavljena iz sponke in nekega drugega dela, ki ?e najbolj spominja na varovalko (kar je glede na dol?ino in potek kabla tudi povsem močno)?! Plus ?ico od dodatnih vti?nic sem enostavno prispajkal z eno konkretno spajko na priključek sponke, ki je očitno iz posrebrenega bakra (ali podobno), saj je spajka prijela kot bomba. Vem, da ni najboljša rešitev ampak kljub temu. rešitev na fotki se mi zdi boljša kot moja, ampak žal nisem imel tako velikega kabelskega ?evlja, saj je tisti vijak vsaj M6. Ta vijak drži skupaj tisti del, na katerega je priključen kabel in za katerega sumim, da sluči kot varovalka in oni drugi, ki je zgolj sponka. Fotke sicer niso najboljše kakovosti, a za predstavo so dovolj dobre.
Attached Images
File Type: jpg klema2.JPG (120.9 KB, 47 pogledov)
File Type: jpg klema1.JPG (184.8 KB, 54 pogledov)
File Type: jpg Slika 014.jpg (474.4 KB, 51 pogledov)
File Type: jpg Slika 010.jpg (516.6 KB, 53 pogledov)
File Type: jpg Slika 012.jpg (579.1 KB, 71 pogledov)
Picdriver ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen Xsara Picasso > Modifikacije Picasso-ja

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum