Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen AX

Citroen AX Poceni in vzdržljiv AX

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 14-04-17, 16:26   #1
MihaK
Svež Citroenar
 
MihaK's Avatar
 
Pridružen: Dec 2013
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 18
Default Ax ne vžge - sum na počeno glavo

Pozdravljeni,

tokrat mi jo je moj Ax (1.1), ki sicer že nekaj časa ni v redni uporabi pošteno zagodel, čeprav sem najverjetneje kriv sam. Torej čez zimo je bil sicer pod streho, vendar zunaj in ravno preden je prvič pritisnil tisti hud mraz minus 10 nekje decembra, sem ga še zadnjič nekaj časa pustil nekaj časa teči, potem pa vzel ven akumulator in ga nesel v hišo. Nato pa sem naslednji dan videl vremensko napoved za hud mraz in sem za vsak slučaj (po malem je že prej izginjala hladilna in se je čez leto dolivalo samo vodo) dolil nekaj antifriza, kolikor ga je šlo noter, nekje slab liter, vendar ker nisem imel notri akumulatorja in še mudilo se mi je, ga nisem nič zalaufal, da bi se dobro razporedil, ampak kot rečeno, se mi je to zdel itak samo dodatni preventivni ukrep. No, ko pa sem naslednji večer za hec spet pogledal pod havbo pa neprijeten kazalec verjetnih problemov - izpod pokrova hladilnika je ven mezela taka napol zmrznjena svečka! Seveda sem takoj nazaj priklopil akumulator, da bi videl škodo, ampak že takoj ob začetku verglanja je od sebe dajal tak čuden, drugačen, nekako počen glas (težko opišem, ampak občutno drugače kot normalno) in seveda vžgal ni (čeprav je par dni prej normalno delal).
Ampak ker kot rečeno avto ni bil v uporabi (niti registriran), sem reševanje zadeve preložil na toplejši čas, sedaj pa so ugotovitve takšne:
-še vedno enak počen glas ob verglanju, vžge niti slučajno
-vse svečke dajejo iskro, dovod bencina deluje
-hladilna po malem nekam izginja že samo ob daljšem verglanju, vedar pod avtom nič ne kaplja, na olju se nič ne vidi (ga je pa po spominu malo več kot prej), niti ni videti olja v hladilni
-ob verglanju se iz vplinjača kadi nazaj ven taka siva meglica (sumim da ni samo bencin)
Torej sam sumim, da je najverjetneje počila glava in hladilna izginja skozi vsaj en valj v izpuh, vendar če bi bila izguba kompresije samo na enem bi načeloma še vedno moral dati vsaj znake vžiga (tisto, ko malo pokašlja, vendar ne vžge zares), pa niti to ne.
Preostane mi sicer, da še pomerim kompresijo (če dobim kje na posodo orodje) ali pa pač da kar vzamem dol glavo in vidim na čem sem. Ima kdo še kakšno drugo idejo, kaj bi lahko bilo?

Zadnji popravek od MihaK : 14-04-17 at 16:31
MihaK ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen AX

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Ne vžge??? VladoBučar Citroen C8 18 27-11-17 12:34
Xsara Picasso 1.8 16V - ugasne po 5 min vžge japanac Citroen Xsara Picasso 10 22-01-17 14:52
2.0 Hdi vžge po 30 sek verglanja bor99 Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso 9 07-06-16 16:15
2.0 Hdi vžge po 30 sek verglanja bor99 Citroen C4 Grand Picasso 0 01-06-16 21:47
Berlingo 3, vžge in ugasne Romzi Berlingo MK III 1 22-03-15 22:44


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum