Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK II

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-05-08, 14:50   #1
Citroenovc
Neustavljivi
 
Citroenovc's Avatar
 
Pridružen: Jun 2007
Lokacija: VG
Prispevki: 3,213
Default Moj GrisFer C5 2.0 HDi SX FAP

Ajde, da postavim rep pa glavo mojim poizvedovanjem okrog C5 v zadnjih 14 dneh.

Eto, tako je bilo:

Once a Citroën - always a Citroën ... al kako že ...

Skratka. BiXi pridno počiva v garaži. Blondina od moje pridno nabira kilometre in popije manj od fajercajga. Jaz pa sem imel po dobrem letu dovolj eksperimentov z bivšim familiarnim renojem.

Povratek na hidravliko pod muz.

Mala anekdota - ene pol leta nazaj se zjutraj peljemo v službo - jaz napol zaliman na zadnjem sedežu - na enem izmed semaforjev v LJ stoji ob nas C5 II berlina ... in zamrmram "Eto, moj bodoči avto ... čez ene 2 leti ... "

Ampak pred slabimi 3 tedni me je pičilo, da bo treba kar zdaj uresničit plan ...
Prvotna ideja (ker sem navdušen nad fajrcajg motorjem od Blondine) - C5 1.8 16V bencin. In razočaranje - na slo trgu je le par kom - pa še to so v glavnem 2001. Odpade. Če že tip I (ampak s težkim srcem) - potem 2004. Ampak ti so pa (pre)dragi (glede na mkII). Pa še grši mi je.
OK, gremo gledat rabljene mkII - jasno - sami dizli. In še bolj jasno - 95% iz uvoza in v obupnem stanju :(
Rabljen dizel - riziko. Tega se ne grem.

Kaj mi preostane - jah seveda - C5 II se poslavlja - ma da dajo kake skonte - IN RES! Pri Jerovšku so imeli zadnjo berlino 2.0 HDi SX - rodila se je ljubezen na prvi pogled, sploh ker je zaradi dodatnih paketov Žamet Moara + Samonastavljivi mehanizmi + Metalik barva vizuelno zelo podoben Exclusivki - predvsem mi je elegantno skladna in osebno zelo všeč notranjost. Navaden SX bi odpadel ... Tako pa je v bistvu identičen ko basic Exclusive brez doplačilne alcantare (ali usnja). Skratka tres chic :-)

In tako sva med vikendom z novim štirikolesnim prijateljem nabrala prve dobre pol tisočaka km in neznansko uživala. Po računalniku je pa tudi C5 en velik fajercajg - 6,1l je naračunal za teh 530km.

tak da - mislim da je tole "a beginning of a beautiful friendship :D"

Fotke sledijo v kratkem - samo moram se kdaj spomnit pa kje ustavit. zaenkrat se raje vozim ;-))
__________________
OK

LP
Primož

Zadnji popravek od Citroenovc : 26-05-08 at 15:31
Citroenovc ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK II

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
PSA prodal več kot 3 mio motorjev HDi (FAP) DejanO Novice in prototipi 4 19-04-11 08:00
Prodaja se Slovenski C5 II 2.0 HDi FAP Xandrej C5 MK II 7 18-03-11 07:45
Registracije v Slo (statistika) DejanO Blodnje in splošne razprave 10 22-12-10 12:21


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 10:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum