Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 06-10-19, 18:25   #1
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default Avto z malo gasa pospesuje boljse kot z polnim

Odpiram novo temo, za kaksno idejo, kaj se preveriti;
Avto je Citroen c4 2.0hdi 16v letnik 2007 avtomatik z fap filtrom, 240.000km prevozenih
Simptomi so : avto z polnom gasom pospesuje po polzje, ce gas spustim do nekje polovice, zacne prav vlecti, na poln gas pa se masina samo dere, gre pa ne nikamor. Rahlo hoce cukati tudi pri konstantni hitrosti pri 1700-1800 obratih(kot da bi odvzela gas-pa ga ne, potem ga pa moram malo dodati da gre lepo mirno naprej). Poraba je 7l/100km izvenmestne voznje, kar je precej, saj vem da je bila sprva poraba okrog 5l. Drugace avto lepo gre, z manjsim gasom se takoj peljes 160km/h, ce pa hoces z polnim gasom pospesevat pa trajaaaaa in trajaaaa. Zadeva sicer ni strasno moteca in se avto kljub temu lepo pelje, je pa grozno motece pri prehitevanju ali hitremu pospesevanju, kjer je treba gas spuscati, da avto prav gre, sicer je kot da ga '"zadusi" in masina postane glasna, avto pa ne gre prav. Nekako me to najbolj spominja na moj bivsi avto, ko mi je sklopka (rocni menjalnik) pocasi spuscala duso - motor se je v visjih obratih samo drl, pospeseval pa po polzje in tocno tako je tudi sedaj, ampak tu se gre za avtomatika. Pa tudi motor se odziva z zamikom na pritisk na pedalko.. Opazila sem tudi da nekje pri 4000 obratih cisto neha vlecti, najboljse vlece med 2500-2800 obratih(takrat najlepse pospesuje), potem pa zelo bogo oziroma sploh ne gre nikamor. Pac razlika je res ocitna, kako lepo avto pospesuje ce mu dam samo pol gasa ali ce dam poln gas. Z polovico gre ko sneta sekira, z polnim pa nikamor. Npr.grem prehitevati z manj gasa in avto super vlece, povecam gas, postanem nepremicnina in moram gas spuscati, da prehitim avto pred sabo.

Menjano je ze bilo : obnovljena turbina, vsi filtri, sesalna cev, cevi okrog turbine, ociscen fap, narejen servis menjalnika(menjano olje), menjano motorno olje, nov egr, ociscen debimeter

Racunalnik ne pokaze napake. Najprej je bilo receno da ga naj bi egr dusil, potem fap, potem so preverjali se debimeter(merilec pretoka zraka), preverjali so tudi ce pedalo za gas daje prave signale, vse bp.

Bi lahko mogoce menjalnik zafrkaval? Koga priporocate za diagnostiko- da se spozna tudi na avtomatike? Nekako res nimam vec idej, kaj bi se lahko bilo, tudi na servisu vec ne vejo, kaj bi lahko bilo, je pa res da se ne spoznajo na avtomatike. Je mozno da bi bilo to od menjalnika? Drugace menjalnik dela super, lepo menjava in vse, ne deluje da bi bilo karkoli z menjalnikom narobe...ampak kam it na diagnostiko?

Zadnji popravek od Žaba 4 : 06-10-19 at 18:51
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 06-10-19, 21:59   #2
andraž
Neustavljivi
 
andraž's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 6,713
Default

Kdo ti to servisira?
andraž ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-10-19, 17:08   #3
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default

Ne bi rada nikomur slabe reklame delala, ker ne mislim, da so oni kaj krivi - je pa servis ki se ukvarja tudi z obnovo turbin itd in daje garancijo na delo.

Se pa avto res smesno obnasa- sem bila danes se bolj pozorna in sicer ko ga imam na nekje 1700 obratih konstantno cuka... In ce dodam malo gasa se ne zgodi nic, sele ce ga dam malo vec "prime pedalo" in neha cukat ko pride na 2000 obratov. Cuka pa samo pri nekje 1700-1800 obratih... Ampak najbolj smesno pa je to slabse pospesevanje pri polnem gasu, avto gre neprimerljivo boljse z nekje pol gasa(se cuti kak vlece lepo) pri polnem gre pa zlo bogo. Vlecti zacne pa komaj nad 2000 obrati, do 2000 tudi ne gre nikamor, prav tako ne gre nikamor v visjih obratih.

Kaksen predlog?

Zadnji popravek od Žaba 4 : 07-10-19 at 17:52
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-10-19, 19:06   #4
Vlado333
Citroenar z dušo in srcem
 
Vlado333's Avatar
 
Pridružen: Feb 2012
Lokacija: Logatec
Prispevki: 426
Default

Žal ti odgovora na to vprašanje ne bo mogel nihče dati na daljavo, reševal sem že ogromno težav ampak ti takole preko foruma ne morem pomagati.
Potrebno je med vožnjo pod različnimi pogoji vožnje spremljati parametre tlaka, pretoka zraka, položaja turbine... potem pa iz tega naprej.
Vlado333 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-10-19, 19:39   #5
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default

Vlado, iz kje pa si? Ce nisi ravno fejst dalec, bi se z veseljem oglasila na diagnostiko ...?

Popravek; zdaj videla lokacijo Logatec..Sem 150km stran :/ ... Kaksen predlog za koga iz Savinjske ali Podravske regije?

Zadnji popravek od Žaba 4 : 07-10-19 at 19:41
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-10-19, 11:03   #6
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default

Sem brala en post na bmw forumu, kjer je imel eden slicne tezave ko jaz in je slo za zdrsavanje sklopke. Tako da ga peljem jutri na diagnostiko menjalnika...

Mi lahko kdo pove koliko okvirno so cene za popravilo avtomatskega menjalnika? Npr. za menjavo sklopke..?
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-10-19, 11:15   #7
aljo221
Svež Citroenar
 
aljo221's Avatar
 
Pridružen: Feb 2014
Lokacija: Kamnik
Prispevki: 26
Default

Pozdravljena.

Avtomatski menjalnik nima sklopke, ima pa pretvornik navora. Z delom pomoje cca. 1000€ (pretvornik, menjava in novo olje).
aljo221 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-10-19, 11:17   #8
sl1
Odvisni Citroenar
 
sl1's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Lj
Prispevki: 1,143
Default

Če je pravi avtomatik (ni robotiziran ročni), potem nima klasične sklopke.
Najpogostejši razlog za zdrsavanje je premalo olja v samem menjalniku.
Naj ti preverijo nivo olja v menjalniku -a nisi rekla da so ga nekaj servisirali?
Če pa ni olje krivo je pa lahko kar nekaj delov v samem menjalniku in to pride precej drago ker ga morajo dati dol in podreti itd.
Če zdrsava potem nabija obrate in ne gre nikamor? Ali se tudi sami obrati ne morejo dvigniti?
sl1 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-10-19, 11:28   #9
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default

Bom naredila posnetek, kako obrati rastejo pa ga pripopam.

Zadnji popravek od Žaba 4 : 08-10-19 at 11:34
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-10-19, 11:38   #10
Xandrej
Neustavljivi
 
Xandrej's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Slo-Mars
Prispevki: 7,172
Default

Punca raje kot da se pelješ npr. vladotu ali pa komu ki ve kaj dela se fijakaš od enega šalabajzerja do drugega pa te lupijo ko pomarančo... Odlično. Pridi še k meni na eno diagnostiko bom pogledal preko obd kaj avto muči.. Tu nekje 500€ bo samo ne vem če bo potem kaj boljše... Saj Ljubljana ni v Turčiji. Moja žena se vsak dan pelje tja pa nazaj...
__________________
Xandrej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Zanimivi Oglasi za Citroene in Avtomobile antasi Blodnje in splošne razprave 1896 18-03-24 14:32
Privi vtisi DS5 gigo DS5 118 04-12-15 14:24
avto ne prižge brez gasa in ne lavfa če ga ne cox Xsara MK1 4 19-04-14 10:47
Loeb za volanom aygo Aktualne dirke 43 03-10-13 11:55
Temeljit primerjalni test C3 1.1 in 1.4 Etedoron C3 0 26-06-08 00:51


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum